Wiadomości. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 17 Sierpnia 2020

Nagłe, pilne zmiany w Ministerstwie Zdrowia. Jest oficjalna decyzja, doszło do dymisji

Wiadomości w sprawie Ministerstwa Zdrowia mogą zdumiewać. Wiceminister resortu Łukasza Szumowskiego podał się do dymisji. Janusz Cieszyński, bo o nim mowa, przekazał opinii publicznej oficjalne informacje w tej sprawie. Wskazywał, że już wcześniej chciał podjąć tę decyzję.

Ministerstwo Zdrowia od dłuższego czasu budzi skrajne emocje w naszym społeczeństwie. Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości deklarują, że Łukasz Szumowski wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością wzorowo reagują na zagrożenia wywoływane kryzysem epidemicznym. Przeciwnicy polityków Zjednoczonej Prawicy oskarżają jednak rządzących o brak odpowiednich rozwiązań lub o nakładanie zbyt restrykcyjnych obostrzeń. Kilka chwil temu podano oficjalne wiadomości na temat zmian w resorcie.

Wiadomości. Ministerstwo Zdrowia bez Janusza Cieszyńskiego

Na Facebooku oraz na Twitterze Janusz Cieszyński potwierdził wiadomości na temat swojego odejścia. "Dziś ostatni z moich 944 dni pracy w Ministerstwie Zdrowia. Decyzja kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana. Kiedy przychodziłem na Miodową, miałem wiele obaw, czy podołam zadaniom, które mi powierzono. Całościową ocenę pozostawiam innym, ale z kilku rzeczy jestem zadowolony" - czytamy na Facebooku byłego już wiceministra zdrowia. Wiadomości na temat jego dymisji już od dłuższego czasu były podawane przez media. Okazało się, że spekulacje prasy były w pełni prawdziwe. 

Polityk Prawa i Sprawiedliwości dodaje, że ma wiele zasług na rzecz rozwoju resortu Łukasza Szumowskiego. Wskazuje jednak, że ewentualne błędy lub niedopatrzenia bierze na swoją odpowiedzialność. Janusz Cieszyński potwierdzając wiadomości na temat swojego odejścia, podziękował też swoim sympatykom i współpracownikom. "Wszystko, co mogło wyjść lepiej, składam na karb własnych słabości, ale niewątpliwie nic by się nie udało bez mojego zespołu w MZ, NFZ i Centrum e-Zdrowia. Dziękuję Wam wszystkim i każdemu z osobna" - deklaruje. Wiceminister zdrowia podziękował też swojemu współpracownikowi, Wojciechowi Andrusiewiczowi. Przypomnijmy, że to własnie oni, wspólnie z Łukaszem Szumowskim, przekazywali najważniejsze wiadomości w sprawie rozwoju pandemii w Polsce.

Wiadomości na temat Janusza Cieszyńskiego mogą wzbudzić niepokój wśród zwolenników Zjednoczonej Prawicy. Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński od kilku tygodni ostrzega przed nadchodzącymi rekonstrukcjami rządu. Wiemy, że Mateusz Morawiecki nie straci swojej funkcji. Prezes PiS potwierdził jednak wiadomości na temat ograniczenia liczby resortów. Część wiceministrów również może stracić swoje dotychczasowe zajęcie. 

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!