wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiadomości TVP mogły zaliczyć wpadkę roku. Szczegół, na który niewiele osób zwróciło uwagę

6 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

"Wiadomości" TVP swoim ostatnim wydaniem poruszyły opinię publiczną. Szczególną uwagę przykuł materiał Konrada Węża, zapowiedziany wymownie brzmiącym paskiem, "Obcy kod kulturowy posłów opozycji". Reportaż poświęcony był,

Wybory prezydenckie dla redaktorów publicznego medium stanowią istne paliwo napędowe. W niemal każdym programie informacyjnym jesteśmy bombardowani przekazem na temat najbardziej popieranych kandydatów. Rafał Trzaskowski oraz Andrzej Duda nie schodzą z anteny TVP. To, co zostało przedstawione w ostatnim wydaniu, stawia partie opozycyjne w nieciekawym świetle. Niewiele osób, krytykując materiał Konrada Węża, zwróciło jednak uwagę na drobnny szczegół. Pojawiło się w nim nagranie, niespójne z narracją autora.

"Wiadomości" TVP: "Obcy kod kulturowy posłów opozycji"

Telewizja Polska nie od dziś spotyka się z poważnymi zarzutami o sympatyzowanie z politykami Prawa i Sprawiedliwości. To, co mogliśmy zobaczyć podczas wczorajszego wydania "Wiadomości" jedynie napędziło liczne oskarżenia. Znaczną część programu poświęcono politykom Platformy Obywatelskiej. - Zamiast dyskusji, agresja i słowne przepychanki. Wczoraj niemal przez cały dzień posłowie opozycji zakłócali wystąpienia premiera i przeszkadzali w debacie i głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego - powiedziała Danuta Holecka, zapraszając na materiał. 

"Wiadomości" TVP swój materiał opatrzyły zaskakującym paskiem - "Obcy kod kulturowy posłów opozycji". Widzowie mogli zobaczyć kolejno nagrania, na których uwieczniono, ocenianie przez autora reportażu jako niestosowne, zachowania opozycji - przeszukiwanie toreb polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz rzucanie dziecięcymi bucikami w prezesa partii przez Sławomira Nitrasa, czy cios, jaki Tomasz Lenz wymierzyć miał Józefowi Leśniakowi.

Redaktorzy stacji nie wycięli jednak fragmentu z obrad sejmu, na którym Dominik Tarczyński szarpał przedstawicielkę Koalicji Obywatelskiej. Kinga Gajewska, bo o niej mowa, nagrywała zachowania działaczy Zjednoczonej Prawicy. Wówczas, obecny europoseł, rzucił się na kobietę, chcąc wytrącić jej telefon z ręki.

Źródło: ["Wiadomości" TVP]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >