wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Napadł z pięściami na nastolatkę zbierającą na WOŚP. Twierdził, że "Owsiak zabija płody"

7 Lutego 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Podczas 29. finału WOŚP w Świebodzicach na Dolnym Śląsku doszło do wstrząsającego incydentu. Pijany mężczyzna pobił nastoletnią wolontariuszkę WOŚP, nazywając je "k... od Owsiaka" i krzycząc, że "Owsiak zabija płody". Mężczyźnie postaw

  • Skończył się 29. finał WOŚP

  • Orkiestrze udało się zebrać prawie 127,5 miliona złotych

  • W niektórych środowiskach WOŚP była ostro krytykowana

  • Na Dolnym Śląsku doszło do ataku na nastoletnią wolontariuszkę WOŚP

Jak podaje Gazeta Wyborcza, podczas 29. finału WOŚP na Dolnym Śląsku doszło do pobicia nastoletniej wolontariuszki WOŚP zbierających datki do puszek na ulicach Świebodzic.

Gazeta Wyborcza dotarła do 15-letniej Amelii, która tego dnia, około godziny 14, czekała na rówieśniczkę, z którą wspólnie miały kwestować na rzecz WOŚP. Do napaści doszło znienacka, gdy dziewczyna zajęta była sprawdzaniem czegoś w telefonie.

- Przeszedł obok mnie ten pan, popatrzył się na mnie, a ja na niego i nagle dostałam z pięści w twarz. Gdy się obejrzałam za nim, to on zaczął krzyczeć „ty ku... od Owsiaka” - przywołuje słowa wolontariuszki WOŚP Gazeta Wyborcza.

Wobec mężczyzny zainterweniowali pracownicy restauracji Botan Kebab, przed którą doszło do pobicia. - Zobaczyliśmy, jak ten mężczyzna uderzył dziewczynkę z puszką - powiedział Gazecie Wyborczej jeden z pracowników restauracji.

Gdy mężczyzna zaczął uciekać w kierunku rynku, jeden z pracowników pobiegł za nim, podczas gdy reszta zaopiekowała się pobitą dziewczyną. O zdarzeniu powiadomiona została jej rodzina oraz policja. Tymczasem pracownik restauracji schwytał mężczyznę i doprowadził go z powrotem na miejsce zdarzenia. 

Powiedział, że "nie lubi WOŚP"

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Krzysztof M. 1 lutego usłyszał od prokuratora 8 zarzutów w związku z pobiciem lub znieważeniem w sumie czterech dziewcząt, które kwestowały na rzecz WOŚP. - Mężczyzna przyznał się do winy - przekazał Gazecie Wyborczej prokurator rejonowy ze Świdnika Marek Rusin.

- Powiedział, że nie chciał skrzywdzić tych dziewcząt, a jedynie nie lubi WOŚP i nie chciał, by kwestowały - tłumaczył przywoływany przez Gazetę Wyborczą Rusin. Okazało się ponadto, że mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu we krwi

29. finał WOŚP

Chociaż sam 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) miał miejsce 31 stycznia, to jednak akcje charytatywne i kwesty WOŚP uruchomiono już jakiś czas wcześniej. W ramach 29. finału udało się zebrać 127 495 626 zł.

Zebrane posłużą sfinansowaniu kupna sprzętu medycznego z dziedziny laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Ze względu na poparcie, jakiego prezes zarządu Fundacji WOŚP Jurek Owsiak udzielił Strajkowi Kobiet, WOŚP stała się jednak obiektem ataków prawicowych mediów.

- Festiwal absurdów i hipokryzji. Próby łączenia idei, których nie da się połączyć. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierająca pieniądze na chore dzieci ramię w ramię z tzw. 'Strajkiem Kobiet', który te chore dzieci, w łonie matki, chce zabijać na każde żądanie - mówił w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP Michał Adamczyk.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >