wtv.pl

WTV.pl

Polki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVP

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

W ostatnim czasie Platforma Obywatelska przechodzi poważny kryzys wizerunkowy. Wszystko za sprawą poparcia inicjatywy Zjednoczonej Prawicy. Partia rządząca przedłożyła ustawę w sprawie podwyżek dla posłów. Swój sprzeciw dla projektu wyrazili jedynie posłowie z partii Razem, Konfederacji oraz niezrzeszeni parlamentarzyści zasiadający w klubie Koalicji Obywatelskiej. Wiadomości TVP relacjonowały przebieg prac Sejmu. Reporterzy przyjrzeli się też postawie polityków opozycji. 

Wiadomości TVP o podwyżkach dla posłów. PO zmienia zdanie

Wyjaśnijmy, że podwyżki dla posłów oraz pensja dla pierwszej damy nie zostały jeszcze wdrożone w życie. Obecnie będzie analizowana przez senatorów, aby ponownie wrócić do Sejmu. - Platforma Obywatelska za, a nawet przeciw. Największa partia opozycyjna zmienia zdanie w sprawie podwyższenia wynagrodzeń dla polityków. Przewodniczący PO zapowiedział, że będzie rekomendował senatorom odrzucenie ustawy. Senat ma się nią zająć dziś po południu - informuje spiker Wiadomości TVP. Politycy Platformy Obywatelskiej i Lewicy po kilku dniach przedstawili kolejne stanowiska w sprawie podwyżek dla posłów. Okazuje się, że politycy nie radzą sobie ze sprzeciwem wyborców i wyborczyń. 

Anna Maria Żukowska kilka godzin temu oficjalnie przeprosiła Polaków w imieniu swojej formacji. Rzeczniczka prasowa Lewicy poinformowała, że ustawa w sprawie podwyżek dla posłów w drugim czytaniu spotka się ze sprzeciwem koalicji lewicowych ugrupowań. Wiadomości TVP przedstawiły deklaracje Borysa Budki oraz Tomasza Grodzkiego. Liderzy Platformy Obywatelskiej również deklarują, że przyjęcie propozycji Prawa i Sprawiedliwości było błędem. TVP podaje, że marszałek Senatu powoła specjalny zespół do spraw podwyżek dla posłów. Medium informuje, że polityk przedstawi własną ustawę, konkurencyjną dla inicjatywy Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości TVP, jak spekulowała prasa, miała znacznie złagodzić swój przekaz. Ostatnia afera wokół podwyżek dla posłów sprawiła, że medium ponownie uderza w opozycję. Jednocześnie starano się pokazać, że podwyżki zdecydowanie są dobrym pomysłem. Co więcej, przekonywano, iż ten spotkał się ze społecznym poparciem, czego nie widać jednak chociażby w opiniach licznych komentatorów.

Zarzuty w kierunku redakcji Telewizji Polskiej padają nie od dziś. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Lewicy deklarują, że dziennikarze stacji jawnie wspierają polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz ich kandydatów podczas kampanii wyborczej.

Źródło: [Wiadomości TVP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Tagi:

SejmTVP

Podobne artykuły

Polityka

Marcin Drąg: Czwarta fala pandemii jest bardzo prawdopodobna
Czytaj więcej >

Polityka

"SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku
Czytaj więcej >

Polityka

Problemy Pawła Kukiza po głosowaniu "lex TVN". "Hejt mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz"
Czytaj więcej >

Polityka

Polska bez zaproszenia na światowy szczyt demokracji, a rządzący z zakazem wjazdu? USA rozważają sankcje
Czytaj więcej >

Polityka

Narastający kryzys w Afganistanie. Polska wyda 45 wiz humanitarnych
Czytaj więcej >

Polityka

Czy premier powinien stanąć przed sądem za wybory kopertowe? Sondaż nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]