Wiktor Bater. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Kwietnia 2020

Tak wyglądał pogrzeb Wiktora Batera. Poruszające zdjęcia, wyjątkowi goście

Wiktor Bater został dziś pożegnany podczas uroczystości pogrzebowych w Izabelinie. W pochówku dziennikarza udział wzięli przyjaciele oraz rodzina. Nie zabrakło także kilku znanych twarzy.

Dziś po południu na cmentarzu w Izabelinie odbyły się uroczystości pogrzebowe wieloletniego korespondenta polskich mediów w Rosji. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12. Na nabożeństwie w parafii św. Franciszka z Asyżu zebrały się osoby pragnące pożegnać dziennikarza. Następnie trumnę z jego ciałem złożono na cmenatrzu znajdującym się przy ul. ks. Aleksandra Fedorowicza. Całość okraszono akompaniamentem skrzypiec.

Minister zabrał głos ws. zamknięcia szkół. Ważne wieści dla wszystkich uczniów i rodzicówMinister zabrał głos ws. zamknięcia szkół. Ważne wieści dla wszystkich uczniów i rodzicówCzytaj dalej

Wiktor Bater odszedł w wieku 53 lat

W uroczystościach udział wzięli bliscy zmarłego. Na miejscu pojawiło się również kilka nieco bardziej rozpoznawalnych osób, w tym m.in. wicemarszałek Senatu Michał Kamiński, ksiądz Kazimierz Sowa czy prowadzący emitowany w TVP INFO program "Kasta" Miłosz Kleczek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kilka tygodni temu Szumowski twierdził, że maseczki nie pomagają. Teraz się tłumaczy
2. Zmiany w ślubach. Uwaga, zaczną obowiązywać już niedługo

Pogrzeb Wiktora Batera

Pogrzeb Wiktora Batera

Pogrzeb Wiktora Batera

Przypomnijmy, że dziennikarz zmarł 7 kwietnia w Warszawie. Odszedł, przeżywszy 53 lata. "Szanowni Państwo, z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wiktor Bater. Nie pytajcie nas proszę, jak do tego doszło, na obecnym etapie wystarczy nam, że potwierdziliśmy tę tragiczną informację. Myślami i sercem jesteśmy z rodziną Witka i wszystkimi, którym Witek pozostawał bardzo drogim człowiekiem", poinformowało na Twitterze Halo.Radio.

W pięknych słowach życie dziennikarza podsumowała siostra zmarłego. – Wiktor kochał wolność, był ciągle w ruchu, wiele podróżował. W życiu zawodowym nosiło go też na wojnę. Był dziennikarzem z powołania, zaczynał, dokumentując to, co dzieje się w stanie wojennym. Był mi bardzo bliski – przekazała, cytowana za "SE" przez dwutygodnik "Gala".

Dziennikarska kariera Batera była niezwykle bogata. W jej trakcie współpracował z największymi stacjami w kraju, m.in. z TVN-em, Polsatem czy TVP. Swoim wkładem uświetnił także polskie rozgłośnie, w tym choćby Radio ZET, oraz prasę, pracując w tygodniku "Wprost".

Warto pamiętać, że Bater był pierwszym dziennikarzem, który w kwietniu 2010 roku przekazał informację o katastrofie smoleńskiej. Za relację z miejsca tragedii został uhonorowany nagrodą Grand Press.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  2. Za mała odległość od członków rodziny może grozić akcją policji. Morawiecki tłumaczy dlaczego
  3. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało projekt kolejnego, ważnego rozporządzenia. Chodzi o medyków
  4. Nieoczekiwane wsparcie dla TVN w konflikcie z TVP. Stacja ma wyjątkowo mocnego sojusznika
  5. Spędził miesiąc w szpitalu, miał poważne powikłania. Polski europoseł opowiedział o trudnej walce z wirusem
  6. Pojazd ONZ zaatakowany, jedna osoba nie żyje. Wiózł wymazy pacjentów badanych na koronawirusa

Źródła: East News/Jan Bielecki  /  Gala.pl  /  se.pl