wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Orzecznicy w "cudowny" sposób uleczyli dziecko zdalnie. Skandaliczne doniesienia

30 Września 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Matka dziewczynki, Sabina Ćmok, z niedowierzaniem mówi o wiadomości, którą dostała od lekarzy orzekających w sprawie jej córki. Powiedzieli jej, że 6-letnia Milenka, nie ma padaczki ani nie jest upośledzona umysłowo i tym samym odebr

- Lekarze orzekający o niepełnosprawności, nie widząc mojej Milenki, uzdrowili ją z padaczki i upośledzenia umysłowego. Zabrali świadczenia, to krzywdząca decyzja - mówi zdenerwowana pani Sabina.

Pani Sabina nie rozumie wiadomości, którą otrzymała od orzeczników

Pani Sabina Ćmok z Mikołowa samotnie wychowuje 6-letnią córeczkę, Milenkę. Dziewczynka jest niepełnosprawna od urodzenia - w okresie płodowym miała wylew krwi do mózgu, który przypieczętował warunki jej funkcjonowania już na zawsze. Dziecko urodziło się niepełnosprawne - nie potrafi wykonywać samodzielnie wielu czynności, a pierwsze kroki stawiała dopiero rok temu. Wciąż musi nosić pampersy, ma ograniczony rozwój psychoruchowy i ogromne problemy ze wzrokiem. 

Do maja tego roku miała orzeczenie o niepełnosprawności, z którego wynikało, że jest upośledzona umysłowo, ma choroby neurologiczne i padaczkę, dzięki któremu przysługiwał jej zasiłek. Takie orzeczenia trzeba jednak co jakiś czas odnawiać. Lekarze-orzecznicy bez widzenia się z dziewczynką ocenili jednak, że Milenka cierpi jedynie na schorzenia neurologiczne, tym samym uzdrawiając ją z pozostałych dolegliwości.

- Komisja ds. orzekania o niepełnosprawności z powodu koronawirusa orzeka tylko zdalnie. Orzecznicy nie widzieli córki, popełnili wielki błąd, uznając że jest sprawna fizycznie i stałej opieki nie wymaga! - mówi matka Milenki.

- Musimy przeżyć za 817 zł (zasiłek i 500+) - dodaje. Zasiłek, który jej odebrano, pozbawił je dochodu w wysokości 3 tyś. zł.

Powrót do normalności może teraz zapewnić jedynie sąd, co nie znaczy, że sprawa będzie prosta. Pani Ćmok szykuje się na batalię i złożyła już papiery, licząc na to, że kuriozalna decyzja zostanie odwołana. 

źródło: [fakt.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >