Wnuczka 90-latki prosi o pomoc w ujęciu sprawców, którzy ukradli pokaźną kwotę starszej kobiecie.. facebook/Natalia UrbaniakŹródło: facebook/Natalia Urbaniak
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Lipca 2020

Weszły do mieszkania bezbronnej 90-latki i okropnie wykorzystały jej ufność. Wnuczka prosi o pomoc

Wnuczka 90-latki prosi o pomoc w ujęciu sprawców, którzy ukradli pokaźną kwotę starszej, schorowanej kobiecie. Wizerunek dwóch kobiet, który dopuściły się wyjątkowo bezczelnego przestępstwa, został opublikowany za pośrednictwem mediów społecznościowych. Za pomoc w ujęciu złodziejek zaoferowano dodatkowo dość wysoką nagrodę.

"Moi Drodzy, wierzę w moc internetu i bardzo proszę o pomoc!!!", czytamy w opublikowanym na Facebooku wpisie, który na ten moment udostępniono już 16 tys. razy. W poście upubliczniono wizerunek dwóch kobiet odpowiadających za pozbawienie seniorki oszczędności jej całego życia. "Dzisiaj te oto panie zabrały dobytek życia mojej 90-letniej schorowanej Babci (obecnie bardzo przestraszonej)", dodaje pani Natalia.

Zbiorowy gwałt na nastolatce w centrum miasta. Tragedia w BydgoszczyZbiorowy gwałt na nastolatce w centrum miasta. Tragedia w BydgoszczyCzytaj dalej

Wnuczka 90-latki prosi o pomoc

Jak czytamy, do zdarzenia miało dojść wczesnym przedpołudniem w poniedziałek 14 lipca, w okolicach godziny 10.30, na ul. Księcia Józefa 1 w Pruszkowie. Wnuczka 90-latki informuje, że jej babcia z natury nie ufała niestety bankom i trzymała w domu znaczną sumę pieniędzy. Oszustki zainkasowały tym samym 30 tys. zł, pozbawiając starszą panią niemal wszystkich środków do życia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 16-letnia Alicja miała przed sobą całe życie. Niewyobrażalna tragedia w Ligocie 2. Córka Magdy Gessler zmarła przed laty. Dopiero niedawno restauratorka zdecydowała się opowiedzieć o swoim dramacie

Może masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeMoże masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeCzytaj dalej

Zachowanie kobiet przywodzi na myśl popularną metodą "na wnuczka" oraz "na policjanta". Szczegóły kradzieży zostały przytoczone przez panią Natalię. "Grubsza pani powiedziała, że jest Niemka z Gdańska, która za dwa tygodnie przywiezie paczkę. Poprosiła Babcię o długopis i wyprowadziła ją z mieszkania. W tym czasie młodsza przeszukała mieszkanie i zabrała pieniądze", czytamy w zyskującym coraz to większy rozgłos wpisie.

Na zamieszczonych zdjęciach widać, że obie panie miały na sobie rękawiczki, przez co nie zostawiły żadnych odcisków palców w mieszkaniu 90-letniej kobiety. O pomoc w ustaleniu ich tożsamości autorka posta prosi zatem o pomoc użytkowników internetu. "Udostępniajcie, proszę, ten post. Wierzę w to, że w nas siła i że uda się ukarać te osoby. Przynajmniej może owo udostępnienie ustrzeże inne starsze osoby przed taką sytuacją", apeluje wnuczka starszej pani, która, jak czytamy, jest obecnie w "słabej kondycji". Osoby rozpoznające kobiety (ich wizerunki TU) proszone są o kontakt komisariatem w Pruszkowie. Za pomoc w ich ujęciu oferowana jest nagroda pieniężna.

Przed wspomnianymi powyżej metodami okradania starszych osób wielokrotnie przestrzegali przedstawiciele policji. "Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Funkcjonariusze chcą tym przekazem zainteresować także młodsze osoby, które dzięki bezpośrednim kontaktom z rodzicami, dziadkami i innymi starszymi osobami w rodzinie, mogą przekazać im niezbędną wiedzę", czytamy w oficjalnym komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczere do bólu wyznanie pacjentki o szpitalnym jedzeniu: gdyby nie maż, głodowałabym
  2. Żartownisie zadzwonili do Andrzeja Dudy. Prezydent nic nie podejrzewał, po prostu odebrał telefon
  3. Wyciekło stare nagranie Danuty Holeckiej, nigdy nie publikowane w sieci. Pamiętacie ją taką?
  4. Nieoficjalnie: Będzie rekonstrukcja rządu? Podano kto ma odejść

Źródło: Facebook / Policja.pl