Wiadomości TVP i koronawirusie. screen Wiadomości TVPŹródło: screen Wiadomości TVP
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Lutego 2020

Wiadomości TVP informują o koronawirusie. "Jutro w parafiach zostaną odczytane listy"

Wiadomości TVP od chwili wybuchu epidemii koronawirusa, nie przestają informować o jego rozprzestrzenianiu. Do tej pory, poza kilkoma próbami uwikłania w temat polityki, serwisowi informacyjnemu nie można było odmówić rzetelności. Jednak jedna z informacji, podanych w ostatnim wydaniu, zaskakuje.

Wiadomości TVP od kilku dni informują o sytuacji, związanej z koronawirusem. W serwisach szczególny nacisk jest kładziony na sytuację w Polsce, podejmowaną prewencję oraz postawę ministerstwa zdrowia. Tak było i w ostatnim wydaniu. Zaskakuje tylko jedno wtrącenie.

Kurski zwołał pilne spotkanie kierownictwa TVP. W kuluarach aż huczyKurski zwołał pilne spotkanie kierownictwa TVP. W kuluarach aż huczyCzytaj dalej

Wiadomości TVP o koronawirusie

"Polskie służby gotowe na koronawirusa" - tak brzmiał pasek, obrazujący pierwszy a więc i najważniejszy materiał dzisiejszych Wiadomości. Z reportażu Waldemara Stankiewicza dowiadujemy się, że do tej pory w Polsce nie potwierdzono ani jednego przypadku choroby wywołanej wirusem.

 - Polska posiada wystarczającą ilość testów do badania koronawirusa. By diagnostyka była szybsza, oprócz dwóch warszawskich laboratoriów, uruchomiono kolejne, we Wrocławiu i Olsztynie. W przyszłym tygodniu zaczną działać te w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Rzeszowie - dowiadujemy się od lektora.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziennikarz znalazł się za kulisami konwencji Kidawy-Błońskiej, nagranie podbija sieć. "Spontaniczne przywitanie"
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Następna informacja, przedstawiona w materiale dotyczy planowanego spotkania ministrów zdrowia państw członkowskich Unii Europejskiej. Kolejna - dziwnego zachowania byłej ambasador Polski w Rosji.

 - Wracam z Moskwy W Warszawie info: nie wyjdziemy z samolotu bez wypełnienia kwestionariusza. A tam wszystkie możliwe dane osobowe.Pytam jaka podstawa prawna? Zarządzenie dyrektora portu lotniczego!? Oddałam puste. Nikt nie sprawdził. Oby ta epidemia nie przyszła. Bo polegniemy - napisała na Twitterze Katarzyna Pełczyńska, doprowadzając do burzliwej debaty.

 - Państwo uważam za dobro wspólne. To zdanie widnieje pod Pani awatarem. Dalej tego nie komentujemy - w taki sposób byłej ambasador odpowiedział Główny Inspektorat Sanitarny.

Podczas gdy dyskusja między Pełczyńską a Inspektoratem sama w sobie dziwi, jeszcze bardziej enigmatyczny pozostaje powód, dla którego główny serwis informacyjny Telewizji Polskiej, w ogóle się do niej odwołał. 

Na koniec materiału przedstawiono jeszcze bardziej zaskakującą wiadomość.

 - Jutro w parafiach w całej Polsce odczytane zostaną listy od ministra zdrowia i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, dotyczące koronawirusa - słyszymy.

Już wczoraj KEP wydał komunikat, dotyczący koronawirusa i tego, jak przyjmować komunię świętą w obliczu potencjalnej epidemii. Dozwolone jest w tym okresie przyjmowanie komunii świętej duchowej, bądź na rękę.

 - Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej - zaznaczył abp Gądecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  4. Znany z Tańca z gwiazdami trener ujawnił swój dramat. Był ofiarą pedofila
  5. Pies czy kot? Zdjęcia niespotykanego zwierzaka podbijają internet
  6. Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie