Wiadomości TVP Andrzej Duda. Wiadomości TVPŹródło: Wiadomości TVP
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 10 Czerwca 2020

Tak wydano 2 miliardy złotych? Wiadomości TVP wystawiły Andrzejowi Dudzie laurkę, jakiej jeszcze nie było

Wiadomości TVP każdego dnia konsekwentnie wspierają Andrzeja Dudę w walce o reelekcję. Stały zestaw redaktorów takich jak Konrad Wąż, Dominik Cierpioł czy Marcin Tulicki codziennie funduje swoim widzom serię przychylnych wobec urzędującego prezydenta materiałów i ataków na wszystkich pozostałych kandydatów. Wczorajszy klip Dominika Cierpioła przebił jednak wszystko, co widzieliśmy do tej pory.

Prezydent Duda kontynuuje kampanię opartą na odwiedzaniu małych miejscowości i bezpośrednich kontaktach z wyborcami. Podobna strategia przyniosła mu 5 lat temu zwycięstwo i w założeniu sztabowców ma szansę uczynić to ponownie. Wczoraj prezydent odwiedził Lębork.

Nie żyje ceniony polityk PSL. Uczestniczył w nagłym, tragicznym wypadku, dramatyczne doniesieniaNie żyje ceniony polityk PSL. Uczestniczył w nagłym, tragicznym wypadku, dramatyczne doniesieniaCzytaj dalej

"Niezwykłe spotkanie" z prezydentem

5 lat temu Andrzej Duda również odwiedził tę miejscowość. Od wspomnienia małej dziewczynki wykrzykującej imię i nazwisko urzędującego prezydenta rozpoczyna się materiał - laurka Dominika Cierpioła pod adresem prezydenta. W materiale pada stwierdzenie, że ponowna wizyta Dudy była czymś "niezwykłym" dla dziecka. Pojawia się również fragment jego wypowiedzi: - Byłam jeszcze wtedy malutka i nie wiedziałam zbyt wiele, ale teraz już wiem, że to był dobry wybór moich bliskich: pana na prezydenta. Wkrótce po tym pojawia się oczywiście wzmianka, jak ważne dla Andrzeja Dudy były programy prorodzinne, obecnie główna oś kampanii w walce o reelekcję.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje znany duchowny, zmarł po dramatycznej walce z rakiem. Atakował Tadeusza Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego
2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia 

W materiale nie mogło również zabraknąć groźnych krzyków prezydenta, na temat tego, jak opozycja nie chciała wprowadzić podobnych programów i twierdziła, że zniszczą one finanse państwa. Pada również dosłowny cytat z kampanijnych wieców, jakim jest stwierdzenie, że Andrzej Duda jest gwarantem dalszej realizacji programów "plus". Oczywiście, nie pada jako cytat, Dominik Cierpioł podaje to jako fakt lub - co bardziej prawdopodobne - stanowisko redakcji. Przypomnijmy: redakcji zobowiązanej przez ustawę o radiofonii i telewizji do zachowania wyjątkowych i wyróżniających standardów pluralizmu debaty i bezstronności przekazu.

Jak widać, w kontekście realizowanych materiałów na tematy polityczne dużo większą uwagę redakcja Wiadomości TVP przywiązuje raczej do innej ustawy: tej, która dzięki podpisowi Andrzeja Dudy przyznała Telewizji Polskiej 2 miliardy złotych rocznie z naszych kieszeni. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
  2. Wszystko ma zacząć się dosłownie za chwilę. Krzysztof Jackowski ostrzega Warszawiaków. Zdradzamy co powiedział
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak

Źródło: Wiadomości TVP