wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Oglądaliście "Wilka i Zająca"? Kultowa bajka wraca po latach w zupełnie nowej odsłonie

25 Września 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Kultowa kreskówka wróci na ekrany telewizorów za sprawą studia Sojuzmultfilm. Jego szefowa, Juliana Słaszczewa, zapowiada, że zostaną przygotowane 52 nowe odcinki, ale również, że "nie będzie to kontynuacja w klasycznym s

Słaszczewa mówi, że generalna idea serii nie zostanie zmieniona, ale wprowadzone zostaną pewne zmiany - pojawią się postacie drugoplanowe i, co ważne, tytułowi bohaterowie będą wyglądali inaczej, zostaną zrewitalizowani. Szefowa Sojuzmultfilm nie odniosła się wyraźnie do tego, co zostanie w nich zmodyfikowane. Podała jedynie informację, że serial musi dopasować się do młodszego pokolenia. Kierowany będzie głównie do małych widzów, czyli tych w wieku od szóstego do ósmego roku życia. 

Co jeszcze zmieni się w "Wilku i Zającu"?

Przede wszystkim styl kreskówki ma pozostać w dużej mierze niezmieniony - wciąż będzie to komedia pełna gagów i pogoni Wilka za Zającem. Twórcy zapewniają też, że nie zabraknie słynnego "Zayats, nu pogodi!" (Zającu, ja ci jeszcze pokażę!). Mimo że postacie nie będą zbyt wiele mówić, głosu użyczą im znani rosyjscy artyści. 

Kiedy premiera?

Premiera w Rosji już się odbyła i miała miejsce latem tego roku. Pierwszy cykl składał się z 26 odcinków, po 7 minut każdy. Planowany jest już kolejny, bo żeby serial mógł być sprzedany za granicę, musi mieć co najmniej 52 odcinki. Zainteresowanych kupnem nie brakuje.

- Ogromnie zainteresowane są Chiny i wiele innych krajów azjatyckich - mówi Słaszczewa. 

Wilk i Zając: ulubiona kreskówka Rosji

Serial produkowano w ZSRR, zaczynając od 1969 roku. Wciąż uważany jest za ulubioną kreskówkę Rosjan, mimo że od jej powstania minęło już 50 lat. Fabuła opiera się na wiecznej pogoni Wilka za Zającem - pierwszy próbuje najpierw podstępem, a potem siłą pochwycić długouchego przeciwnika, ten jednak wciąż mu się wymyka. 

źródło: [onet.pl]

Źródło: [Wirtualne Media]

Podobne artykuły

Zofia Klepacka i Katarzyna Zillmann

Gwiazdy

Zofia Klepacka udostępniła zdjęcie z Katarzyną Zillmann. "Sport ponad wszystko"

Czytaj więcej >
Nie żyje Jan Pęczek

Gwiazdy

Nie żyje Jan Pęczek. Aktor miał 71 lat

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Awantura z udziałem Magdy Gessler. Restauratorka dała się sprowokować

Czytaj więcej >
Alan z "Warsaw Shore" w ramach zabawy udawał, że chce wsadzić psa na grilla

Gwiazdy

Alan z "Warsaw Shore" pokazał, jak dla "żartów" wsadza psa na grilla. Zwierzę było przerażone, ale jego właściciel bawił się wybornie

Czytaj więcej >
W czasie koncertu w ramach "Wakacyjnej Trasy Dwójki" Izabela Trojanowska upadła na scenie

Gwiazdy

W czasie "Wakacyjnej Trasy Dwójki" Izabela Trojanowska przewróciła się na scenie

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Władze TVP podały powód zwolnienia wydawcy "Pytania na śniadanie"

Czytaj więcej >