Wikimedia Commons/Nemo5576. wiadomościŹródło: wiadomości
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 18 Marca 2020

Zakażona lekarka złamała kwarantannę i poszła do pracy. Sanepid pilnie poszukuje jej pacjentów

Wiadomości z Knurowa. Skrajna nieodpowiedzialność, ale ze strony lekarki. Nikt nawet nie pomyślałby, że osoba wykonująca taki zawód, zachowa się w ten sposób. U kobiety potwierdzono pozytywny wynika na wirusa z Wuhan. Miała przymus kwarantanny, do której się nie zastosowała. Okazało się, że zakażona wybrała się do szpitala i spotkała się z chorymi pacjentami, narażając ich życie i zdrowie.

Policja w Gliwicach niezwłocznie powiadomiła prokuraturę o zaistniałej sytuacji. 

Biedronka podjęła radykalne kroki. Zakupy już nie będą takie sameBiedronka podjęła radykalne kroki. Zakupy już nie będą takie sameCzytaj dalej

Wiadomości z Knurowa. Lekarka uciekła z kwarantanny do pacjentów

Nieodpowiedzialna doktorka naraziła chorych pacjentów szpitala bezpośrednio na zarażenie wirusem (COVID-19).

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ilu Polaków zachoruje przez wirusa? Minister zdrowia ujawnił swoje prognozy
2. Popularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetu

- Informujemy, iż Pani doktor która przyjmowała pacjentów w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej posiada pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Pani doktor została prawdopodobnie zakażona przez jednego z pacjentów w trakcie pełnienia dyżuru w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Przypuszczalnie pacjent ten mógł być pierwszym pacjentem z koronawirusem na terenie szpitala . Jego dane zostały przekazane Policji oraz Sanepidowi - podał Szpitala Miejskiego w Knurowie.

Lekarka była zobowiązana przebywać w kwarantannie ze względu na podejrzenie zarażenia. Mimo medycznego wykształcenia nie wykazała się nawet minimalną odpowiedzialnością.

- W niedzielę, 15 marca, w jednym z przypadków nasi stróże prawa niestety nie zastali osoby tam, gdzie powinna być. W rozmowie telefonicznej ustalili, że wykonująca zawód lekarza kobieta znajduje się w gabinecie lekarskim na terenie knurowskiego szpitala, gdzie przyjmuje pacjentów. Policjanci pouczyli kobietę, że łamie prawo i polecili natychmiastowe przerwanie pracy oraz powrót do domu celem kontynuowania kwarantanny. Rozmówczyni zastosowała się do polecenia. Policjanci powiadomili o zaistniałym incydencie inspektorat sanitarny oraz dyrekcję szpitala. Wówczas nie było jeszcze wiedzy, aby lekarka była zakażona. To, jak teraz wiemy z oświadczenia wydanego przez knurowski szpital, wykazały testy na obecność wirusa, który dał wynik pozytywny - poinformował Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji.

Aktualnie służby sanitarne dokladają wszelkich starań, aby dotrzeć do osób, które miały bliski kontakt z lekarką. Wydział kryminalny gliwickiej komendy zbiera dowody, aby udowodnić popełnienie przestępstwa. Wszystko, co znaleziono zostało dostarczone do Prokuratury Rejonowej Gliwice - Zachód. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku
  2. Rada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsa
  3. Był zakażony, przyjął co najmniej 30 pacjentek. Sanepid pilnie ich poszukuje
  4. Przełomowy dzień dla pacjenta “zero”. “Światełko w tunelu”, doskonałe wieści
  5. Lidl zdecydował się na ważny krok. Zmiany w płatnościach, każdy klient powinien o nich wiedzieć
  6. Wspaniałe wiadomości z Chin ws. koronawirusa. W końcu dają nadzieję

Źródło: [FAKT]