Wrocław. Paweł K. złożył wniosek o warunkowe zwolnienie z więzienia. (zdj. Il. ) ; Marek BAZAK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Czerwca 2020

Ksiądz-pedofil jest "wzorowym więźniem, wygrywa konkursy". Niebawem może opuścić zakład karny

Wrocław. Ksiądz Paweł K. został skazany za nadużycia seksualne, jakich dopuścił się względem 13-letniego chłopca. Dziś, zdaniem informatorów Gazety Wrocławskiej stał się wzorowym więźniem. Jego postawa została wykorzystana do złożenia wniosku o przedterminowe zwolnienie z zakładu karnego.

Za sprawą braci Sekielskich światło dzienne ujrzała kolejna sprawa, dotycząca wykorzystywania nieletnich przez duchownych. Były już, wrocławski ksiądz, Paweł K. odsiaduje wyrok za molestowanie dzieci. Obecnie złożył wniosek o przedterminowe zwolnenie z zakładu karnego. Gazeta Wrocławska podaje, że jego 7-letnia odsiadka ma zakończyć się za rok, we wrześniu. Redaktorzy medium informują, że duchowny miał być wzorowym więźniem. Podczas odsiadki wygrywał też konkursy literackie.

Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówPilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówCzytaj dalej

Wrocław: Czy Paweł K. otrzyma zwolnienie warunkowe?

Gazeta Wrocławska przedstawia, że biegli lekarze zdiagnozowali u duchownego zaburzenia seksualne. Oznacza to, że nawet po wyjściu z zakładu może pozostać odizolowany od reszty społeczeństwa. Decyzja ta może zostać wydana przez wymiar sprawiedliwości na wniosek dyrekcji więzienia. Przypomnijmy, że Paweł K. w 2012 roku został zatrzymany za czyny, jakich dopuścił się wobec małoletniego chłopca. O całej sprawie zaalarmowała obsługa Hotelu, w którym duchowny przebywał wspólnie z 13-latkiem. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński zapytany przez Lis o to, dlaczego nie ma żony. Zrobiło się gorąco
2. UE ma pomysł na nowy podatek. Liczy na 10 mld euro wpływów

Gazeta Wrocławska podaje, że już w lutym, sąd w Bydgoszczy wydał wyrok, w którym zobowiązał Archidiecezję Wrocławską oraz Diecezję Bydgoską do wypłaty 300 tysięcy złotych. Zadośćuczynienie ma zostać przyznane ofierze Pawła K. Przypomnijmy, że decyzją ta nie jest prawomocna. Zdaniem jednej z ofiar kuria była w posiadaniu informacji o przestępstwach, jakich dopuszczał się były już kapłan Kościoła katolickiego. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalne oświadczenie Instytutu Łączności w sprawie nanochipów 5G w szczepionkach
  2. 600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?
  3. Na sam koniec "Wiadomości" TVP Danuta Holecka zadziwiła widzów. Pojawił się drugi "prowadzący", o co chodzi?
  4. Awantura na spotkaniu z Andrzejem Dudą, było groźnie. "Wypad stąd, ku**a, złodzieju je**ny"
  5. Gdzie w Polsce przybywa najwięcej zakażeń? Najnowsze dane zaskakują
  6. Kolejny kraj nie chce Polaków. Otwiera się na 131 państw, a na nas nie

Źródło: [Gazeta Wrocławska]