wtv.pl > Polityka > Padł tragiczny rekord w Polsce. Ministerstwo zdrowia przekazało bardzo złe informacje
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:32

Padł tragiczny rekord w Polsce. Ministerstwo zdrowia przekazało bardzo złe informacje

wtv
WTV.pl

Wiele wskazuje na to, że Polska zaczyna wchodzić w okres drugiej fali zachorowań. Od kilku tygodni mamy do czynienia z drastycznym wzrostem zakażeń. Wiadomości przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia powinny nakłonić Polaków do stosowania do narzuconego reżimu sanitarnego. Okazuje się jednak, że coraz mniejszą wagę przykładamy do ryzyka, jakie niesie ze sobą wirus. Za pośrednictwem mediów społecznościowych resort podał konkretne dane.

Wiadomości w sprawie liczby zakażeń niepokoją. Padł kolejny rekord

"Mamy 1136 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (183), mazowieckiego (149), pomorskiego (143), śląskiego (110), łódzkiego (84), wielkopolskiego (84), podkarpackiego (62), dolnośląskiego (58), lubelskiego (58), kujawsko-pomorskiego (41), podlaskiego (38), świętokrzyskiego (36), zachodniopomorskiego (28), warmińsko-mazurskiego (23), lubuskiego (20), opolskiego (19). Z przykrością informujemy o śmierci 25 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 72-M Kędzierzyn-Koźle" - przekazało wiadomości Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera.

Jak podaje resort zdrowia znaczna większość zgonów dotyczy osób starszych lub tych, które zmagały się z chorobami współistniejącymi. Przekazane wiadomości powinny skłonić rządzących do refleksji. Szkoły wciąż prowadzą naukę w trybie stacjonarnym, a liczne obostrzenia nie są respektowane przez Polki i Polaków. Zamieszanie oraz brak konsekwencji w sprawie obostrzeń mogło przyczynić się do rozwoju najróżniejszych teorii spiskowych. 

Wiadomości podane przez Ministerstwo Zdrowia świadczą o kolejnym rekodzie naszego kraju. "Liczba zakażonych koronawirusem: 82 809/2 369 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - podał resort za pośrednictwem Twittera. Przypomnijmy, że ostatni rekord zakażeń padł w sobotę, 19 września. Ministerstwo Zdrowia informowało wówczas o 1002 zakażonych. Jest to największa liczba dziennych zakażeń, z jakim mieliśmy do czynienia w naszym kraju.

Powiązane