wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wjeżdżający na Morskie Oko bryczkami powinni zapaść się pod ziemię. Mężczyzna z niepełnosprawnością, pokazał, że nie trzeba krzywdzić koni

19 Września 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Wiadomości o koniach, padających na szlaku, prowadzącym do Morskiego Oka, co chwila przedostają się do mediów i elektryzują opinię publiczną. Kolejne osoby, którym nie jest obojętny los zwierząt dowodzą, że piękne widoki podziwiać można, nie

Świercz cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową, od dziecka mierzy się z niepełnosprawnością. Fakt, że porusza się na wózku inwalidzkim, nie przeszkadza mu jednak w dbaniu o kondycję fizyczną i pobijaniu kolejnych rekordów. Nie bez powodu przez swoich znajomych nazywany jest "barierołamaczem".

Świercz ma na swoim koncie m.in. podwójne mistrzostwo Polski WRPF w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wejście na gmach CKiS czy udział w Runmageddonie. Pokonał pokonał dystans 6 kilometrów, najeżony 30 przeszkodami, w czasie 1:39:22.

Jakby tego było mało, mężczyzna pełni funkcję radnego Powiatu Pruszkowskiego. Teraz zrobiło się o nim głośno, ponieważ wraz z ekipą Wirtualnej Polski pokazał, że mimo niepełnosprawności, jest w stanie pokonać trasę do Morskiego Oka.

Radny, co widać na materiale wp.pl, wzbudził podziw wśród pozostałych turystów. Oczywiście tych, którzy nie wyrali wjazdu bryczką. Razem z reporterem Klaudiuszem Michalcem, wjechał na sam koniec trasy, opowiadając w międzyczasie o swoich dotychczasowych dokonaniach.  - Wierzcie w swoje marzenia ! Realizujcie je, od samego siedzenia nic się nie zmieni - skomentował materiał na swoim Facebooku.

 - Zdaję sobie sprawę, że nie każdy kardiologiczne, czy mając jakieś problemy ze stawami, może pokonać te 10 kilometrów i zejść. To kwestia własnego sumienia. Ja gdybym nawet chodził, to nie wyobrażam sobie by poruszać się przy pomocy zwierząt - powiedział reporterowi w materiale Świercz.

Wiadomości o cierpieniu koni nad Morskim Okiem rozgrzewają opinię publiczną nie od dziś

Warto przy okazji wspomnieć, że sprawa wykorzystywania koni nad Morskim Okiem, wzbudza kontrowersje od wielu lat. Przy okazji procedowania w Sejmie "Piątki dla zwierząt", ze swoją inicjatywą wyszedł poseł Dariusz Joński. Polityk Koalicji Obywatelskiej zaproponował, aby konie nad Morskim Okiem zostały zastąpione przez meleksy. Niestety, jego poprawka została odrzucona.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >