wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczają

5 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości TVP w swoim ostatnim wydaniu postanowiły uderzyć w marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego. Wytknięto posłowi rzekome nieprawidłowe dezynfekowanie rąk. Przypomniano też o pozytywnych testach dwóch senatorów i jednego posła.

Telewizja Polska od kilku lat budzi wiele wątpliwości oraz zastrzeżeń. Zwolennicy opozycji zarzucają medium wspieranie obozu Zjednoczonej Prawicy. Przeciwnicy Platformy Obywatelskiej uważają, że TVP wreszcie zaczyna ujawniać prawdę na temat działań opozycji. Tym razem dziennikarze medium postanowili przypomnieć działania Tomasza Grodzkiego. Według reporterów "Tomasz Grodzki kluczył (w sprawie wyjazdu do Włoch - przyp. red.), unikał odpowiedzi na pytania, a jak już odpowiedział, to wychodziło na to, że lepiej było milczeć".

Wiadomości TVP o "zabójczych kopertach" i Tomaszu Grodzkim

Podczas kampanii prezydenckiej marszałek Senatu stanowczo krytykował pomysł zorganizowania wyborów korespondencyjnych. Na jednej z konferencji prasowych mówił o "zabójczych kopertach". Miał na myśli wirusa, który jego zdaniem mógł być transmitowany przez materiały do głosowania. Wiadomości TVP wytknęły politykowi Platformy Obywatelskiej rzekomą hipokryzję. Wskazują, że podczas wielkiej zbiórki podpisów od kandydaturą Rafała Trzaskowskiego senator wspierał jego działania. Repoterzy zasugerowali ryzyko epidemiczne, za którym miały stać uliczne akcje komitetu włodarza Warszawy. Nie porównano ich jednak do wielkich spotkań z mieszkańcami organizowanymi przez Andrzeja Dudę.

- Zawsze byliśmy w tyle jeśli chodzi o te procedury. Zawsze to Sejm wyznaczał standardy a pan marszałek Grodzki nigdy się nie chciał zgodzić na obrady zdalne - wytyka w Wiadomościach TVP wicemarszałek Senatu z Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarze TVP przedstawili widzom informację na temat zarażonych posłów. W Senacie z chorobą zmaga się członek Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz parlamentarzysta z Koalicji Obywatelskiej. 

Wiadomości TVP już we wcześniejszych materiałach krytykowały Tomasza Grodzkiego. Wczoraj przypomniano jego wyjazd do Włoch. Odbył się on w czasie rozwoju epidemii na Sycylii. Przytoczono też opinię komentatora życia publicznego, którym jest redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". Zdaniem dziennikarza polityk może lekceważyć wagę zagrożenia wirusa. 

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z Wiadomości TVP z 4 sierpnia.

Źródło: [Wiadomości TVP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >