wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tragedia na krajowej "88". Nie przeżył żaden pasażer busa

23 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wypadek na Śląsku postawił na nogi samego wojewodę. Akcja służb rozpoczęła się w późnych godzinach wieczornych na drodze krajowej 88. Niestety, funkcjonariusze przekazali przykre informacje. Nie żyje 9 osób. Kierowca autokaru znajduje się w

22 sierpnia o godzinie 22:30 doszło do tragicznego wypadku. - Bus jechał od Gliwic w stronę Wrocławia.Po zderzeniu z jadącym z przeciwnej strony autokarem samochód jest całkowicie zmiażdżony, zginęły wszystkie podróżujące nim osoby - tłumaczył policjant dla rozgłośni RMF FM.

Wypadek na Śląsku spowodował tragedię. Nie żyje 9 osób

Przedstawiciel straży pożarnej podał informacje na temat kierowcy pojazdu osobowego. Okazuje się, że to właśnie on jest w najpoważniejszym stanie. - Był on uwięziony w pojeździe, ratownicy musieli użyć sprzętu hydraulicznego aby go wydostać. Osoba ta została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - powiedział strażak. Pracownik gliwickiej komendy przekazał, ile osób trafiło do placówek służby zdrowia. - Sześciu pasażerów z ogólnymi potłuczeniami zostało zabranych do szpitali - komentował Damian Dudek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach dla Polskiej Agencji Prasowej.

Osoby, które nie poniosły obrażeń zostały przetransportowane do Rudy Śląskiej podstawionym przez samorząd autobusami. Wojewoda śląski jest na miejscu zdarzenia. Przekazał w mediach społecznościowych część informacji o wypadku "WCZK: ok. godz. 22:34 w Kleszczowie (powiat gliwicki), na węźle DK88/A4 doszło do zderzenia samochodu osobowego Renault Traffic z autobusem. Z informacji przekazanych przez służby wynika, iż są ofiary śmiertelne wśród pasażerów busa. (1/2)" - czytamy we wpisie na Twitterze wojewody śląskiego, Jacka Wieczorka. 

Wypadek na Śląsku doprowadził do utrudnień. RMF FM donosi, że droga krajowa "88" została zablokowana w obu kierunkach. Autostrada A4 również jest nieprzejezdna. Funkcjonariusze wciąż nie zidentyfikowali osób, które poniosły śmierć w wyniku zdarzenia zdrogowego. Nie wiemy więc, kto może być wśród zmarłych. 6 pasażerów autokaru zostało rannych. Przewieziono ich do najbliższego szpitala.

Źródło: [Twitter/Jacek Wieczorek/RMF FM/PAP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >