wtv.pl > Polska > Kazałaby 13-latce po gwałcie urodzić dziecko, nawet niepełnosprawne. Kolejny pseudoautorytet z TikToka
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:30

Kazałaby 13-latce po gwałcie urodzić dziecko, nawet niepełnosprawne. Kolejny pseudoautorytet z TikToka

wtv
WTV.pl

TikTok jest skierowany głównie do dzieci, choć aplikacja cieszy się uznaniem również dorosłych i seniorów. Pierwsze wiadomości o społecznościowym medium obiegły świat w 2016 roku. Po 4 latach okazało się, że platforma jest najczęściej pobieraną aplikacją na świecie. Niestety, jej użytkownicy wielokrotnie prezentują skandaliczne materiały.

Podajemy wiadomości o "Najjjce". Kobieta prezentuje rażące nagrania w sieci

Wschodząca gwiazda platformy TikTok, jak sama wskazuje, ma szacunek dla ateistów, homoseksualistów i biseksualistów. Natalia chce jednak uchronić "grzeszące" grupy społeczne przed trafieniem do piekła. Kobieta deklaruje, że szuka mężczyzny, który nie będzie skłaniał jej do grzechu w postaci wywoływania podniecenia. Sama zaś jest przeciwniczką seksu przedmałżeńskiego. Postanowiliśmy nagłośnić jej działalność na TikToku przez wzgląd na skrajnie konserwatywne poglądy. 

- Taka cielesność przed ślubem wcale nie zbliża - słyszymy na jednym z nagrań. 

Należy podkreślić, że specyficzny sposób życia Natalii nie powinien podlegać ocenie lub krytyce. Szczególną uwagę należy zwrócić na deklarację "Najjjki" w sprawie ciąży powstałej w wyniku czynu zabronionego. 17 listopada na TikToku ukazał się filmik z odpowiedzią użytkowniczki medium na pytanie internautki. Jego autorka chciała dowiedzieć się, czy Natalia pozwoliłaby swojej "zgwałconej 13-letniej córce, której ciąża jest zagrożona ciężką wadą na dokonanie aborcji".[EMBED-81]

21-latka nie chce pozwolić na zamordowanie dziecka.  - Zauważmy, że to my, jako rodzice wychowujemy nasze dzieci i jesteśmy odpowiedzialni za to, co nasze dzieci w życiu czynią. Jeśli moje dziecko chciałoby dokonać aborcji, to my je musimy przed tym powstrzymać, bo każde ma prawo do życia. Nawet te dzieciątko z gwałtu - deklaruje na TikToku. Skrajnie radykalne słowa są nie tylko skrajnym naruszeniem praw człowieka. Przyczynienie się do powstania podobnej sytuacji może stanowić torturę.

W 2019 roku między 22 a 24 lipca odbyło się zebranie plenarne komitetu ONZ Przeciwko Torturom. Wskazano wówczas, że zakaz aborcji w okolicznościach wiążących się z intensywnym cierpieniem fizycznym i psychicznym, może stanowić torturę.

Tik Tok jest jedną z największych platform zrzeszającą młodych ludzi. Wielu z nich wciąż znajduje się w procesie rozwoju emocjonalnego. Kontakt z podobnym przekazem może przyczyniać się do powstawiania norm dewiacyjnych. Światowa Organizacja Zdrowia wyliczyła, że w ciągu roku na całym świecie aż 3 miliony dziewcząt w wieku 15-19 przeszło aborcję. Według Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce w samym 2015 roku dzieci urodziły 1027 innych dzieci.  

Nastolatki z doświadczeniem aborcji również korzystają z platformy TikTok i mogą mieć kontakt ze skrajnie rażącymi treściami, jakie serwuje "Najjjka". Wiele młodych kobiet w ciąży nie ma dostępu do wsparcia psychologicznego. Natalia promuje również "czystość" kobiet, rozumianą jako zrezygnowanie z kontaktów seksualnych przed sformalizowaniem swojego związku przed Bogiem.  Do jej aktywności na TikToku odnosił się ksiądz Jakub Piątkowski. Jako portal interwencyjny, pierwsi w mediach nagłośniliśmy przypadek duchownego, który porównywał kobiety bez cnoty do brudnej szklanki. 

Gwiazda TikToka nie tylko zainspirowała księdza, ale też jest dla niego wzorem. Piątkowski porównał ją do szklanki, ale pełnej i czystej. Rozwijając swoją bogatą metaforę, ksiądz ukazuje zalety bycia "pełną szklanką", która może w pełni oddać się drugiemu człowiekowi, w przeciwieństwie do tej pustej, która nic po sobie nie pozostawia, bo jej zawartość została skonsumowana. Po nagłośnieniu skandalicznego nagrania przez nasz portal, ksiądz usunął nagranie. 

Pamiętajmy, by wiedzę o procesie oraz przebiegu ciąży czerpać z wiarygodnych źródeł medycznych. Kościół katolicki, choć tworzy wielką wspólnotę i daje poczucie przynależności do grupy, nie jest zbiorem medyków czy ginekologów, a specjalistów z zakresu wiary. 

Podczas pierwszych procesów zapłodnienia z komórki jajowej i plemnika powstaje zygota, która następnie dokonuje podziału, czyli bruzdkowania. Po upływie około 7 dni zygota zagnieżdża się w macicy, by następnie, w efekcie kolejnych procesów, przekształcić się w zarodek. Od 11 tygodnia ciąży mamy do czynienia z okresem płodowym. Określenie to jest stosowane aż do momentu porodu. Główną osią sporu między ruchami antyaborcyjnymi a proaborcyjnymi jest określenie momentu, kiedy mamy do czynienia z życiem, i kiedy możemy określić, czy płód odczuwa ból w wyniku zabiegu przerwania ciąży.

Źródło: [TikTok/Najjjka]

Tagi: Wiadomości
Powiązane