Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/ screenŹródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Maja 2020

Wiadomości TVP odwracają kota ogonem ws. maseczek. Rykoszetem oberwał nawet Jurek Owsiak

Wiadomości TVP postanowiły podnieść kwestię trefnych maseczek z Chin. Jednak nie tak, jak oczekiwaliby tego niektórzy widzowie. Kolejny, zaskakujący materiał publicznej telewizji odniósł się nawet do Jurka Owsiaka. Co wydarzyło się w głównym programie informacyjnym Telewizji Polskiej?

Od kilku dni wszystkie media żyją kolejną aferą, jaka miała miejsce w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o aferę maseczkową, której twarzą stał się Łukasz Szumowski - obecny minister zdrowia. Tym razem poszło o przepłacenie 5 milionów złotych za kilkaset tysięcy wadliwych maseczek. Telewizja Publiczna, jako jedna z niewielu nie wspomniała o przekręcie. Teraz, postanowiła przerwać milczenie. Jednak najnowszy materiał, który ujrzał światło dzienne, zdziwił oglądających.

wtv.pl - portal informacyjny"Tomasz Sekielski jest mściwym tchórzem". Skandaliczny apel popularnego, polskiego księdzaCzytaj dalej

Wiadomości TVP zaskoczyły wzmianką o Jurku Owsiaku

Przypomnijmy, że ofiarą oszustwa podczas zakupu medycznego sprzętu stał się lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak potwierdził Jerzy Owsiak, jego fundacja zakupiła 2,6 miliona trefnych maseczek prosto z Chin. Telewizja publiczna postanowiła wykorzystać ten fakt to opisania problemu przekrętów finansowych, do jakich dochodzi podczas kupowania produktów niezbędnych do zachowania higieny osobistej. Cały materiał rozpoczyna się paskiem o treści "Atak na ministra zdrowia". 

- 1 maja 2020 r. Fundacja otrzymała wynik badań przeprowadzonych przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy, z których wynika, że półmaski filtrujące KN95, które stanowiły część Indywidualnych Pakietów Ochrony Osobistej dla ratowników medycznych, nie spełniają normy pozwalającej na stosowanie ich w celu ochrony układu oddechowego personelu medycznego przed wirusem Sars-Cov-2 - informuje WOŚP w przesłanym do Fakt-u piśmie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Drugi dzień po zniesieniu obostrzeń a sytuacja coraz gorsza. Ministerstwo ujawniło najnowsze dane, bardzo źle na Śląsku
2. Już dziś wchodzi restrykcyjny zakaz. Oburzeni Polacy będą musieli szukać innych rozwiązań

Jak tłumaczy Michał Adamczyk "media wspierające Platformę Obywatelską" nie informują, że na tego typu oszustwa dały się nabrać najróżniejsze podmioty. Prowadzący zarzuca "liberalnym" dziennikarzom skupianie się jedynie na postaci Łukasza Szumowskiego. Jako przykład braku obiektywizmu komercyjnych stacji wskazał Jurka Owsiaka oraz Komisję Europejską. Broniąc przedstawiciela Rady Ministrów, wskazał, że przebadany sprzęt nigdy nie trafił w ręce medyków. Ogłosili też sukces Polski, która zdaniem narodowego medium, jako pierwsza zaalarmowała o sprawie wspólnotę europejską.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zasiłek "2500+" już niedługo? Skorzystają setki tysiące Polaków
  2. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
  3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
  4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
  5. Wykorzystała 500 plus, żeby wyłudzić pieniądze. W sumie zainkasowała aż ponad milion złotych
  6. Nowe wytyczne w Polsce ws. wakacji. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanie

Źródło: [Wiadomości TVP; Fakt]