wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiadomości TVP w poważnych tarapatach? Media dotarły do zadziwiających informacji, chodzi o "ukryte przekazy"

13 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości TVP zdaniem KRRiT mogły przedstawić widzom "ukryty przekaz handlowy". Zaskakująca opinia rady dotyczy jednego z marcowych wydań programu informacyjnego. Danuta Holecka miała reklamować wówczas specjalną ofertę Telewizji Polskie

- Zamknięte szkoły, instytucje kultury. Na czas epidemii koronawirusa powinniśmy zostać w domu. Filmy, seriale, koncerty, ale też programy edukacyjne: to wszystko znajdziecie państwo w Telewizji Polskiej, a także w internecie, w TVP VOD. A szykuje się weekend z gwiazdami, będzie muzycznie, tanecznie, a dziś, premierowo, nowy program "Ośmiu wspaniałych" - zachęcała Danuta Holecka podczas jednego z wydań Wiadomości TVP. Z pozoru informacja ta może nikogo nie zaskakiwać. Reakcja KRRiT jest już jednak dość zdumiewająca. Okazuje się, że mogło dojść do naruszeń.

Wiadomość TVP wezwane do "zaniechania emisji ukrytych przekazów handlowych"

Doniesienia w tej sprawie przekazał portal Gazeta.pl. 20 marca Danuta Holecka, prowadząc wieczorne wydanie Wiadomości TVP, informowała o ofercie rozrywkowej medium. Miała wymieniać wówczas programy takie jak "Dance dance dance", "Pytanie na śniadanie", "Ośmiu wspaniałych" oraz "Szansę na sukces". KRRiT po przeanalizowaniu materiałów miało wydać ważną opinię. Władze programu otrzymały wezwanie do zaniechania działań tego typu. Informują, że przerywanie serwisu informacyjnego naruszało obowiązujące normy.

Gazeta.pl ujawnia, że przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski wystosował do Telewizji Polskiej specjalne pismo. Odniósł się w nim do przerwania Wiadomości TVP, aby nadawać o własnych usługach rozrywkowych. Jak podaje medium, w swoim stanowisku użył sformułowań o "zaniechaniu emisji ukrytych przekazów handlowych" oraz "przerywania w celu nadawania tych przekazów, serwisów informacyjnych". Jest to jedna z niewielu tak stanowczych reakcji na materiały emitowane przez TVP.

Wiadomości TVP od wielu lat budzą w naszym kraju kontrowersje. Działalność Danuty Holeckiej, Edyty Lewandowskiej oraz Michała Adamczyka jest krytykowana przez zwolenników opozycji. Politycy i sympatycy Platformy Obywatelskiej, Lewicy oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego oskarżają medium o jawne wspieranie obozu Zjednoczonej Prawicy. Ich zdaniem TVP w niepochlebny i subiektywny sposób prezentuje przeciwników władzy czy też mniejszości seksualne.

Źródło: Gazeta.pl

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z Wiadomości TVP z 20 marca.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >