wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Napadł z pięściami na nastolatkę zbierającą na WOŚP. Twierdził, że "Owsiak zabija płody"

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Podczas 29. finału WOŚP w Świebodzicach na Dolnym Śląsku doszło do wstrząsającego incydentu. Pijany mężczyzna pobił nastoletnią wolontariuszkę WOŚP, nazywając je "k... od Owsiaka" i krzycząc, że "Owsiak zabija płody". Mężczyźnie postaw

  • Skończył się 29. finał WOŚP

  • Orkiestrze udało się zebrać prawie 127,5 miliona złotych

  • W niektórych środowiskach WOŚP była ostro krytykowana

  • Na Dolnym Śląsku doszło do ataku na nastoletnią wolontariuszkę WOŚP

Jak podaje Gazeta Wyborcza, podczas 29. finału WOŚP na Dolnym Śląsku doszło do pobicia nastoletniej wolontariuszki WOŚP zbierających datki do puszek na ulicach Świebodzic.

Gazeta Wyborcza dotarła do 15-letniej Amelii, która tego dnia, około godziny 14, czekała na rówieśniczkę, z którą wspólnie miały kwestować na rzecz WOŚP. Do napaści doszło znienacka, gdy dziewczyna zajęta była sprawdzaniem czegoś w telefonie.

- Przeszedł obok mnie ten pan, popatrzył się na mnie, a ja na niego i nagle dostałam z pięści w twarz. Gdy się obejrzałam za nim, to on zaczął krzyczeć „ty ku... od Owsiaka” - przywołuje słowa wolontariuszki WOŚP Gazeta Wyborcza.

Wobec mężczyzny zainterweniowali pracownicy restauracji Botan Kebab, przed którą doszło do pobicia. - Zobaczyliśmy, jak ten mężczyzna uderzył dziewczynkę z puszką - powiedział Gazecie Wyborczej jeden z pracowników restauracji.

Gdy mężczyzna zaczął uciekać w kierunku rynku, jeden z pracowników pobiegł za nim, podczas gdy reszta zaopiekowała się pobitą dziewczyną. O zdarzeniu powiadomiona została jej rodzina oraz policja. Tymczasem pracownik restauracji schwytał mężczyznę i doprowadził go z powrotem na miejsce zdarzenia. 

Powiedział, że "nie lubi WOŚP"

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Krzysztof M. 1 lutego usłyszał od prokuratora 8 zarzutów w związku z pobiciem lub znieważeniem w sumie czterech dziewcząt, które kwestowały na rzecz WOŚP. - Mężczyzna przyznał się do winy - przekazał Gazecie Wyborczej prokurator rejonowy ze Świdnika Marek Rusin.

- Powiedział, że nie chciał skrzywdzić tych dziewcząt, a jedynie nie lubi WOŚP i nie chciał, by kwestowały - tłumaczył przywoływany przez Gazetę Wyborczą Rusin. Okazało się ponadto, że mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu we krwi

29. finał WOŚP

Chociaż sam 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) miał miejsce 31 stycznia, to jednak akcje charytatywne i kwesty WOŚP uruchomiono już jakiś czas wcześniej. W ramach 29. finału udało się zebrać 127 495 626 zł.

Zebrane posłużą sfinansowaniu kupna sprzętu medycznego z dziedziny laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Ze względu na poparcie, jakiego prezes zarządu Fundacji WOŚP Jurek Owsiak udzielił Strajkowi Kobiet, WOŚP stała się jednak obiektem ataków prawicowych mediów.

- Festiwal absurdów i hipokryzji. Próby łączenia idei, których nie da się połączyć. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierająca pieniądze na chore dzieci ramię w ramię z tzw. 'Strajkiem Kobiet', który te chore dzieci, w łonie matki, chce zabijać na każde żądanie - mówił w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP Michał Adamczyk.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Czerwona farba na twarzy Jana Pawła II na plakatach. Zdewastowano wystawę w Berlinie

  • Ujawniono przeszłość prawej ręki Kaczyńskiego. Wyszły na jaw niewygodne fakty z jego życia

  • Trzaskowski zapowiada wielką walkę z PiS. Na pierwszy ogień likwidacja TVP Info: "Koniec szczucia Polaków na Polaków"

Julian BakułaAutor

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >