wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nowe obostrzenia mają być jeszcze bardziej rygorystyczne. Już dziś zostanie przekazana decyzja

22 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Wiadomości na temat zamiaru wprowadzenia nowych obostrzeń w związku z pandemią przekazał na antenie Polsat News wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Po tym, jak premier ogłosił, że chciałby by cały kraj został objęty tzw. czerwoną strefą, wszystko wskaz

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, przekazał w programie Polsat News wiadomości na temat obecnej sytuacji pandemicznej w kraju. Zaznaczył, że rząd ma w planach nowe obostrzenia. W związku ze stale rosnącą liczbą nowych zakażeń, Ministerstwo Zdrowia postanowiło podjąć kolejne kroki w celu przeciwdziałania chorobie. 

Wiadomości o rygorystycznych restrykcjach 

Waldemar Kraska przyznał, że wiadomości o liczbie nowych zakażeń są wysoce niepokojące. W środę Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 10 040 nowych przypadków. W tej sytuacji rząd planuje podjąć radykalne kroki. Po sugestii premiera Mateusza Morawieckiego, by cały kraj umieścić w tzw. czerwonej strefie, wiceminister zamierza poważnie pochylić się nad tą propozycją. 

Waldemar Kraska stwierdził, że dzielenie kraju na żółte i czerwone strefy nie ma obecnie większego sensu. Spływające ze wszystkich stron Polski wiadomości o nowych zakażeniach są dowodem na to, że sytuacja jest krytyczna i nie warto zastanawiać się już nad tym, gdzie jest nieco lepiej, a gdzie gorzej. 

Wiceminister nie kryje, że nic nie zapowiada, by szybko doszło do poprawy: 

- Wszystko wskazuje na to, że w czwartek znów będzie powyżej 10 tys. zakażeń. Dobowe rekordy przekraczane są także w innych krajach. - mówił na antenie. 

Wkrótce nowe ograniczenia

Po przekazaniu w środę niepokojących wiadomości na temat diametralnie rosnącej liczby zakażonych, rząd zamierza wprowadzić nowe ograniczenia. Nic nie wskazuje na to, by czekał nas drugi lockdown, ale wiceminister Kraska nie kryje sympatii dla bardziej stanowczych rozwiązań: 

- Jestem zwolennikiem bardziej rygorystycznych restrykcji, ale w krótszym czasie - powiedział. 

Wygląda na to, że już dziś dowiemy się, jakiego rodzaju ograniczenia będą wprowadzone w życie: 

 - W czwartek zostanie ogłoszona decyzja. Chcemy jak najszybciej wypłaszczyć krzywą zakażeń - zapowiedział wczoraj minister. 

Wygląda na to, że nowe restrykcje dotyczyć będą przede wszystkim zasad funkcjonowania szkół. Kraska ostrzegł również, że stale rosnąca liczba zakażeń może utrzymać się aż do połowy listopada. Do tego czasu trzeba będzie wyjątkowo przyłożyć się do kontroli przestrzegania zasad higieniczno-sanitarnych. Minister podkreślił na koniec, że dzisiejsze wiadomości na temat decyzji rządu powinny wszystkich usatysfakcjonować. 

źródło: wp.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >