wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nagle wybuchł gigantyczny pożar, w powietrzu czarna chmura dymu. Na miejsce natychmiast ruszyło 15 zastępów straży

24 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Przekazano wiadomości w sprawie pożaru palet na terenie województwa lubuskiego. Na miejsce o godzinie 15 ruszyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Trwają pilne działania w tej sprawie. Wciąż nie opanowano żywiołu, który trawi okol

Dokładne wiadomości w sprawie akcji strażaków przekazała rozgłośnia RMF FM oraz Polska Agencja Prasowa. Media skontaktowały się z przedstawicielem grupy, która prowadziła akcje ratowniczą na terenie wielkiego zakładu. Chodzi o przedsiębiorstwo zajmujące się masową produkcją pelletu. Materiały są wykonywane między innymi ze słomy.

Przekazano porażające wiadomości. Straż pożarna walczy z żywiołem

Wyjątkowo niebezpieczne zdarzenie potęgują łatwopalne materiały, jakie znajdują się w płonącej firmie. Z wiadomości mediów wynika, że na miejsce ruszyło aż 15 zastępów straży pożarnej. Pierwsze zgłoszenie w sprawie miało zostać przedstawione chwilę po godzinie 15. Konkretne wiadomości przekazał rzecznik prasowy lubuskiej straży pożarnej, Dariusz Szymura.

Rozmówca RMF i Polskiej Agencji Prasowej zadeklarował, że praca nie jest prosta. Od godziny 15 nie doszło jeszcze do całkowitego wygaszenia ognia. - Akcja gaśnicza nie jest łatwa, gdyż ogniem objętych jest kilka stogów balotów o długości kilkudziesięciu i wysokości kilku metrów. Zajęła się również jedna z hal magazynowych na terenie zakładu, gdzie składowany jest gotowy pellet. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń - powiedział Szymura dla prasy. 

Z wiadomości rzecznika straży wiemy, że nie odnotowano jeszcze ofiar śmiertelnych. Nie wiemy, w jakim stanie są inne ewentualne ofiary wybuchu pożaru. - 15 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, który wybuchł na terenie firmy zajmującej się produkcją pelletu ze słomy w Przytocznej. Palą się stogi balotów słomy i jedna z hal magazynowych. Nie ma informacji, by ktoś został ranny - przekazano początkowo.

Źródło: [RMF FM/PAP]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >