wtv.pl
Wielka Brytania mierzy się z niepokojącym zachowaniem turystów.

ITV Wales News/screen

Tłumy i zbiorowe bijatyki na plażach. Nagrania mówią same za siebie, ludzie całkiem zapomnieli o zagrożeniu epidemicznym

1 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wielka Brytania stała się miejscem kolejnej bijatyki. Tym razem do zaskakującego incydentu doszło na jednej z walijskich plaż w Ogmore-by-Sea. Zagraniczne media opublikowały nagranie z wielkiego zamieszania. Tłumy ludzi okładały się pięściami. Zaalarmowa

Niepokojący film został przedstawiony przez brytyjską prasę. ITV Wales News za pośrednictwem Twittera relacjonowało przebieg kolejnej, gigantycznej bójki między plażowiczami. Radio Zet wskazuje, że w zamieszkach udział wzięło ponad 150 osób. Tamtejsze służby musiały interweniować aż w pięciu miejscach. Liczba aresztowanych wciąż rośnie.

Wielka Brytania. Nagranie z bijatyki trafiło do mediów

Przypomnijmy, że na brytyjskich plażach panują niemal idealne warunki pogodowe. Zachęcające do kąpieli upały wywołały tłumy urlopowiczów. Nad zbiornikami wodnymi mamy do czynienia nawet z tysiącami turystów. Na wybrzeżu w Devon doszło jednak do niepokojących awantur. Policja musiała podejmować liczne interwencje. Fala oburzonych mężczyzn i kobiet rzuciło się na siebie nawzajem. Porażające nagranie ze zdarzenia zostało opublikowane przez ITV Wales News.

W Wielkiej Brytanii zaangażowano do zamieszek przedstawicieli rządu. Pierwszy minister Walii, Mark Drakeford postawił obywatelom poważne żądania. Z jego wypowiedzi wynika, że jeśli takie incydenty będą się powtarzać, to wiele obostrzeń zostanie ponownie przywróconych. Możliwość korzystania z plaż została przywrócona przez brytyjskie władze przez wzgląd na poprawiającą się sytuację epidemiologiczną.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z nagrania ITV Wales News opublikowanego 26 czerwca. Link do nagrania znajdziecie TU.

Źródło: [Radio Zet/ITV Wales News]

Podobne artykuły

Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Luzowanie obostrzeń w Europie często dotyczy tylko osób zaszczepionych.

Świat

Dobre wieści. Europa w końcu się otwiera, ale tylko dla pewnej grupy

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjna reklama w Niemczech, naigrywają się z Polaków. Internauci żądają reakcji polskiego MSZ

Czytaj więcej >

Świat

Nagłe zatrzymanie polskiego samolotu. Jest reakcja MSZ i oświadczenie PLL LOT, wyjaśniają, co się stało

Czytaj więcej >