wtv.pl > Polityka > Wiadomości TVP przekroczyły granice żenady. Wymyślono postać, która nie istnieje, aby pochwaliła pierwszą damę, alternatywna rzeczywistość
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:45

Wiadomości TVP przekroczyły granice żenady. Wymyślono postać, która nie istnieje, aby pochwaliła pierwszą damę, alternatywna rzeczywistość

Wiadomości TVP wyemitowały materiał o Agacie Dudzie
Wiadomości TVP/ screen

Kampania wyborcza już za kilka dni dobiegnie końca. Upływający czas wpływa mobilizująco nie tylko na kandydatów na prezydenta Polski. Również partnerki i partnerzy polityków włączyli się w działania kampanijne. Paulina Kosiniak-Kamysz, Urszula Brzezińska-Hołownia czy Małgorzata Trzaskowska nie od dziś wzbudzają sympatię oraz zainteresowanie wyborców. Zdaniem wielu, to właśnie one sprawdziłyby się lepiej w roli pierwszej damy od Agaty Dudy. Wiadomości TVP postanowiły jednak przypomnieć osiągnięcia najbliższej osoby prezydenta Polski.

Wiadomości TVP: Agata Duda porównana do Melanii Trump

Telewizja Polska zdecydowała się poświęcić swój czas antenowy Agacie Dudzie. Wskazano, że jej działalność prowadzona jest bez blasku fleszy oraz medialnego poklasku. Reporterzy medium przypomnieli o licznych podróżach pierwszej damy oraz wielu akcjach charytatywnych, w które była zaangażowana. Przedstawili także Polaków, którzy zachwalali zaangażowanie żony Andrzeja Dudy w życie publiczne. Niektórzy porównali ją do samej Melanii Trump. Wyjaśniali, że Duda wygląda tak samo pięknie, jak wybranka Donalda Trumpa.

Doszło jednak do niemałej wpadki. Wiele wskazuje na to, że TVP przedstawiło w swoim materiale osobę, która nie istnieje. Przypomnijmy, że ubiór Agaty Dudy był chwalony przez "znanego amerykańskiego projektanta", Christiana Paula. Po wpisaniu jego danych w wyszukiwarkę Google nie można uzyskać żadnych informacji na jego temat. Sytuacja ta wzbudza liczne podejrzenia. Osoba rozpoznawalna z pewnością powinna mieć własne media społecznościowe lub być wymieniana w prasie. Krajowe media wskazują więc na to, że Christian Paul najpewniej po prostu nie istnieje.

Wiadomości TVP w swoim materiale deklarują, że Agata Duda zawsze znajduje się w centrum uwagi. Tłumaczą, że atencję wielu, również zagranicznych mediów, pierwsza dama przyciąga swoją klasą, elegancją oraz wyszukanymi kreacjami. Dodają, że jest ambasadorką licznych akcji społecznych. Dziennikarze medium informują, że wzięła udział w aż 1426 aktywnościach w ciągu ostatnich 5 lat. Agata Duda miała organizować pomoc dla niepełnosprawnych, potrzebujących i dzieci. Nie każdy jednak zgodzi się z opiniami wygłaszanymi na antenie Telewizji Polskiej, która oskarżana jest o stronniczość oraz faworyzowanie obozu rządzącego. Konflikty w sprawie telewizji publicznej rozgorzeją na dobre po doniesieniach w sprawie nieistniejącego najpewniej projektanta z Ameryki.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z ostatniego wydania Wiadomości TVP z 22 czerwca.

Źródło: [Wiadomości TVP]

Tagi: Agata Duda TVP
Powiązane