Wiadomości. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Listopada 2020

Marszałek Senatu wygłosił pilne orędzie. Wystąpił z bardzo ważnym apelem

Najnowsze wiadomości po orędziu Tomasza Grodzkiego. Marszałek Senatu i polityk Platformy Obywatelskiej nie szczędził ostrych słów pod adresem Zjednoczonej Prawicy. Zaapelował do rządzących o opamiętanie oraz poszanowanie interesu narodowego.

Dwie godziny temu jeden z liderów ruchów opozycyjnych postanowił skomentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Szczególną uwagę marszałka Senatu zwrócił spór Prawa i Sprawiedliwości z władzami Unii Europejskiej. Wiadomości przekazane przez polityka są wyjątkowo stanowcze. 

 - Jesteśmy w punkcie zwrotnym naszej historii. Polski rząd chce zawetować nowy budżet Unii Europejskiej, a tym samym fundusz odbudowy gospodarki po pandemii koronawirusa. Budżet Unii to są nasze pieniądze - podatników z Polski i całej Europy - komentował przedstawiciel izby wyższej polskiego parlamentu. 

Tadeusz Rydzyk już się nie ukryje. Możliwość kontroli jego interesówTadeusz Rydzyk już się nie ukryje. Możliwość kontroli jego interesówCzytaj dalej

Marszałek Senatu przekazał wiadomości dla rządzących

Grodzki uważa, że powiązanie funduszy unijnych z praworządnością jest próbą zabezpieczenia wartości całej wspólnoty. Parlamentarzysta nie rozumie też, dlaczego rząd chce zawetować budżet, zapewniający Polakom niezbędne do przetrwania kryzysu gospodarczego pieniądze. 

- Albo jest w rodzinie cywilizacji Zachodu, albo w gronie autorytarnych dyktatur Wschodu - zaznaczał przedstawiciel opozycji.

Jesteście pewni, że nie odpadlibyście na pierwszym pytaniu? Jesteście pewni, że nie odpadlibyście na pierwszym pytaniu? "Milionerzy" potrafią zaskakiwaćCzytaj dalej

Marszałek wypowiedział się także w imieniu całego Senatu, który ma oczekiwać realizacji interesu narodowego. Działania Zjednoczonej Prawicy uznał zaś za próbę wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. - Rząd nie ma mandatu do wyprowadzania nas z Unii bez zapytania narodu o zdanie - deklarował w orędziu. 

Tomasz Grodzki podał, że Unia Europejska do tej pory przekazała na rzecz Polski ponad 125 miliardów euro. Według polityka pozwoliło to odmienić oblicze kraju. - Premier Mateusz Morawiecki słusznie chwalił się, że uczestniczył w wynegocjowaniu bardzo dobrego dla Polski budżetu. Logiczny jest w tej sytuacji prosty apel Senatu: skoro wynegocjował pan dobry dla Polski budżet, to dlaczego chce go pan wetować - dodawał przedstawiciel Platformy Obywatelskiej. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkich
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Autor ostrych słów powołał się na wiedzę historyczną. Odnosząc się do polskiego liberum veto, tłumaczył, że jest to kultura, która doprowadziła do upadku kraju. - Liberum veto odegrało haniebną rolę i stanowiło jeden z detonatorów postępującego rozkładu państwa, zakończonego rozbiorami - komentował, po czym przypomniał próbę zawetowania Planu Marshalla przez Związek Radziecki, co również opóźniało proces odbudowy kraju. 

Politykę zagraniczną Zjednoczonej Prawicy oraz władz Węgier określił jako wyjątkowo brutalną. Na sam koniec marszałek zdecydował na ważny apel, skierowany do rządu.

- Wzywam rządzących do opamiętania. Jeszcze nie jest za późno. Zapewniam, że Senat dołoży wszelkich starań, by zwyciężył interes Polski, w której praworządność, fundamenty demokracji, równość obywateli wobec prawa nie są kwestionowane. W naszym najgłębszym interesie jest Polska suwerenna, praworządna w centrum zjednoczonej Europy. Tylko taka Polska będzie dla przyszłych pokoleń bezpieczna i dostatnia. Tylko takiej Polski chce naród - podał w orędziu. 

wtv.pl - portal informacyjny"Łączą nas bez względu na wiarę i przekonania". Agata Duda z niespodziewanym przekazem podczas akcji charytatywnejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Drugi najczęściej zabijający Polaków nowotwór. Rak jelita grubego, jakie ma objawy?
  3. Karol Okrasa zdradził nieziemską recepturę na hitowe ziemniaki i soczyste kotlety mielone
  4. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  5. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. Lara Gessler pokazała córeczkę w górskiej scenerii. Z mężem wybrali cudowne miejsce na urlop
  8. Czeka nas niewiarygodnie rzadkie zjawisko. Będzie widoczne gołym okiem, chodzi o Księżyc

Źródło: [RMF FM]