"Wiadomości" TVP popełniły kolejną wpadkę. Wiadomości TVP/ screenŹródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Czerwca 2020

Wiadomości TVP mogły zaliczyć wpadkę roku. Szczegół, na który niewiele osób zwróciło uwagę

"Wiadomości" TVP swoim ostatnim wydaniem poruszyły opinię publiczną. Szczególną uwagę przykuł materiał Konrada Węża, zapowiedziany wymownie brzmiącym paskiem, "Obcy kod kulturowy posłów opozycji". Reportaż poświęcony był, określanemu jako niekulturalne, zachowaniu politycznych oponentów rządu. Przemycono do niego jednak nagranie, które najprawdopodobniej nie miało się w nim znaleźć.

Wybory prezydenckie dla redaktorów publicznego medium stanowią istne paliwo napędowe. W niemal każdym programie informacyjnym jesteśmy bombardowani przekazem na temat najbardziej popieranych kandydatów. Rafał Trzaskowski oraz Andrzej Duda nie schodzą z anteny TVP. To, co zostało przedstawione w ostatnim wydaniu, stawia partie opozycyjne w nieciekawym świetle. Niewiele osób, krytykując materiał Konrada Węża, zwróciło jednak uwagę na drobnny szczegół. Pojawiło się w nim nagranie, niespójne z narracją autora.

Raport dot. zgonów i zakażeń w dniu znoszenia kolejnych obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia przekazało daneRaport dot. zgonów i zakażeń w dniu znoszenia kolejnych obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia przekazało daneCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP: "Obcy kod kulturowy posłów opozycji"

Telewizja Polska nie od dziś spotyka się z poważnymi zarzutami o sympatyzowanie z politykami Prawa i Sprawiedliwości. To, co mogliśmy zobaczyć podczas wczorajszego wydania "Wiadomości" jedynie napędziło liczne oskarżenia. Znaczną część programu poświęcono politykom Platformy Obywatelskiej. - Zamiast dyskusji, agresja i słowne przepychanki. Wczoraj niemal przez cały dzień posłowie opozycji zakłócali wystąpienia premiera i przeszkadzali w debacie i głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego - powiedziała Danuta Holecka, zapraszając na materiał. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ks. Isakowicz-Zaleski przerywa milczenie. Poważne zarzuty pod adresem kardynała Stanisława Dziwisza
2. Nawet 500 zł mandatu. Polacy muszą bardzo się pilnować na długi weekend

"Wiadomości" TVP swój materiał opatrzyły zaskakującym paskiem - "Obcy kod kulturowy posłów opozycji". Widzowie mogli zobaczyć kolejno nagrania, na których uwieczniono, ocenianie przez autora reportażu jako niestosowne, zachowania opozycji - przeszukiwanie toreb polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz rzucanie dziecięcymi bucikami w prezesa partii przez Sławomira Nitrasa, czy cios, jaki Tomasz Lenz wymierzyć miał Józefowi Leśniakowi.

Redaktorzy stacji nie wycięli jednak fragmentu z obrad sejmu, na którym Dominik Tarczyński szarpał przedstawicielkę Koalicji Obywatelskiej. Kinga Gajewska, bo o niej mowa, nagrywała zachowania działaczy Zjednoczonej Prawicy. Wówczas, obecny europoseł, rzucił się na kobietę, chcąc wytrącić jej telefon z ręki.

Wiadomości TVP

Wiadomości TVP

Wiadomości TVP

Wiadomości TVP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamówiła jedzenie z KFC i się przeraziła. Zapowiedziała już przejście na wegetarianizm
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Wśród chorych są dzieci. 63 osoby zakażone
  3. TVP pochwaliło się sukcesem, a po cichu dokonało zwolnienia. Po 30 latach pożegnano zasłużonego pracownika, zadziwiające kulisy sprawy
  4. Tylko jedno polskie miasto wprowadza specjalne obostrzenia. Zadziwiające informacje, co tam się wydarzyło?
  5. Antoni Macierewicz niespodziewanie zapowiada raport z działalności komisji smoleńskiej. Będzie się działo
  6. Dzisiaj wróciły kina i siłownie. Mogą działać, ale według konkretnych zasad

Źródło: ["Wiadomości" TVP]