wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiadomości TVP znalazły eksperta, który rozpływał się nad Andrzejem Dudą. Szybko odkryto, kim jest naprawdę

4 Lipca 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Wiadomości TVP wielokrotnie zaskakiwały nas doborem ekspertów. Przyzwyczailiśmy się już do całkowicie jednostronnych opinii. Aby osiągnąć ten efekt, wybierają tylko sprawdzonych ludzi. Z pewnością za taką osobę można uważać Jakuba Kopra - eksperta-

Wypowiedź Kopra została wyemitowana w pierwszym materiale głównego wydania Wiadomości TVP, przygotowanym przez Maksymiliana Maszendę. Trwający ponad sześć minut klip pochwalny dla Andrzeja Dudy zaczyna się od słów: "Prezydent nie zwalania tempa. Od rana odwiedzał kolejne miejscowości i prezentował najważniejsze założenia programu. Lata prezydentury Andrzeja Dudy to okres nie tylko szybkiego rozwoju gospodarczego Polski, ale także wprowadzanych programów prospołecznych, prorozwojowych, ułatwień dla młodych i rodzin oraz wsparcia dla starszych i słabszych".

"Niezależni eksperci" Wiadomości TVP

Na potrzeby materiału konieczna była wypowiedź "utwardzająca" widza w przekonaniu o słuszności i skuteczności obranej przez prezydenta drogi. Wygląda na to, że pojawił mały problem ze znalezieniem kogoś, kto odpowiednio mocno zaakcentowałby wspaniałość prezydenta. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", z odsieczą pracownikom TVP ruszył Jakub Koper, asystent Przemysława Czarnka - posła, który kilka tygodni temu zabłysnął wypowiedzią, że osoby LGBT nie są równe innym ludziom. - Mamy tutaj pewien przełom, który pokazuje, że Polacy chcą wziąć sprawy w swoje ręce - brzmiał komentarz Kopra do informacji o wygranej Andrzeja Dudy w Lublinie, Kielcach i Białymstoku. 

Jakub Koper ma zresztą biografię typową dla osób związanych z PiS. - Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pracował m.in. w dziale sprzedaży w "Pulsie Biznesu" i był dysponentem w PKO BP. Ze słynącym z homofobicznych wypowiedzi Przemysławem Czarnkiem, związany od 2016 r. Wtedy zaczął pracę w kierowanym przez niego Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Dwa lata później został jego asystentem politycznym, odpowiadał m.in. za strategię komunikacyjną i politykę informacyjną. Dziś jest jego społecznym doradcą - przedstawia eksperta Wiadomości TVP "Gazeta Wyborcza".

Źródła: Gazeta Wyborcza, Wiadomości TVP

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >