wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nagłe, pilne zmiany w Ministerstwie Zdrowia. Jest oficjalna decyzja, doszło do dymisji

17 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości w sprawie Ministerstwa Zdrowia mogą zdumiewać. Wiceminister resortu Łukasza Szumowskiego podał się do dymisji. Janusz Cieszyński, bo o nim mowa, przekazał opinii publicznej oficjalne informacje w tej sprawie. Wskazywał, że już wcześniej chciał

Ministerstwo Zdrowia od dłuższego czasu budzi skrajne emocje w naszym społeczeństwie. Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości deklarują, że Łukasz Szumowski wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością wzorowo reagują na zagrożenia wywoływane kryzysem epidemicznym. Przeciwnicy polityków Zjednoczonej Prawicy oskarżają jednak rządzących o brak odpowiednich rozwiązań lub o nakładanie zbyt restrykcyjnych obostrzeń. Kilka chwil temu podano oficjalne wiadomości na temat zmian w resorcie.

Wiadomości. Ministerstwo Zdrowia bez Janusza Cieszyńskiego

Na Facebooku oraz na Twitterze Janusz Cieszyński potwierdził wiadomości na temat swojego odejścia. "Dziś ostatni z moich 944 dni pracy w Ministerstwie Zdrowia. Decyzja kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana. Kiedy przychodziłem na Miodową, miałem wiele obaw, czy podołam zadaniom, które mi powierzono. Całościową ocenę pozostawiam innym, ale z kilku rzeczy jestem zadowolony" - czytamy na Facebooku byłego już wiceministra zdrowia. Wiadomości na temat jego dymisji już od dłuższego czasu były podawane przez media. Okazało się, że spekulacje prasy były w pełni prawdziwe. 

Polityk Prawa i Sprawiedliwości dodaje, że ma wiele zasług na rzecz rozwoju resortu Łukasza Szumowskiego. Wskazuje jednak, że ewentualne błędy lub niedopatrzenia bierze na swoją odpowiedzialność. Janusz Cieszyński potwierdzając wiadomości na temat swojego odejścia, podziękował też swoim sympatykom i współpracownikom. "Wszystko, co mogło wyjść lepiej, składam na karb własnych słabości, ale niewątpliwie nic by się nie udało bez mojego zespołu w MZ, NFZ i Centrum e-Zdrowia. Dziękuję Wam wszystkim i każdemu z osobna" - deklaruje. Wiceminister zdrowia podziękował też swojemu współpracownikowi, Wojciechowi Andrusiewiczowi. Przypomnijmy, że to własnie oni, wspólnie z Łukaszem Szumowskim, przekazywali najważniejsze wiadomości w sprawie rozwoju pandemii w Polsce.

Wiadomości na temat Janusza Cieszyńskiego mogą wzbudzić niepokój wśród zwolenników Zjednoczonej Prawicy. Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński od kilku tygodni ostrzega przed nadchodzącymi rekonstrukcjami rządu. Wiemy, że Mateusz Morawiecki nie straci swojej funkcji. Prezes PiS potwierdził jednak wiadomości na temat ograniczenia liczby resortów. Część wiceministrów również może stracić swoje dotychczasowe zajęcie. 

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >