"Wiadomości" TVP wyemitowały materiał, w którym opozycję porównano do epidemii koronawirusa.. wiadomosci.tvp.pl (screen z wydania "Wiadomości")Źródło: wiadomosci.tvp.pl (screen z wydania "Wiadomości")
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Czerwca 2020

Przykre sceny w "Wiadomościach" TVP. Porównanie do wirusa

"Wiadomości" TVP i ich wyraźna przychylność Andrzejowi Dudzie nie dziwią już chyba nikogo. Podobnie ma się sprawa przedstawiania w złym świetle opozycyjnych polityków. Tym razem Telewizja Polska opublikowała jednak materiał, w którym walczący o reelekcję prezydent porównuje opozycję do epidemii koronawirusa.

W materiale zatytułowanym "O rodzinie i bezpieczeństwie" pokazano podsumowanie wizyty Andrzeja Dudy w Krakowie. Po stwierdzeniu, że nawet ogromna ulewa nie przeszkodziła w spotkaniu kandydata PiS z mieszkańcami Krakowa, którzy tłumnie zgromadzili się na rynku, na ekranie pojawił się starszy mężczyzna, który przekonywał, że kocha pana prezydenta i czekał na niego przez 70 lat, dodając, że ma łzy w oczach, a Duda nigdy go nie zawiódł. Najciekawiej przedstawiały się jednak przytoczone przez "Wiadomości" TVP wypowiedzi samego polityka.

Bardzo niebezpiecznie, zniszczone domy, zdewastowane drogi, pozalewane domy, istny armagedon. IMGW wydało nagły komunikatBardzo niebezpiecznie, zniszczone domy, zdewastowane drogi, pozalewane domy, istny armagedon. IMGW wydało nagły komunikatCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP, Duda i opozycja gorsza niż koronawirus

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zapewniał, że wybór dotyczący najbliższych wyborów to w istocie wybór między dwiema wizjami państwa. Z jednej strony ta proponowana, rzecz jasna, przez opozycję: Polska podwyższonego wieku emerytalnego, lekceważenia ludzi i spraw obywateli, wyprzedawania narodowego majątku oraz oszustwa i kłamstwa. Z drugiej zaś Polska, która zapewnić ma jedynie Duda: Polska sprawiedliwości, uczciwości i rozwoju. W skrócie: Polska marzeń.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielki strajk, ludzie wyszli na ulice. Awantura, rozległy się krzyki: "Mamy dość. Episkopat do więzienia"
2. 3 osoby zginęły, są ranni. Są porażające nagrania, wszystko trafiło do internetu, smutne wiadomości z Wielkiej Brytanii

Tę Duda osiągnąć chce, opierając się na pięciu filarach. Są nimi rodzina, bezpieczeństwo, praca, infrastruktura i godność. Namiastkę ów Polski marzeń mieliśmy zaobserwować, patrząc na współpracę rządu z prezydentem Dudą, która pozytywnie wpłynęła na gospodarkę. "Widać to zwłaszcza teraz, gdy w wiele przedsiębiorstw uderzył koronawirus", przekonuje autor materiału wyemitowanego przez "Wiadomości".

Kolejno ponownie otrzymaliśmy twarz Andrzeja Dudy, który wskazał, że w chwili przejęcia władzy od rządu PO-PSL bezrobocie w naszym kraju wynosiło 9 procent. Dziś, jak twierdzi prezydent, nawet w najgorszym momencie epidemii wyniosło ono jedynie 6 procent. Wniosek? – Byli gorszym wirusem niż koronawirus – zapewniał zebranych w Krakowie ludzie kandydat PiS, odnosząc się do opozycyjnych polityków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec taryfy ulgowej, komornicy wracają do pracy. Lepiej się pospiesz, zadłużenie może pociągnąć cię na dno
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Po co nam pszczoły, skoro mamy bańki mydlane. Nowy sposób zapylania kwiatów

Źródło: "Wiadomości" TVP