wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tak wyglądał pogrzeb Wiktora Batera. Poruszające zdjęcia, wyjątkowi goście

21 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Wiktor Bater został dziś pożegnany podczas uroczystości pogrzebowych w Izabelinie. W pochówku dziennikarza udział wzięli przyjaciele oraz rodzina. Nie zabrakło także kilku znanych twarzy.

Dziś po południu na cmentarzu w Izabelinie odbyły się uroczystości pogrzebowe wieloletniego korespondenta polskich mediów w Rosji. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12. Na nabożeństwie w parafii św. Franciszka z Asyżu zebrały się osoby pragnące pożegnać dziennikarza. Następnie trumnę z jego ciałem złożono na cmenatrzu znajdującym się przy ul. ks. Aleksandra Fedorowicza. Całość okraszono akompaniamentem skrzypiec.

Wiktor Bater odszedł w wieku 53 lat

W uroczystościach udział wzięli bliscy zmarłego. Na miejscu pojawiło się również kilka nieco bardziej rozpoznawalnych osób, w tym m.in. wicemarszałek Senatu Michał Kamiński, ksiądz Kazimierz Sowa czy prowadzący emitowany w TVP INFO program "Kasta" Miłosz Kleczek.

Przypomnijmy, że dziennikarz zmarł 7 kwietnia w Warszawie. Odszedł, przeżywszy 53 lata. "Szanowni Państwo, z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wiktor Bater. Nie pytajcie nas proszę, jak do tego doszło, na obecnym etapie wystarczy nam, że potwierdziliśmy tę tragiczną informację. Myślami i sercem jesteśmy z rodziną Witka i wszystkimi, którym Witek pozostawał bardzo drogim człowiekiem", poinformowało na Twitterze Halo.Radio.

W pięknych słowach życie dziennikarza podsumowała siostra zmarłego. – Wiktor kochał wolność, był ciągle w ruchu, wiele podróżował. W życiu zawodowym nosiło go też na wojnę. Był dziennikarzem z powołania, zaczynał, dokumentując to, co dzieje się w stanie wojennym. Był mi bardzo bliski – przekazała, cytowana za "SE" przez dwutygodnik "Gala".

Dziennikarska kariera Batera była niezwykle bogata. W jej trakcie współpracował z największymi stacjami w kraju, m.in. z TVN-em, Polsatem czy TVP. Swoim wkładem uświetnił także polskie rozgłośnie, w tym choćby Radio ZET, oraz prasę, pracując w tygodniku "Wprost".

Warto pamiętać, że Bater był pierwszym dziennikarzem, który w kwietniu 2010 roku przekazał informację o katastrofie smoleńskiej. Za relację z miejsca tragedii został uhonorowany nagrodą Grand Press.

Źródła: East News/Jan Bielecki  /  Gala.pl  /  se.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >