Wiadomości bąblowica. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Lipca 2020

Pilne ostrzeżenie, groźne tasiemce mogą prowadzić do śmierci. Objawy bywają niewidoczne

Wiadomości na temat bąblowicy zostały przekazane przez Główny Inspektorat Sanitarny. Instytucja ta ostrzega przez niebezpieczną chorobą, która może dotknąć wielu z nas. Szczególnie niepokojącym jest fakt, że niezwykle trudno jest ją zdiagnozować.

Sanepid wyjaśnia, że w sezonie wakacyjnym dochodzi do największej ilości zachorowań na bąblowice. GiS tłumaczy, że jest ona przenoszona przez zwierzęta. Od 2011 roku odnotowuje on wzrost zdiagnozowanych przypadków. Liczba ta, choć nieznaczna, w najbliższej przyszłości może stale rosnąć. 9 lat temu zakażonych było ich jedynie 20. 3 lata temu liczba ta wzrosła do prawie 80 chorych. 

Pod Sejmem zrobi się bardzo gorąco, setki Polek i Polaków są zbulwersowane. Wychodzą na ulice, będą protestować w obronie dzieciPod Sejmem zrobi się bardzo gorąco, setki Polek i Polaków są zbulwersowane. Wychodzą na ulice, będą protestować w obronie dzieciCzytaj dalej

Wiadomości. Bąblowica może stanowić poważne zagrożenie

GIS informuje, że objawy bąblowicy polegają na powiększaniu się cyst. Mogą one wywoływać zmiany w naszym organizmie przypominające nowotwór. Eksperci z sanepidu ostrzegają, że nieleczenia choroby może doprowadzić nawet do śmierci. Tłumaczą oni, że nawet pies, który nie jest regulanie badany na obecność pasożytów, może stanowić źródło zakażenia. 

Rozpoznajecie młodą kobietę z nieznanej dotąd fotografii? Dziś już jej z nami nie ma, niecodzienne wspomnienieRozpoznajecie młodą kobietę z nieznanej dotąd fotografii? Dziś już jej z nami nie ma, niecodzienne wspomnienieCzytaj dalej

"Bąblowica powodowana jest przez larwy tasiemca Echinococcus granulosus lub Echinococcus multilocularis. Jaja tasiemca uwalnianie są z kałem zakażonych psów i lisów. Do organizmu człowieka mogą dostać się poprzez: bliski kontakt z tymi zwierzętami, przeniesienie jaj do ust za pomocą brudnych rąk, spożycie skażonej jajami żywności lub wody" - czytamy w komunikacie sanepidu. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tata pokazuje trojgu swoich dzieci, jak polować na zwierzęta. Jego zdaniem uczy kontaktu i jedności z naturą

2. Szczyt UE: osiągnięto porozumienie. Szczęśliwy finał dla Polski, zdobędziemy fortunę

Wiadomości na temat bąblowicy mogą niepokoić. Główny Inspektorat Sanitarny wskazuje, że aby uniknąć choroby należy dbać o zasady higieny w miejscy pracy, ale także podczas wypoczynku. Sanepid zaleca też ochronę swoich nieruchomości przed lisami, które szczególnie przyczyniają się do zakażeń. Niezwykle ważnym jest, aby usuwać wszelkie resztki jedzenie, które mogą przyciągać zakażone zwierzęta. Należy również regularnie odrobaczać posiadane zwierzęta domowe. 

Chorych na bąblowice leczy się poprzez chirurgiczną operację. Polega ona na wycięciu cyst oraz wdrożenia odpowiednich leków. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Ile wynoszą wydatki na pierwszą damę? Kancelaria Prezydenta tego nie wie
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Straszne odkrycie w polskim jeziorze. Spędzał tam wakacje z rodziną
  7. Źródło: [Główny Inspektorat Sanitarny]