wtv.pl

WTV.pl

Wypadek autobusu w Warszawie. Nieoficjalne informacje na temat wczorajszego stanu kierowcy

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Szczegóły wypadku, do którego doszło w czwartek 25 czerwca na trasie S8 w Warszawie, z wolna zostają wyjaśniane przez stołeczne służby. Przypomnijmy, że autobus miejski linii 186 przebił bariery, po czym przednia część pojazdu runęła w dół, spadając na Wisłostradę, nieopodal ścieżki rowerowej. Tylna część pojazdu zawisła na moście, co dodatkowo utrudniło zadanie pracującym na miejscu strażakom.

Wypadek autobusu. Nieoficjalnie: kierowca z wysoką gorączką.

Już wczoraj policjanci informowali, że prawdopodobną przyczyną incydentu na moście Grota-Roweckiego mogło być zasłabnięcie kierowcy. Niemal natychmiast wskazano, że mężczyzna, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala Bielańskiego, był trzeźwy. Portal Gazeta.pl zwraca uwagę, że zapewniono, iż prowadzący pojazd nie przekroczył 8-godzinnego czasu pracy, co mogłoby sugerować nadmierne zmęczenie.

Według nieoficjalnych informacji, do których udało sie dotrzeć dziennikarzom RMF FM, w momencie wypadku mężczyzna miał mieć wysoką gorączkę. Zdaniem Krzysztofa Zasady mogło być to ponad 39 stopni, co tłumaczyłoby tezę służb o zasłabnięciu kierującego pojazdem. Poszkodowanego kierowcę przebadano także pod kątem obecności substancji psychoaktywnych w organizmie. Na wyniki przyjdzie nam jeszcze jednak poczekać.

Przypomnijmy, że w wyniku wypadku autobusu rannych zostało 23 osoby. W przypadku 17 z nich konieczne było przewiezienie poszkodowanych do szpitala. Incydent na moście Grota-Roweckiego w Warszawie przyniósł niestety ofiarę śmiertelną. Śmierć poniosła 70-letnia pasażerka pojazdu.

Źródło: RMF FM / Gazeta.pl

Tagi:

Warszawa

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Konrad Wrzesiński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]