Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/ screen
Źródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 4 Lipca 2020

Wiadomości TVP znalazły eksperta, który rozpływał się nad Andrzejem Dudą. Szybko odkryto, kim jest naprawdę

Wiadomości TVP wielokrotnie zaskakiwały nas doborem ekspertów. Przyzwyczailiśmy się już do całkowicie jednostronnych opinii. Aby osiągnąć ten efekt, wybierają tylko sprawdzonych ludzi. Z pewnością za taką osobę można uważać Jakuba Kopra - eksperta-socjologa, który okazał się współpracownikiem posła PiS Przemysława Czarnka.

Wypowiedź Kopra została wyemitowana w pierwszym materiale głównego wydania Wiadomości TVP, przygotowanym przez Maksymiliana Maszendę. Trwający ponad sześć minut klip pochwalny dla Andrzeja Dudy zaczyna się od słów: "Prezydent nie zwalania tempa. Od rana odwiedzał kolejne miejscowości i prezentował najważniejsze założenia programu. Lata prezydentury Andrzeja Dudy to okres nie tylko szybkiego rozwoju gospodarczego Polski, ale także wprowadzanych programów prospołecznych, prorozwojowych, ułatwień dla młodych i rodzin oraz wsparcia dla starszych i słabszych".

"Niezależni eksperci" Wiadomości TVP

Na potrzeby materiału konieczna była wypowiedź "utwardzająca" widza w przekonaniu o słuszności i skuteczności obranej przez prezydenta drogi. Wygląda na to, że pojawił mały problem ze znalezieniem kogoś, kto odpowiednio mocno zaakcentowałby wspaniałość prezydenta. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", z odsieczą pracownikom TVP ruszył Jakub Koper, asystent Przemysława Czarnka - posła, który kilka tygodni temu zabłysnął wypowiedzią, że osoby LGBT nie są równe innym ludziom. - Mamy tutaj pewien przełom, który pokazuje, że Polacy chcą wziąć sprawy w swoje ręce - brzmiał komentarz Kopra do informacji o wygranej Andrzeja Dudy w Lublinie, Kielcach i Białymstoku. 

Jakub Koper ma zresztą biografię typową dla osób związanych z PiS. - Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pracował m.in. w dziale sprzedaży w "Pulsie Biznesu" i był dysponentem w PKO BP. Ze słynącym z homofobicznych wypowiedzi Przemysławem Czarnkiem, związany od 2016 r. Wtedy zaczął pracę w kierowanym przez niego Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Dwa lata później został jego asystentem politycznym, odpowiadał m.in. za strategię komunikacyjną i politykę informacyjną. Dziś jest jego społecznym doradcą - przedstawia eksperta Wiadomości TVP "Gazeta Wyborcza".

Źródła: Gazeta Wyborcza, Wiadomości TVP