Wirus. pixnio.com/ca.garcia.sŹródło: pixnio.com/ca.garcia.s
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 31 Marca 2020

Niepokojące ustalenia naukowców. Koronawirus nie zawsze atakuje sam

Wirus często atakuje wraz z innymi chorobami układu oddechowego. Jak wykazują naukowcy z uniwersytetu w Stanfordzie, co dziesiąta osoba, która zgłasza się do szpitala z objawami choroby układu oddechowego i u której diagnozuje się później infekcję, jest zakażona również COVID-19.

Odkrycie naukowców ze Stanford University Medical Center jest o tyle istotne, że wcześniej sądzono, iż inne infekcje wirusowe obniżają ryzyko równoczesnej obecności wirusa COVID-19, przekazuje RMF FM. Cytowany przez stację prof. Nigam Shah, współautor artykułu opublikowanego na platformie medium.com, w którym uczeni dowodzą swoich twierdzeń, powiedział: – W tej chwili, jeśli testy u pacjenta wykażą infekcję innym wirusem układu oddechowego, zakładamy, że nie ma on wirusa wywołującego COVID-19. Obserwowane przez nas przypadki równoczesnych infekcji wskazują na to, że to założenie błędne.

Ministerstwo przekazało nowy raport. Nie żyje kolejne 5 osób, kolejna bariera tysięcy zakażonych przebitaMinisterstwo przekazało nowy raport. Nie żyje kolejne 5 osób, kolejna bariera tysięcy zakażonych przebitaCzytaj dalej

Wirus nie atakuje sam

Jak podaje RMF, by zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii, konieczne są szybkie i wiarygodne procedury testowania. Wiarygodność owych procedur jest zaś, między innymi, warunkowana zrozumieniem mechanizmu równoczesnych infekcji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skrajna nieodpowiedzialność, urządzili chrzciny na 20 osób. Zostali surowo ukarani wysokim mandatem
2. Pacjent z koronawirusem uciekł ze szpitala po napój wysokoprocentowy. Policja pilnie poszukuje klientów sklepu

Prof. Ian Brown, szef zespołu naukowców, zauważa, że szpitale nie posiadają nieograniczonych pokładów testów. Jeśli zatem u pacjenta stwierdzono, chociażby, grypę bądź obecność wywołującego przeziębienie rinowirusa, które mogłaby tłumaczyć jego objawy, często rezygnuje się już z testów na obecność wirusa z Wuhan, a pacjenta wypuszcza do domu.

Jego zespół zanalizował 562 testów wykonanych pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2. U 127 osób wykryto innego wirusa, m.in. rinowirusa, adenowirusa, syncytialnego wirusa oddechowego bądź różne wirusy, które wywołują zapalenie płuc.

Z 49 osób, w przypadku których pozytywny okazał się także wynik na obecność SARS-CoV-2, 11 pacjentów, czyli około 22 proc. miało zakażenie innym wirusem. Choć testy wykonano na stosunkowo niewielkiej ilości przypadków, pokazują one, iż obecność chorób układu oddechowego nie oznacza, że ten sam pacjent nie jest zakażony COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemia koronawirusa zmusiła Brytyjczyków do budowy gigantycznego szpitala
  2. Dzisiaj ostatni dzień pracy dla kilkudziesięciu tysięcy Polaków. Pracodawcy już nie czekają
  3. Polacy drżą z powodu wirusa. Duda zaprasza ich na swoje konto w aplikacji ze śmiesznymi filmikami dla nastolatków
  4. Nie żyje szanowany polski dziennikarz. Miał tylko 48 lat, tragiczne informacje
  5. 50-latka z Wielkopolski miała przebywać w obowiązkowej kwarantannie. Policjanci przyłapali ją na gorącym uczynku
  6. Kierował szpitalem w Wuhan podczas epidemii. Przekazał 5 złotych rad

Źródło: RMF FM