wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zauważył, że jego słowa pojawiły się w Wiadomościach TVP. Zagraniczny dziennikarz skomentował sprawę w najlepszy możliwy sposób

16 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Wiadomości TVP z pewnością nie spodziewały się takiej odpowiedzi ze strony dziennikarza The Guardian. Korespondent w zabawny sposób skomentował cytowanie go przez serwis informacyjny.

Christian Davies jest korespondentem The Guardian w Polsce. Kilka dni temu dziennikarz ostro skrytykował Andrzeja Dudę po serii tweetów prezydenta, dotyczących odbioru jego słów w zagranicznych mediach.

"Słowa wyrwane z kontekstu"

Nagonka, jaką kilka dni temu rozpętał prezydent Duda wraz ze swoim zapleczem wobec osób LGBT, przykuła sporą uwagę zagranicznych mediów, które opisały ją w swoich serwisach. Negatywne komentarze, z jakimi spotkały się wypowiedzi, najwyraźniej nie spodobały się Andrzejowi Dudzie. Postanowił on w serii wpisów wyjaśnić, że jego słowa zostały wyjęte z kontekstu i wcale nie jest przeciwnikiem osób LGBT.

Forma i treść oświadczenia prezydenta również niezbyt przypadły do gustu opinii publicznej. - Prezydent Polski tym kompletnym bełkotem na swoim prywatnym koncie robi z siebie i swojego kraju głupca - skomentował tweety prezydenta Christian Davies, korespondent The Guardian w Polsce.

Słowa korespondenta zostały zawarte w materiale Wiadomości TVP, dotyczącym ataków na Andrzeja Dudę. Serwis zacytował Daviesa, nazywając jednocześnie Guardian "skrajnie lewicowym".

Christian Davies odniósł się do materiału wiadomości. W opisie do zamieszczonego na Twitterze screena napisał, że... jego słowa zostały wyrwane z kontekstu, opatrując wszystko prześmiewczą emotikonką. 

Źródła: Wiadomości TVP, Twitter

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >