Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/ screen
Źródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 5 Sierpnia 2020

Wiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczają

Wiadomości TVP w swoim ostatnim wydaniu postanowiły uderzyć w marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego. Wytknięto posłowi rzekome nieprawidłowe dezynfekowanie rąk. Przypomniano też o pozytywnych testach dwóch senatorów i jednego posła.

Telewizja Polska od kilku lat budzi wiele wątpliwości oraz zastrzeżeń. Zwolennicy opozycji zarzucają medium wspieranie obozu Zjednoczonej Prawicy. Przeciwnicy Platformy Obywatelskiej uważają, że TVP wreszcie zaczyna ujawniać prawdę na temat działań opozycji. Tym razem dziennikarze medium postanowili przypomnieć działania Tomasza Grodzkiego. Według reporterów "Tomasz Grodzki kluczył (w sprawie wyjazdu do Włoch - przyp. red.), unikał odpowiedzi na pytania, a jak już odpowiedział, to wychodziło na to, że lepiej było milczeć".

Wiadomości TVP o "zabójczych kopertach" i Tomaszu Grodzkim

Podczas kampanii prezydenckiej marszałek Senatu stanowczo krytykował pomysł zorganizowania wyborów korespondencyjnych. Na jednej z konferencji prasowych mówił o "zabójczych kopertach". Miał na myśli wirusa, który jego zdaniem mógł być transmitowany przez materiały do głosowania. Wiadomości TVP wytknęły politykowi Platformy Obywatelskiej rzekomą hipokryzję. Wskazują, że podczas wielkiej zbiórki podpisów od kandydaturą Rafała Trzaskowskiego senator wspierał jego działania. Repoterzy zasugerowali ryzyko epidemiczne, za którym miały stać uliczne akcje komitetu włodarza Warszawy. Nie porównano ich jednak do wielkich spotkań z mieszkańcami organizowanymi przez Andrzeja Dudę.

- Zawsze byliśmy w tyle jeśli chodzi o te procedury. Zawsze to Sejm wyznaczał standardy a pan marszałek Grodzki nigdy się nie chciał zgodzić na obrady zdalne - wytyka w Wiadomościach TVP wicemarszałek Senatu z Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarze TVP przedstawili widzom informację na temat zarażonych posłów. W Senacie z chorobą zmaga się członek Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz parlamentarzysta z Koalicji Obywatelskiej. 

Wiadomości TVP już we wcześniejszych materiałach krytykowały Tomasza Grodzkiego. Wczoraj przypomniano jego wyjazd do Włoch. Odbył się on w czasie rozwoju epidemii na Sycylii. Przytoczono też opinię komentatora życia publicznego, którym jest redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". Zdaniem dziennikarza polityk może lekceważyć wagę zagrożenia wirusa. 

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z Wiadomości TVP z 4 sierpnia.

Źródło: [Wiadomości TVP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!