Wiadomości protest. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Sierpnia 2020

Niespodziewana pikieta pod ambasadą amerykańską, to dopiero początek. Zaraz na ulice wyjdą tłumy

Wiadomości na temat protestu trafiły do mediów. Grupa obywateli zebrała się pod amerykańską ambasadą w Warszawie. Chcą, aby tamtejsze władze zwróciły uwagę na wydarzenia, jakie mają miejsce na Białorusi.

Od kilku tygodni w Warszawie mają miejsce liczne protesty. Oburzeni obywatele domagają się realizacji najróżniejszych postulatów. Ustawa reprywatyzacyjna, sytuacja na Białorusi, prawa zwierząt, równouprawnienie osób LGBT, to zaledwie namiastka tematów, które bulwersują opinię publiczną. Tym razem pod stołeczną ambasadą amerykańską zebrała się grupa aktywistów, która chce zwrócić uwagę władz USA na swoje postulaty.

wtv.pl - portal informacyjny"Wiadomości" TVP znów szczują na LGBT. Po raz kolejny nie uszanowano aresztowanej aktywistkiCzytaj dalej

Wiadomości. Protest pod ambasadą amerykańską trwa. Tłumy oczekują reakcji władz USA

Właśnie teraz mniejszość białoruska oraz wpierający ją Polacy prowadzą pikietę pod ambasadą. Chcą, aby Amerykanie stanowczo opowiedzieli się po stronie wschodniej opozycji, która od tygodnia zmaga się z brutalnymi zachowaniami milicji. Tamtejsze protesty dotyczą ostatnich niedemokratycznych wyborów. Zwolennicy Swietłany Cichanouskiej deklarują, że zwycięstwo Łukaszenki nie było uczciwe. Eskalacja konfliktu wciąż trwa. 

Pieniądze popłyną na konta kolejnej grupy. Rząd pracuje nad wsparciem finansowymPieniądze popłyną na konta kolejnej grupy. Rząd pracuje nad wsparciem finansowymCzytaj dalej

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Robert Biedroń udał się na Białoruś, aby skontaktować się z prezydentem Łukaszenką. Wyjaśnijmy, że europarlamentarzysta jest liderem zespołu odpowiedzialnego za relacje dyplomatyczne z krajem opanowanym licznymi protestami. Przewodniczący Wiosny został uznany za osobę niepożądaną na terenie naszego sąsiada. Odprawiony z kwitkiem został zmuszony do powrotu do Polski. Od manifestujących odcięły się między innymi władze Rosji. Tamtejsi rzadzący informują, że wydarzenia na Białorusi nie są sprawą, którą powinni się zajmować. 

Wiadomości ws. protestów poruszyły opinię publiczną

Od kilku dni w mediach społecznościowych powstało wiele niejasności. Protestującym zarzuca się agresję. Tłumy, aby zaznaczyć pokojowy charakter swoich działań, posługują się białymi różami. Również pod ambasadą amerykańską nie dzieje się nic, co mogłoby budzić niepokój. Już za kilkanaście minut odbędzie się kolejny pokojowy protest. Kolejne grupy chcą pokazać światu swoją solidarności z represjonowaną białoruską opozycją. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mnóstwo rannych, w tym dzieci. Zdjęcia z miejsca są straszne, trwa akcja ratownicza w Polsce
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec

Wiadomości o protestach na Białorusi są nieustannie przekazywane przez polskie media. Największe stacje telewizyjne i portale wysłały do Mińska swoich korespondentów. Przypomnijmy, że doszło dziś do spotkania przedstawiciela władz USA, Mike-a Pompeo z Jackiem Czaputowiczem. Wysoko postawieni politycy wspólnie zaapelowali do Łukaszenki o podjęcie dialogi z protestującym społeczeństwem. Obceność amerykańskiego polityka wywołała poruszenie aktywistów. 

Źródło: Polsat News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pożar, cały budynek w ogniu. Sytuacja jest poważna. Mamy wideo
  2. Pracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolniony
  3. Pieniądze popłyną na konta kolejnej grupy. Rząd pracuje nad wsparciem finansowym
  4. W najbliższym czasie będzie niebezpiecznie. Wydano pilny komunikat, należy zachować ostrożność
  5. Ksiądz Szymon Niemiec oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Bulwersująca sprawa w sądzie
  6. Dramat na Pomorzu, są ranni. Wśród poszkodowanych dzieci

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!