wtv.pl > Polska > Niewyobrażalnie tragiczny wypadek w Warszawie poruszył Polską. Nagły punkt zwrotny w sprawie aresztu dla kierowcy
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:36

Niewyobrażalnie tragiczny wypadek w Warszawie poruszył Polską. Nagły punkt zwrotny w sprawie aresztu dla kierowcy

wtv
WTV.pl

Nie cichną echa po wypadku autobusu linii 186, który w czwartkowe popołudnie spadł z mostu Grota-Roweckiego w Warszawie. Po zdarzeniu,rzecz jasna, pojawiły się pytania o stan mężczyzny kierującego pojazdem. Służby niemal natychmiast poinformowały, że Tomasz U. był trzeźwy oraz nie przekroczył 8-godzinnego czasu pracy. Wczoraj przekazano jednak, że kierowca był pod wpływem amfetaminy.

Wiadomości z Warszawy. Tymczasowy areszt dla kierowcy autobusu

Tomasz U. nadal przebywa w szpitalu, jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że pojawił się już wniosek o jego zatrzymanie. "Prokuratora Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla kierowcy autobusy, który w czwartek spowodował wypadek w stolicy", informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych Krzysztof Zasada z RMF FM.

Portal "Do Rzeczy" wskazuje z kolei, że młody mężczyzna nie miał dużego doświadczenia w kierowaniu podobnym pojazdem. Co więcej, media obiegły informacje, że w ciągu kilku ostatnich lat aż 13 razy był on karany za wykroczenia drogowe.

Kierowca usłyszał już zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Przypomnijmy, że w wyniku tragicznego wypadku w stolicy śmierć poniosła jedna osoba, a cztery zostały ciężko ranne.

Na zdjęciu wyróżniającym sreen z odcinka "Pytanie na Śniadanie" TVP 27.06.2020.

Źródło: dorzeczy.pl / Twitter/@RMF24pl

Tagi: Warszawa
Powiązane