wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tak wydano 2 miliardy złotych? Wiadomości TVP wystawiły Andrzejowi Dudzie laurkę, jakiej jeszcze nie było

10 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Wiadomości TVP każdego dnia konsekwentnie wspierają Andrzeja Dudę w walce o reelekcję. Stały zestaw redaktorów takich jak Konrad Wąż, Dominik Cierpioł czy Marcin Tulicki codziennie funduje swoim widzom serię przychylnych wobec urzędującego prezyden

Prezydent Duda kontynuuje kampanię opartą na odwiedzaniu małych miejscowości i bezpośrednich kontaktach z wyborcami. Podobna strategia przyniosła mu 5 lat temu zwycięstwo i w założeniu sztabowców ma szansę uczynić to ponownie. Wczoraj prezydent odwiedził Lębork.

"Niezwykłe spotkanie" z prezydentem

5 lat temu Andrzej Duda również odwiedził tę miejscowość. Od wspomnienia małej dziewczynki wykrzykującej imię i nazwisko urzędującego prezydenta rozpoczyna się materiał - laurka Dominika Cierpioła pod adresem prezydenta. W materiale pada stwierdzenie, że ponowna wizyta Dudy była czymś "niezwykłym" dla dziecka. Pojawia się również fragment jego wypowiedzi: - Byłam jeszcze wtedy malutka i nie wiedziałam zbyt wiele, ale teraz już wiem, że to był dobry wybór moich bliskich: pana na prezydenta. Wkrótce po tym pojawia się oczywiście wzmianka, jak ważne dla Andrzeja Dudy były programy prorodzinne, obecnie główna oś kampanii w walce o reelekcję.

W materiale nie mogło również zabraknąć groźnych krzyków prezydenta, na temat tego, jak opozycja nie chciała wprowadzić podobnych programów i twierdziła, że zniszczą one finanse państwa. Pada również dosłowny cytat z kampanijnych wieców, jakim jest stwierdzenie, że Andrzej Duda jest gwarantem dalszej realizacji programów "plus". Oczywiście, nie pada jako cytat, Dominik Cierpioł podaje to jako fakt lub - co bardziej prawdopodobne - stanowisko redakcji. Przypomnijmy: redakcji zobowiązanej przez ustawę o radiofonii i telewizji do zachowania wyjątkowych i wyróżniających standardów pluralizmu debaty i bezstronności przekazu.

Jak widać, w kontekście realizowanych materiałów na tematy polityczne dużo większą uwagę redakcja Wiadomości TVP przywiązuje raczej do innej ustawy: tej, która dzięki podpisowi Andrzeja Dudy przyznała Telewizji Polskiej 2 miliardy złotych rocznie z naszych kieszeni. 

Źródło: Wiadomości TVP

Podobne artykuły

Opinie

Szumlewicz: KPO – stracona szansa

Czytaj więcej >
wtv.pl

Opinie

Szumlewicz: Wyzysk polskich opiekunek w Niemczech

Czytaj więcej >
wtv.pl

Opinie

Śpiewak: Prawdziwy plan depopulacji Polski

Czytaj więcej >
wtv.pl

Opinie

Hartman: Przed kim klęczy Polak?

Czytaj więcej >
wtv.pl

Opinie

Prima Aprilis: nie wszystkie żarty są śmieszne. A niektóre bywają krzywdzące

Czytaj więcej >

Opinie

Praca seksualna to nie wstyd. A co z pracą hostess i grid girls w Formule 1?

Czytaj więcej >