Wybory Prezydenckie 2020 sondaż. (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Czerwca 2020

Nic nie jest już pewne. Najnowszy sondaż prezydencki pokazuje, że doszło do przetasowania sił po decyzji Platformy Obywatelskiej

Wybory prezydenckie 2020 wciąż stanowią jedną wielką niewiadomą. Po wejściu do gry Rafała Trzaskowskiego trudno stwierdzić, który z kandydatów będzie pełnił funkcję głowy państwa. Ostatni sondaż nie pozostawia złudzeń. Przedstawiciel PO idzie łeb w łeb z Andrzejem Dudą. Wzrost poparcia odnotował również Szymon Hołownia.

Już za kilka tygodni będziemy mogli udać się do urn wyborczych. Przypomnijmy, że termin oraz sposób przeprowadzenia głosowania skłócił ze sobą większość partii politycznych. Inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości między innymi w sprawie wyborów korespondencyjnych podzieliły nie tylko opozycję, ale i obóz Zjednoczonej Prawicy. Najnowsze badanie opinii publicznej wskazuje, że decyzja o przełożeniu wyborów nie wpłynęła korzystnie na pozycję prezydenta Dudy.

Danuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasówDanuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasówCzytaj dalej

Wybory prezydenckie 2020: Kto zasiądzie w Pałacu Namiestnikowskim?

Sondaż "Estymatora" na zlecenie redakcji DoRzeczy ujawniło preferencje polityczne Polek i Polaków. W pierwszej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda może liczyć na 43.1 % poparcia. Tuż za nim uplasował się Rafał Trzaskowski z wynikiem 25.3 %. W drugiej turze różnice między politykami są minimalne. Przedstawiciel PiS-u otrzymałby 51.1% a włodarz Warszawy 48.9%. Frekwencja wyborcza wyniosłaby aż 61%.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP wyciągnęły nagrania sprzed konferencji Trzaskowskiego. Nie mieści się w głowie, na czym kandydat na prezydenta został "przyłapany"
2. "Rząd zostawił branżę turystyczną samej sobie". Mocne słowa, Rafał Trzaskowski nie ma litości

O swoją pozycję wciąż walczy Szymon Hołownia, Krzysztof Bosak oraz Władysław Kosiniak-Kamysz. Pierwszy z nich odnotował 14.4% poparcia. Lidera Konfederacji wskazało 7.4% ankietowanych. Przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego może natomiast liczyć na 6.8% poparcia. Badanie przeprowadzono metodą CATI między 3 a 4 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszy
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Wśród chorych są dzieci. 63 osoby zakażone
  3. Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych
  4. PAP: Protest przed ambasadą USA w Warszawie, ludzie wyszli na ulicę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Dariusz Piontkowski może długo nie zapomnieć słów nauczyciela. Wyciągnął najciemniejsze karty z kadencji ministra
  6. Jedna z największych gwiazd sportu kończy karierę. Tej decyzji nie spodziewał się nikt

Źródło: [DoRzeczy]