wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiadomości TVP odwracają kota ogonem ws. maseczek. Rykoszetem oberwał nawet Jurek Owsiak

19 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości TVP postanowiły podnieść kwestię trefnych maseczek z Chin. Jednak nie tak, jak oczekiwaliby tego niektórzy widzowie. Kolejny, zaskakujący materiał publicznej telewizji odniósł się nawet do Jurka Owsiaka. Co wydarzyło się w gł&oacu

Od kilku dni wszystkie media żyją kolejną aferą, jaka miała miejsce w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o aferę maseczkową, której twarzą stał się Łukasz Szumowski - obecny minister zdrowia. Tym razem poszło o przepłacenie 5 milionów złotych za kilkaset tysięcy wadliwych maseczek. Telewizja Publiczna, jako jedna z niewielu nie wspomniała o przekręcie. Teraz, postanowiła przerwać milczenie. Jednak najnowszy materiał, który ujrzał światło dzienne, zdziwił oglądających.

Wiadomości TVP zaskoczyły wzmianką o Jurku Owsiaku

Przypomnijmy, że ofiarą oszustwa podczas zakupu medycznego sprzętu stał się lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak potwierdził Jerzy Owsiak, jego fundacja zakupiła 2,6 miliona trefnych maseczek prosto z Chin. Telewizja publiczna postanowiła wykorzystać ten fakt to opisania problemu przekrętów finansowych, do jakich dochodzi podczas kupowania produktów niezbędnych do zachowania higieny osobistej. Cały materiał rozpoczyna się paskiem o treści "Atak na ministra zdrowia". 

- 1 maja 2020 r. Fundacja otrzymała wynik badań przeprowadzonych przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy, z których wynika, że półmaski filtrujące KN95, które stanowiły część Indywidualnych Pakietów Ochrony Osobistej dla ratowników medycznych, nie spełniają normy pozwalającej na stosowanie ich w celu ochrony układu oddechowego personelu medycznego przed wirusem Sars-Cov-2 - informuje WOŚP w przesłanym do Fakt-u piśmie.

Jak tłumaczy Michał Adamczyk "media wspierające Platformę Obywatelską" nie informują, że na tego typu oszustwa dały się nabrać najróżniejsze podmioty. Prowadzący zarzuca "liberalnym" dziennikarzom skupianie się jedynie na postaci Łukasza Szumowskiego. Jako przykład braku obiektywizmu komercyjnych stacji wskazał Jurka Owsiaka oraz Komisję Europejską. Broniąc przedstawiciela Rady Ministrów, wskazał, że przebadany sprzęt nigdy nie trafił w ręce medyków. Ogłosili też sukces Polski, która zdaniem narodowego medium, jako pierwsza zaalarmowała o sprawie wspólnotę europejską.

Źródło: [Wiadomości TVP; Fakt]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >