wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Padł tragiczny rekord w Polsce. Ministerstwo zdrowia przekazało bardzo złe informacje

24 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości dotyczące liczby osób zakażonych mogą budzić niepokój. Ministerstwo Zdrowia kilka minut temu poinformowało o kolejnym rekordzie. Pandemia, choć nabiera na sile, nie wymusiła jeszcze na rządzących powrotu do dawnych obostrzeń.

Wiele wskazuje na to, że Polska zaczyna wchodzić w okres drugiej fali zachorowań. Od kilku tygodni mamy do czynienia z drastycznym wzrostem zakażeń. Wiadomości przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia powinny nakłonić Polaków do stosowania do narzuconego reżimu sanitarnego. Okazuje się jednak, że coraz mniejszą wagę przykładamy do ryzyka, jakie niesie ze sobą wirus. Za pośrednictwem mediów społecznościowych resort podał konkretne dane.

Wiadomości w sprawie liczby zakażeń niepokoją. Padł kolejny rekord

"Mamy 1136 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (183), mazowieckiego (149), pomorskiego (143), śląskiego (110), łódzkiego (84), wielkopolskiego (84), podkarpackiego (62), dolnośląskiego (58), lubelskiego (58), kujawsko-pomorskiego (41), podlaskiego (38), świętokrzyskiego (36), zachodniopomorskiego (28), warmińsko-mazurskiego (23), lubuskiego (20), opolskiego (19). Z przykrością informujemy o śmierci 25 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 72-M Kędzierzyn-Koźle" - przekazało wiadomości Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera.

Jak podaje resort zdrowia znaczna większość zgonów dotyczy osób starszych lub tych, które zmagały się z chorobami współistniejącymi. Przekazane wiadomości powinny skłonić rządzących do refleksji. Szkoły wciąż prowadzą naukę w trybie stacjonarnym, a liczne obostrzenia nie są respektowane przez Polki i Polaków. Zamieszanie oraz brak konsekwencji w sprawie obostrzeń mogło przyczynić się do rozwoju najróżniejszych teorii spiskowych. 

Wiadomości podane przez Ministerstwo Zdrowia świadczą o kolejnym rekodzie naszego kraju. "Liczba zakażonych koronawirusem: 82 809/2 369 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - podał resort za pośrednictwem Twittera. Przypomnijmy, że ostatni rekord zakażeń padł w sobotę, 19 września. Ministerstwo Zdrowia informowało wówczas o 1002 zakażonych. Jest to największa liczba dziennych zakażeń, z jakim mieliśmy do czynienia w naszym kraju.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >