wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Polki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVP

17 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości TVP podjęły temat podwyżek dla posłów. Dziennikarze wzięli na tapetę czołowych polityków opozycji. Materiał może zbulwersować członków i sympatyków Platformy Obywatelskiej. Stacja deklaruje jednocześnie, że Prawo i S

W ostatnim czasie Platforma Obywatelska przechodzi poważny kryzys wizerunkowy. Wszystko za sprawą poparcia inicjatywy Zjednoczonej Prawicy. Partia rządząca przedłożyła ustawę w sprawie podwyżek dla posłów. Swój sprzeciw dla projektu wyrazili jedynie posłowie z partii Razem, Konfederacji oraz niezrzeszeni parlamentarzyści zasiadający w klubie Koalicji Obywatelskiej. Wiadomości TVP relacjonowały przebieg prac Sejmu. Reporterzy przyjrzeli się też postawie polityków opozycji. 

Wiadomości TVP o podwyżkach dla posłów. PO zmienia zdanie

Wyjaśnijmy, że podwyżki dla posłów oraz pensja dla pierwszej damy nie zostały jeszcze wdrożone w życie. Obecnie będzie analizowana przez senatorów, aby ponownie wrócić do Sejmu. - Platforma Obywatelska za, a nawet przeciw. Największa partia opozycyjna zmienia zdanie w sprawie podwyższenia wynagrodzeń dla polityków. Przewodniczący PO zapowiedział, że będzie rekomendował senatorom odrzucenie ustawy. Senat ma się nią zająć dziś po południu - informuje spiker Wiadomości TVP. Politycy Platformy Obywatelskiej i Lewicy po kilku dniach przedstawili kolejne stanowiska w sprawie podwyżek dla posłów. Okazuje się, że politycy nie radzą sobie ze sprzeciwem wyborców i wyborczyń. 

Anna Maria Żukowska kilka godzin temu oficjalnie przeprosiła Polaków w imieniu swojej formacji. Rzeczniczka prasowa Lewicy poinformowała, że ustawa w sprawie podwyżek dla posłów w drugim czytaniu spotka się ze sprzeciwem koalicji lewicowych ugrupowań. Wiadomości TVP przedstawiły deklaracje Borysa Budki oraz Tomasza Grodzkiego. Liderzy Platformy Obywatelskiej również deklarują, że przyjęcie propozycji Prawa i Sprawiedliwości było błędem. TVP podaje, że marszałek Senatu powoła specjalny zespół do spraw podwyżek dla posłów. Medium informuje, że polityk przedstawi własną ustawę, konkurencyjną dla inicjatywy Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości TVP, jak spekulowała prasa, miała znacznie złagodzić swój przekaz. Ostatnia afera wokół podwyżek dla posłów sprawiła, że medium ponownie uderza w opozycję. Jednocześnie starano się pokazać, że podwyżki zdecydowanie są dobrym pomysłem. Co więcej, przekonywano, iż ten spotkał się ze społecznym poparciem, czego nie widać jednak chociażby w opiniach licznych komentatorów.

Zarzuty w kierunku redakcji Telewizji Polskiej padają nie od dziś. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Lewicy deklarują, że dziennikarze stacji jawnie wspierają polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz ich kandydatów podczas kampanii wyborczej.

Źródło: [Wiadomości TVP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >