wtv.pl > Polska > Ksiądz na TikToku brak cnoty porównał do brudnej szklanki, obrażając kobiety. Sądzi, że ukazał prawdę
Marta Idzikowska
Marta Idzikowska 19.03.2022 08:30

Ksiądz na TikToku brak cnoty porównał do brudnej szklanki, obrażając kobiety. Sądzi, że ukazał prawdę

wtv
WTV.pl

TikTok jest prężnie rozwijającym się medium społecznościowym, w którym każda nisza znajdzie miejsce dla siebie. Jak się okazuje, jest to atrakcyjna platforma komunikacji również dla duchownych, którzy wykorzystują aplikację do szerzenia wiary w Boga, a także uzewnętrzniania osobistych przemyśleń i opinii. Ostatnio swoją wizją na temat "zachowania czystości" (według niego prawdziwą i adekwatną) postanowił podzielić się ksiądz Jakub Piątkowski, na TikToku znany jako "jakubsdb".[EMBED-73]

Brak cnoty jako "brudna szklanka"

Na filmiku możemy zobaczyć duchownego opowiadającego historię "niegdyś pełnej szklanki". Jak tłumaczy, teraz naczynie jest brudne, puste i wiele różnych osób z niego piło. - Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie - odpowiada w imieniu swoich odbiorców ksiądz.

Jak tłumaczy tiktoker, jego słowa zainspirowane są wyznaniem innej użytkowniczki aplikacji, niejakiej "najjjki", która w swoich filmikach chwali się zachowywaniem czystości i brakiem współżycia przed zawarciem związku małżeńskiego. Ją również duchowny porównuje do szklanki, ale tym razem pełnej i czystej. Rozwijając swoją bogatą metaforę, ksiądz ukazuje zalety bycia "pełną szklanką", która może w pełni oddać się drugiemu człowiekowi, w przeciwieństwie do tej pustej, która nic po sobie nie pozostawia, bo jej zawartość została skonsumowana.

Screen pochodzi z oficjalnego TikToka księdza Jakuba Piątkowskiego, @jakubsdb.

Duchowny kończąc swój film chwali wspomnianą wcześniej "najjkę", zapewniając, że gorąco się za nią modli oraz uważa, że jest wzorem do naśladowania dla wszystkich młodych ludzi. Apeluje także do pozostałych osób o szacunek do siebie i pozostanie w czystości.[EMBED-80]

Jak możemy przeczytać w komentarzach, większość obserwujących, głównie młodych kobiet, nie jest zbyt zadowolona porównaniem księdza, uważając je za obraźliwe i sprowadzające osoby płci żeńskiej do przedmiotu. 

- Dlaczego ksiądz porównuje kobiety, które współżyły przed ślubem do kogoś pustego i brudnego? Prędzej zostaną zbawione niż ktoś, kto je obraża - oburza się jedna z internautek. - Jeśli ktoś nie zachował czystości do ślubu nie czyni to kogoś gorszym i nie ujmuje wartości. Jest tak samo wartościowym człowiekiem - tłumaczy inna młoda dziewczyna.

Ksiądz w odpowiedzi na negatywne komentarze zapewnia, że kobieta nie jest dla niego przedmiotem i zasługuje na szacunek, a jego porównanie miało jedynie "ukazać prawdę". Apeluje, że należy kochać i akceptować również osoby, które definiuje jako "brudne i puste szklanki", gdyż każdy jest stworzeniem bożym.

Screen służący za zdjęcie tytułowe pochodzi z oficjalnego TikToka księdza Jakuba Piątkowskiego, @jakubsdb.

Tagi: Facebook