wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"

6 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

"Wiadomości" TVP nie po raz pierwszy dały przykład niezbyt rzetelnej pracy dziennikarskiej. W materiale głównego pasma informacyjnego Telewizji Polskiej przytoczono wpis dziennikarza Wojciecha Szackiego, jednocześnie nie kłopocząc się dok

Debata o debatę trwa w najlepsze. Wiele wskazuje niestety na to, że każdy z kandydatów podebatuje sam – Andrzej Duda w Kośnskich, Rafał Trzaskowski zaś w Lesznie. Nie dziwi zatem usiłowanie przekonania wyborców, że to wydarzenie proponowane przez kandydata danej partii jest jedynym zasługującym na uwagę. Jako próbę zdyskredytowania słów szefa sztabu Trzaskowskiego przytoczono wpis Wojciecha Szackiego. Pracownicy "Wiadomości" TVP nie zadali sobie jednak trudu sprawdzeniem aktualnego miejsca pracy dziennikarza.

"Wiadomości" TVP z kolejną pomyłką

"Zapraszamy do prawdziwej debaty wszystkie redakcje. Od prawa do lewa. Czas na prawdziwe i trudne pytania! Koniec ustawek w TVP. Niech sobie zostaną ze swoim wiecem. Wszyscy wiemy jak jest. Wszyscy widzimy jak wygląda TVP. Zapraszamy do Leszna!!!", napisał na Twitterze szef sztabu wyborczego kandydata KO Cezary Tomczyk, publikując dokument, w którym zaproszono największe polskie redakcje do udziału w tzw. Arenie Prezydenckiej.

W piśmie z początku zabrakło miejsca dla kilku przedstawicieli mediów, co zresztą szybko wyjaśnił Tomczyk, pisząc: "Kierujemy zaproszenia również do kolejnych redakcji. Bez dzielenia. Dla jasności". Na nieco kąśliwą uwagę, następnie przytoczoną przez "Wiadomości" TVP, pozwolił sobie wówczas wspomniany powyżej Wojciech Szacki. "Największy tygodnik pominięty jak widzę, podobnie kilka innych ważnych tytułów. Lista jest już poprawiona, ale ciekaw jestem, jak powstawała", czytamy we wpisie dziennikarza.

Temat, rzecz jasna, szybko podchwyciła Telewizja Polska, przytaczając słowa Szackiego, mające zapewne niejako odebrać wiarygodność proponowanej przez Rafała Trzaskowskiego formie debaty. Dziennikarze "Wiadomości" kolejny raz nie wystawili jednak najlepszego świadectwa wykonywanej przez siebie pracy. Ocenę ich "fachowości" wystawił sam zainteresowany. Dodajmy, że na Facebooku jako miejsce pracy Szackiego widnieje m.in. Gazeta Wyborcza, a na Twitterze precyzuje, że nie jest dziennikarzem "Polityki".

Źródło: twitter

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >