wtv.pl > Polityka > Polki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVP
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:34

Polki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVP

wtv
WTV.pl

W ostatnim czasie Platforma Obywatelska przechodzi poważny kryzys wizerunkowy. Wszystko za sprawą poparcia inicjatywy Zjednoczonej Prawicy. Partia rządząca przedłożyła ustawę w sprawie podwyżek dla posłów. Swój sprzeciw dla projektu wyrazili jedynie posłowie z partii Razem, Konfederacji oraz niezrzeszeni parlamentarzyści zasiadający w klubie Koalicji Obywatelskiej. Wiadomości TVP relacjonowały przebieg prac Sejmu. Reporterzy przyjrzeli się też postawie polityków opozycji. 

Wiadomości TVP o podwyżkach dla posłów. PO zmienia zdanie

Wyjaśnijmy, że podwyżki dla posłów oraz pensja dla pierwszej damy nie zostały jeszcze wdrożone w życie. Obecnie będzie analizowana przez senatorów, aby ponownie wrócić do Sejmu. - Platforma Obywatelska za, a nawet przeciw. Największa partia opozycyjna zmienia zdanie w sprawie podwyższenia wynagrodzeń dla polityków. Przewodniczący PO zapowiedział, że będzie rekomendował senatorom odrzucenie ustawy. Senat ma się nią zająć dziś po południu - informuje spiker Wiadomości TVP. Politycy Platformy Obywatelskiej i Lewicy po kilku dniach przedstawili kolejne stanowiska w sprawie podwyżek dla posłów. Okazuje się, że politycy nie radzą sobie ze sprzeciwem wyborców i wyborczyń. 

Anna Maria Żukowska kilka godzin temu oficjalnie przeprosiła Polaków w imieniu swojej formacji. Rzeczniczka prasowa Lewicy poinformowała, że ustawa w sprawie podwyżek dla posłów w drugim czytaniu spotka się ze sprzeciwem koalicji lewicowych ugrupowań. Wiadomości TVP przedstawiły deklaracje Borysa Budki oraz Tomasza Grodzkiego. Liderzy Platformy Obywatelskiej również deklarują, że przyjęcie propozycji Prawa i Sprawiedliwości było błędem. TVP podaje, że marszałek Senatu powoła specjalny zespół do spraw podwyżek dla posłów. Medium informuje, że polityk przedstawi własną ustawę, konkurencyjną dla inicjatywy Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości TVP, jak spekulowała prasa, miała znacznie złagodzić swój przekaz. Ostatnia afera wokół podwyżek dla posłów sprawiła, że medium ponownie uderza w opozycję. Jednocześnie starano się pokazać, że podwyżki zdecydowanie są dobrym pomysłem. Co więcej, przekonywano, iż ten spotkał się ze społecznym poparciem, czego nie widać jednak chociażby w opiniach licznych komentatorów.

Zarzuty w kierunku redakcji Telewizji Polskiej padają nie od dziś. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Lewicy deklarują, że dziennikarze stacji jawnie wspierają polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz ich kandydatów podczas kampanii wyborczej.

Źródło: [Wiadomości TVP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Tagi: Sejm TVP