wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiadomości TVP informują o koronawirusie. "Jutro w parafiach zostaną odczytane listy"

29 Lutego 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Wiadomości TVP od chwili wybuchu epidemii koronawirusa, nie przestają informować o jego rozprzestrzenianiu. Do tej pory, poza kilkoma próbami uwikłania w temat polityki, serwisowi informacyjnemu nie można było odmówić rzetelności. Jednak jed

Wiadomości TVP od kilku dni informują o sytuacji, związanej z koronawirusem. W serwisach szczególny nacisk jest kładziony na sytuację w Polsce, podejmowaną prewencję oraz postawę ministerstwa zdrowia. Tak było i w ostatnim wydaniu. Zaskakuje tylko jedno wtrącenie.

Wiadomości TVP o koronawirusie

"Polskie służby gotowe na koronawirusa" - tak brzmiał pasek, obrazujący pierwszy a więc i najważniejszy materiał dzisiejszych Wiadomości. Z reportażu Waldemara Stankiewicza dowiadujemy się, że do tej pory w Polsce nie potwierdzono ani jednego przypadku choroby wywołanej wirusem.

 - Polska posiada wystarczającą ilość testów do badania koronawirusa. By diagnostyka była szybsza, oprócz dwóch warszawskich laboratoriów, uruchomiono kolejne, we Wrocławiu i Olsztynie. W przyszłym tygodniu zaczną działać te w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Rzeszowie - dowiadujemy się od lektora.

Następna informacja, przedstawiona w materiale dotyczy planowanego spotkania ministrów zdrowia państw członkowskich Unii Europejskiej. Kolejna - dziwnego zachowania byłej ambasador Polski w Rosji.

 - Wracam z Moskwy W Warszawie info: nie wyjdziemy z samolotu bez wypełnienia kwestionariusza. A tam wszystkie możliwe dane osobowe.Pytam jaka podstawa prawna? Zarządzenie dyrektora portu lotniczego!? Oddałam puste. Nikt nie sprawdził. Oby ta epidemia nie przyszła. Bo polegniemy - napisała na Twitterze Katarzyna Pełczyńska, doprowadzając do burzliwej debaty.

 - Państwo uważam za dobro wspólne. To zdanie widnieje pod Pani awatarem. Dalej tego nie komentujemy - w taki sposób byłej ambasador odpowiedział Główny Inspektorat Sanitarny.

Podczas gdy dyskusja między Pełczyńską a Inspektoratem sama w sobie dziwi, jeszcze bardziej enigmatyczny pozostaje powód, dla którego główny serwis informacyjny Telewizji Polskiej, w ogóle się do niej odwołał. 

Na koniec materiału przedstawiono jeszcze bardziej zaskakującą wiadomość.

 - Jutro w parafiach w całej Polsce odczytane zostaną listy od ministra zdrowia i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, dotyczące koronawirusa - słyszymy.

Już wczoraj KEP wydał komunikat, dotyczący koronawirusa i tego, jak przyjmować komunię świętą w obliczu potencjalnej epidemii. Dozwolone jest w tym okresie przyjmowanie komunii świętej duchowej, bądź na rękę.

 - Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej - zaznaczył abp Gądecki.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >