wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Przykre sceny w "Wiadomościach" TVP. Porównanie do wirusa

22 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

"Wiadomości" TVP i ich wyraźna przychylność Andrzejowi Dudzie nie dziwią już chyba nikogo. Podobnie ma się sprawa przedstawiania w złym świetle opozycyjnych polityków. Tym razem Telewizja Polska opublikowała jednak materiał, w któr

W materiale zatytułowanym "O rodzinie i bezpieczeństwie" pokazano podsumowanie wizyty Andrzeja Dudy w Krakowie. Po stwierdzeniu, że nawet ogromna ulewa nie przeszkodziła w spotkaniu kandydata PiS z mieszkańcami Krakowa, którzy tłumnie zgromadzili się na rynku, na ekranie pojawił się starszy mężczyzna, który przekonywał, że kocha pana prezydenta i czekał na niego przez 70 lat, dodając, że ma łzy w oczach, a Duda nigdy go nie zawiódł. Najciekawiej przedstawiały się jednak przytoczone przez "Wiadomości" TVP wypowiedzi samego polityka.

"Wiadomości" TVP, Duda i opozycja gorsza niż koronawirus

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zapewniał, że wybór dotyczący najbliższych wyborów to w istocie wybór między dwiema wizjami państwa. Z jednej strony ta proponowana, rzecz jasna, przez opozycję: Polska podwyższonego wieku emerytalnego, lekceważenia ludzi i spraw obywateli, wyprzedawania narodowego majątku oraz oszustwa i kłamstwa. Z drugiej zaś Polska, która zapewnić ma jedynie Duda: Polska sprawiedliwości, uczciwości i rozwoju. W skrócie: Polska marzeń.

Tę Duda osiągnąć chce, opierając się na pięciu filarach. Są nimi rodzina, bezpieczeństwo, praca, infrastruktura i godność. Namiastkę ów Polski marzeń mieliśmy zaobserwować, patrząc na współpracę rządu z prezydentem Dudą, która pozytywnie wpłynęła na gospodarkę. "Widać to zwłaszcza teraz, gdy w wiele przedsiębiorstw uderzył koronawirus", przekonuje autor materiału wyemitowanego przez "Wiadomości".

Kolejno ponownie otrzymaliśmy twarz Andrzeja Dudy, który wskazał, że w chwili przejęcia władzy od rządu PO-PSL bezrobocie w naszym kraju wynosiło 9 procent. Dziś, jak twierdzi prezydent, nawet w najgorszym momencie epidemii wyniosło ono jedynie 6 procent. Wniosek? – Byli gorszym wirusem niż koronawirus – zapewniał zebranych w Krakowie ludzie kandydat PiS, odnosząc się do opozycyjnych polityków.

Źródło: "Wiadomości" TVP

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >