Wiec Rafała Trzaskowskiego policja. Screen WPŹródło: Screen WP
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 24 Czerwca 2020

Szarpanina na wiecu Rafała Trzaskowskiego, posłanka została uderzona. Interweniowała policja

Wiec Rafała Trzaskowskiego stał się miejscem niespodziewanej awantury. Na miejscu bardzo szybko pojawiła się policja, która musiała tonować narastające emocje. Co więcej, w samym środku szarpaniny znalazła się jedna z posłanek Koalicji Obywatelskiej.

Wiec Rafała Trzaskowskiego w Dębicy zgromadził nie tylko zwolenników opozycyjnego kandydata na prezydenta, ale także wyborców jego głównego oponenta, czyli urzędującego obecnie Andrzeja Dudy. Członek drugiej z wymienionych grup przyniósł ze sobą na spotkanie duży głośnik, dzięki któremu mógł zagłuszać wystąpienie włodarza stolicy. Wokół niego ustawiła się grupka osób o podobnych poglądach. W pewnym momencie podeszła do nich jednak posłanka Koalicji Obywatelskiej, Agnieszka Pomaska.

Atak na klientów jednego banku w Polsce. Uwaga, przestępcy zrobili się wyjątkowo przebiegliAtak na klientów jednego banku w Polsce. Uwaga, przestępcy zrobili się wyjątkowo przebiegliCzytaj dalej

Pomysł ten przyniósł ostatecznie niespodziewane rezultaty. Parlamentarzystka próbowała prawdopodobnie odłączyć kabel od głośnika, aby Trzaskowski mógł spokojnie wygłosić przygotowane przemówienie. Wówczas doszło do przepychanki, która zakończyła się przypadkowym najpewniej uderzeniem posłanki w twarz przez właściciela sprzętu.

Wiec Rafała Trzaskowskiego zakończył się aferą

Do awantury szybko włączyły się osoby postronne, a do akcji musiała wkroczyć strzegąca bezpieczeństwa policja. Funkcjonariusze próbowali rozdzielać grupkę oraz rozmawiać z Pomaską o tym, co dokładnie zaszło. Choć sytuację uwiecznił jeden z dziennikarzy WP, na jego nagraniu nie możemy dosłyszeć, co dokładnie powiedziała polityczka. Otaczający ją ludzie donośnie krzyczeli bowiem, że głośnik jest własnością prywatną, a sama parlamentarzystka próbowała ich sprowokować.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Niespodziewane słowa Głowy Kościoła

Jak donosi WP, policjanci ostatecznie zdecydowali się wylegitymować kilka osób. Na tym prawdopodobnie całe zajście całkowicie się zakończyło.

Na zdjęciu wyróżniającym widzimy kadr ze wspomnianego nagrania autorstwa reportera WP, Klaudiusza Michalca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzeci sondaż i trzecia porażka obecnego prezydenta. W drugiej turze brakuje mu już 3 pkt. procentowych
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Niebezpieczna awaria w sieci Orange. Routery i modemy mogą się palić

Źródło: WP