wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nic nie jest już pewne. Najnowszy sondaż prezydencki pokazuje, że doszło do przetasowania sił po decyzji Platformy Obywatelskiej

7 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wybory prezydenckie 2020 wciąż stanowią jedną wielką niewiadomą. Po wejściu do gry Rafała Trzaskowskiego trudno stwierdzić, który z kandydatów będzie pełnił funkcję głowy państwa. Ostatni sondaż nie pozostawia złudzeń. Przedstawiciel PO idzi

Już za kilka tygodni będziemy mogli udać się do urn wyborczych. Przypomnijmy, że termin oraz sposób przeprowadzenia głosowania skłócił ze sobą większość partii politycznych. Inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości między innymi w sprawie wyborów korespondencyjnych podzieliły nie tylko opozycję, ale i obóz Zjednoczonej Prawicy. Najnowsze badanie opinii publicznej wskazuje, że decyzja o przełożeniu wyborów nie wpłynęła korzystnie na pozycję prezydenta Dudy.

Wybory prezydenckie 2020: Kto zasiądzie w Pałacu Namiestnikowskim?

Sondaż "Estymatora" na zlecenie redakcji DoRzeczy ujawniło preferencje polityczne Polek i Polaków. W pierwszej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda może liczyć na 43.1 % poparcia. Tuż za nim uplasował się Rafał Trzaskowski z wynikiem 25.3 %. W drugiej turze różnice między politykami są minimalne. Przedstawiciel PiS-u otrzymałby 51.1% a włodarz Warszawy 48.9%. Frekwencja wyborcza wyniosłaby aż 61%.

O swoją pozycję wciąż walczy Szymon Hołownia, Krzysztof Bosak oraz Władysław Kosiniak-Kamysz. Pierwszy z nich odnotował 14.4% poparcia. Lidera Konfederacji wskazało 7.4% ankietowanych. Przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego może natomiast liczyć na 6.8% poparcia. Badanie przeprowadzono metodą CATI między 3 a 4 czerwca.

Źródło: [DoRzeczy]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >