Wiadomości: żart mieszkanki Wielkopolski. Wikimedia Commons/Karol Szadkowski (AMZ Kutno)Źródło: Wikimedia Commons/Karol Szadkowski (AMZ Kutno)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Marca 2020

Oburzający “żart” mieszkanki Wielkopolski. Pilnie wezwała karetkę, kłamiąc o wirusie

Wiadomości płynące z Wielkopolski oburzą zapewne znaczną część opinii publicznej. Mieszkanka Swarzędza wezwała służby pogotowia, twierdząc, że ma objawy zakażenia wirusem. Po przybyciu na miejsce ratowników oświadczyła jednak, że... żartowała.

Klasycy literatury dziesiątki lat temu wykazali, że sytuacje wzmożonego zagrożenia odkrywają i uwidaczniają dwie strony człowieka: to, co w nas najlepsze, oraz to, co w nas najgorsze. Podczas gdy ratownicy w heroiczny sposób, częstokroć odkładając na bok własne zdrowie, walczą o życie zakażonych pacjentów, część społeczeństwa walczy z nudą, w niewybredny sposób żartując sobie z pandemii koronawirusa. Przypadek mieszkanki Wielkopolski ukazuje niestety drugą z wymienionych postaw.

Nowe informacje o zmarłej 37-latce. Dyrektor szpitala wydał specjalny apelNowe informacje o zmarłej 37-latce. Dyrektor szpitala wydał specjalny apelCzytaj dalej

Wiadomości z kraju: kobieta ukarana mandatem

Zachowanie mieszkanki Swarzędza za portalem Swarzedzki.pl przytacza Radio ZET. Kobieta zadzwoniła pod ratunkowy numer 112, informując dyspozytorkę, że nie czuje się najlepiej. Poinformowała, że podejrzewa, iż mogła ulec zakażeniu koronawirusem. Reakcja służb była natychmiastowa. W efekcie pod wskazany adres wkrótce udali się ratownicy.

Na miejscu okazało się jednak, że kobiety nie ma w domu. Gdy wróciła do mieszkania, była zaskoczona obecnością ratowników.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 58-latek uciekł z kwarantanny. Policjanci po kilku godzinach znaleźli go w strasznym stanie, zadziwiająca historia
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

Medycy usłyszeli, że kobieta nie ma w istocie żadnych objawów, a cała sytuacja była jedynie kiepskim żartem. Za nieuzasadnione wezwanie służb mieszkanka Swarzędza została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. Informację tę potwierdził na Twitterze Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. 

Policjant na Twitterze

Należałoby się zastanowić, czy wspomniane 500 zł to adekwatna kara wobec bezmyślnego zachowania kobiety i zaangażowania przedstawicieli służb, którzy w tym samym czasie mogli ratować ludzkie zycie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Wielkanoc bez tradycyjnego produktu przez wirusa? Ceny pójdą w górę, niespodziewane komplikacje
  4. Ale wstyd, seryjny złodziej papieru toaletowego w rękach policji. Ręce opadają na wieść, co wyprawiał
  5. Dramatyczna relacja lekarza z Włoch. Brakuje sprzętu, medycy muszą wybierać, kogo ratować
  6. Niezwykła wioska w Polsce. Mieszkają w niej ludzie z całego świata, jest inna niż wszystkie

Źródło: Radio ZET