wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiadomości TVP posunęły się jeszcze dalej. Aż trudno uwierzyć, co pokazali

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

"Wiadomości" TVP ponownie odniosły się do kobiecych protestów. Tym razem sugerowano, że drastyczny wzrost zachorowań wynika z masowych protestów. Materiał opowiadał też o relacji naukowców, jednak żadnej z wypowiedzi nie prz

 - Uliczne protesty, które zaczęły się dwa tygodnie temu są nie bez znaczenia dla tak ogromnego wzrostu zakażeń - wskazała prowadząca "Wiadomości" TVP. Chwilę później przedstawiono materiał, na którym widzimy dramaty służby zdrowia.

Warto podkreślić, że dotychczas Telewizja Polska nie nagłaśniała skandalicznych zdarzeń, jakie mają miejsce od początku pandemii, w kontekście niewydolności opieki zdrowotnej. 

"Wiadomości" TVP dały popalić protestującym kobietom

- Naukowcy widzą związek między protestami a drastycznym wzrostem zakażeń. Dlatego rządzący apelują o wyrażanie sprzeciwu w innej formie niż na ulicy - wskazywał reporter "Wiadomości" TVP. Ostatecznie nie wyemitowano jednak wypowiedzi żadnego naukowca, który wskazałby na zarzuconą zależność. 

Uczestnicy Strajku Kobiet próbowali uniknąć transmisji wirusa poprzez zasłanianie ust oraz nosa podczas manifestacji. Oczywiście, wielkie zgromadzenia stanowią ryzyko epidemiczne, jednak nawet Zjednoczona Prawica nie zadeklarowała, że nowe statystki wynikają z protestów. "Wiadomości" TVP najprawdopodobniej nie mają wątpliwości co do odpowiedzialności organizatorek wielkich przedsięwzięć.

Odpowiedzialność za ryzyko transmisji wirusa również stanowi element sporu między kobietami a rządzącymi. Mateusz Morawiecki i "Wiadomości" TVP apelują o wyrażanie sprzeciwu za pośrednictwem internetowych akcji. Strajk Kobiet oskarża Zjednoczoną Prawicę o zaostrzenie konfliktu między zwolennikami opozycji a władzą. 

22 października był przełomowym dniem nie tylko dla ruchu feministycznego, ale też dla "Wiadomości" TVP. Wieczorny dziennik informacyjny zaczął prezentować osobiste poglądy pracowników redakcji. Ostatni dzień miesiąca szczególnie dał się we znaki Strajkowi Kobiet. Narrator "Wiadomości" TVP wielokrotnie wprowadził opinię publiczną w błąd. Zarzucił też Marcie Lempart walkę o prawo do mordowania niepełnosprawnych dzieci.

- Wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczy tylko zabijania dzieci nienarodzonych, podejrzewanych o ciężkie i nieuleczalne choroby. [...] Zwolennicy aborcji rozpowszechniają fałszywe opinie, jakoby aborcja była zakazana w ogóle - słyszymy w "Wiadomościach" TVP. - Marta Lempart walczy o zabijanie niepełnosprawnych dzieci - twierdził reporter.

Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki wskazywał na ewentualne konsekwencje organizowania ulicznych protestów. - Według analiz specjalistów z Uniwersytetu Warszawskiego, każdego dnia wzrost liczby zakażeń na skutek protestów ulicznych może wynosić około 5 tys. osób. Każdego dnia. Po miesiącu możemy mieć o 150 tys. osób więcej niż gdyby każdy trzymał się tych zasad, które określamy - komentował premier. "Wiadomości" TVP prędko podchwyciły narrację. 

3 listopada naukowcy z ICM UW wydały ważne oświadczenie, o którym nie wspomniały "Wiadomości" TVP. "Stwierdzenie, że z modelu ICM UW wynika, iż protesty uliczne mogą zwiększyć liczbę stwierdzonych przypadków z 25 tys. na 31 tys., jest nieuprawnione" - wskazywali eksperci, pokazując, że premier Morawiecki najpewniej zinterpretował ich pracę pod własną tezę.

Źródło; [Wiadomości TVP]

Tagi:

Wiadomości TVP

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Czy Donald Tusk jest gorliwym katolikiem? Pracownicy "Wiadomości" TVP zrobili o tym materiał

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

TV

Krzysztof Skórzyński zawieszony przez TVN24. Niespodziewane konsekwencje afery mailowej

Czytaj więcej >

TV

"Fakty" TVN. Jasny komunikat dla widzów na zakończenie wydania

Czytaj więcej >

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >