wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Weszły do mieszkania bezbronnej 90-latki i okropnie wykorzystały jej ufność. Wnuczka prosi o pomoc

15 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Wnuczka 90-latki prosi o pomoc w ujęciu sprawców, którzy ukradli pokaźną kwotę starszej, schorowanej kobiecie. Wizerunek dwóch kobiet, który dopuściły się wyjątkowo bezczelnego przestępstwa, został opublikowany za pośrednictwem

"Moi Drodzy, wierzę w moc internetu i bardzo proszę o pomoc!!!", czytamy w opublikowanym na Facebooku wpisie, który na ten moment udostępniono już 16 tys. razy. W poście upubliczniono wizerunek dwóch kobiet odpowiadających za pozbawienie seniorki oszczędności jej całego życia. "Dzisiaj te oto panie zabrały dobytek życia mojej 90-letniej schorowanej Babci (obecnie bardzo przestraszonej)", dodaje pani Natalia.

Wnuczka 90-latki prosi o pomoc

Jak czytamy, do zdarzenia miało dojść wczesnym przedpołudniem w poniedziałek 14 lipca, w okolicach godziny 10.30, na ul. Księcia Józefa 1 w Pruszkowie. Wnuczka 90-latki informuje, że jej babcia z natury nie ufała niestety bankom i trzymała w domu znaczną sumę pieniędzy. Oszustki zainkasowały tym samym 30 tys. zł, pozbawiając starszą panią niemal wszystkich środków do życia.

Zachowanie kobiet przywodzi na myśl popularną metodą "na wnuczka" oraz "na policjanta". Szczegóły kradzieży zostały przytoczone przez panią Natalię. "Grubsza pani powiedziała, że jest Niemka z Gdańska, która za dwa tygodnie przywiezie paczkę. Poprosiła Babcię o długopis i wyprowadziła ją z mieszkania. W tym czasie młodsza przeszukała mieszkanie i zabrała pieniądze", czytamy w zyskującym coraz to większy rozgłos wpisie.

Na zamieszczonych zdjęciach widać, że obie panie miały na sobie rękawiczki, przez co nie zostawiły żadnych odcisków palców w mieszkaniu 90-letniej kobiety. O pomoc w ustaleniu ich tożsamości autorka posta prosi zatem o pomoc użytkowników internetu. "Udostępniajcie, proszę, ten post. Wierzę w to, że w nas siła i że uda się ukarać te osoby. Przynajmniej może owo udostępnienie ustrzeże inne starsze osoby przed taką sytuacją", apeluje wnuczka starszej pani, która, jak czytamy, jest obecnie w "słabej kondycji". Osoby rozpoznające kobiety (ich wizerunki TU) proszone są o kontakt komisariatem w Pruszkowie. Za pomoc w ich ujęciu oferowana jest nagroda pieniężna.

Przed wspomnianymi powyżej metodami okradania starszych osób wielokrotnie przestrzegali przedstawiciele policji. "Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Funkcjonariusze chcą tym przekazem zainteresować także młodsze osoby, które dzięki bezpośrednim kontaktom z rodzicami, dziadkami i innymi starszymi osobami w rodzinie, mogą przekazać im niezbędną wiedzę", czytamy w oficjalnym komunikacie.

Źródło: Facebook / Policja.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >