Wiadomości. Pixabay/BenFilmŹródło: Pixabay/BenFilm
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 30 Września 2020

Orzecznicy w "cudowny" sposób uleczyli dziecko zdalnie. Skandaliczne doniesienia

Matka dziewczynki, Sabina Ćmok, z niedowierzaniem mówi o wiadomości, którą dostała od lekarzy orzekających w sprawie jej córki. Powiedzieli jej, że 6-letnia Milenka, nie ma padaczki ani nie jest upośledzona umysłowo i tym samym odebrali przysługujące jej świadczenia. Pani Sabina może liczyć już tylko na odmienną decyzję sądu.

- Lekarze orzekający o niepełnosprawności, nie widząc mojej Milenki, uzdrowili ją z padaczki i upośledzenia umysłowego. Zabrali świadczenia, to krzywdząca decyzja - mówi zdenerwowana pani Sabina.

Jest przełom, tysiące Polek i Polaków zaoszczędzą ogromne pieniądze? Teraz wszystko się zmieni, ale jest haczykJest przełom, tysiące Polek i Polaków zaoszczędzą ogromne pieniądze? Teraz wszystko się zmieni, ale jest haczykCzytaj dalej

Pani Sabina nie rozumie wiadomości, którą otrzymała od orzeczników

Pani Sabina Ćmok z Mikołowa samotnie wychowuje 6-letnią córeczkę, Milenkę. Dziewczynka jest niepełnosprawna od urodzenia - w okresie płodowym miała wylew krwi do mózgu, który przypieczętował warunki jej funkcjonowania już na zawsze. Dziecko urodziło się niepełnosprawne - nie potrafi wykonywać samodzielnie wielu czynności, a pierwsze kroki stawiała dopiero rok temu. Wciąż musi nosić pampersy, ma ograniczony rozwój psychoruchowy i ogromne problemy ze wzrokiem.

Do maja tego roku miała orzeczenie o niepełnosprawności, z którego wynikało, że jest upośledzona umysłowo, ma choroby neurologiczne i padaczkę, dzięki któremu przysługiwał jej zasiłek. Takie orzeczenia trzeba jednak co jakiś czas odnawiać. Lekarze-orzecznicy bez widzenia się z dziewczynką ocenili jednak, że Milenka cierpi jedynie na schorzenia neurologiczne, tym samym uzdrawiając ją z pozostałych dolegliwości.

Gwiazdor disco polo jako ekspert TVP Info. Nie żartujemy, wydarzyło się naprawdęGwiazdor disco polo jako ekspert TVP Info. Nie żartujemy, wydarzyło się naprawdęCzytaj dalej

- Komisja ds. orzekania o niepełnosprawności z powodu koronawirusa orzeka tylko zdalnie. Orzecznicy nie widzieli córki, popełnili wielki błąd, uznając że jest sprawna fizycznie i stałej opieki nie wymaga! - mówi matka Milenki.

- Musimy przeżyć za 817 zł (zasiłek i 500+) - dodaje. Zasiłek, który jej odebrano, pozbawił je dochodu w wysokości 3 tyś. zł.

Powrót do normalności może teraz zapewnić jedynie sąd, co nie znaczy, że sprawa będzie prosta. Pani Ćmok szykuje się na batalię i złożyła już papiery, licząc na to, że kuriozalna decyzja zostanie odwołana.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Kultowa scena z obiadem polowym z "Czterech pancernych i psa" kryje za sobą porażającą historię. Aktorzy do dziś czują niesmak
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

źródło: [fakt.pl]

Michał Wiśniewski przekazał tragiczne wieści. Pogrążył się w żałobie, współczujemyMichał Wiśniewski przekazał tragiczne wieści. Pogrążył się w żałobie, współczujemyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył Pocztę
  2. Pilnie zwołano sztab kryzysowy w Warszawie. "Sytuacja jest bardzo poważna"
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News