wiadomości. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 14 Sierpnia 2020

Europosłanka Magdalena A. ma poważne kłopoty. Zajęła się nią prokuratura, jest akt oskarżenia

Wiadomości na temat problemów z prawem Magdaleny A. obiegły wszystkie ogólnopolskie media. Polska prokuratura zarzuca europosłance Koalicji Obywatelskiej składanie fałszywych zeznań podatkowych.

Prokuratura Krajowa w oświadczeniu przesłanym do mediów informuje, że Magdalena A. - żona zmarłego prezydenta Gdańska, a obecnie europosłanka Platformy Obywatelskiej - w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 miała zataić odpowiednio prawie 300 tys. zł. i 100 tys. zł dochodów. Pondadto zarzuca się jej również nierozliczenie dochodów z wynajmu mieszkań, jako prowadzonego w warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej. Według śledczych uszczuplenie podatku wyniosło prawie 120 tys. zł.

Niespodziewana awantura pod Ministerstwem Sprawiedliwości. Poszło o tęczową flagę, na miejscu jest służba więziennaNiespodziewana awantura pod Ministerstwem Sprawiedliwości. Poszło o tęczową flagę, na miejscu jest służba więziennaCzytaj dalej

Wiadomości o zarzutach

Zarzuty w tej sprawie miała również otrzymać matka Magdaleny A. - Janina. W tym przypadku prokurator zarzuca jej składanie fałszywych zeznań w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym prezydenta Gdańska a także w postępowaniu karnym. Jak informuje prokuratura, kobieta podczas przesłuchania jako miała złożyć fałszywe zeznania dotyczące posiadania przez dziadka europosłanki dużych ilości pieniędzy, które miały być odłożone jako oszczędności, przekazane Pawłowi i Magdalenie A. jako darowizna. Śledczy twierdzą, że w rzeczywistości dziadek eurodeputowanej nie dysponował znacznym majątkiem.

Miłosz został boleśnie pobity, oprawcy wykrzykiwali homofobiczne hasła. Powód? Zafarbowane włosyMiłosz został boleśnie pobity, oprawcy wykrzykiwali homofobiczne hasła. Powód? Zafarbowane włosyCzytaj dalej

Ponadto Polska Agencja Prasowa informuje, że prokuratura przedstawiła zarzuty również dwóm biznesmenom, którzy są z kolei oskarżeni o to, że dążąc do zmiany niekorzystnego dla nich miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gdańsku mieli dopuścić się korupcji. Jak twierdzi prokuratura, prezydent Gdańska oraz członkowie jego rodziny zakupili u nich mieszkania po znacznie zaniżonych cenach. - W stosunku do prezydenta Gdańska i członków jego rodziny inwestor zastosował znacznie niższe ceny przy nabyciu mieszkań w porównaniu do innych klientów nabywających lokale w ramach inwestycji w Gdańsku-Jelitkowie z czego wynikała korzyść majątkowa w kwocie prawie 350 tys. zł - informuje prokuratura. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z Magdą Gessler jest bardzo źle. Media obiegła zapierająca dech wiadomość, nastąpił przełom
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. W szkołach podsuwają kontrowersyjne oświadczenia. Chodzi o zrzeczenie się roszczeń w wypadku zakażenia

Zarzut przekroczenia uprawnień służbowych otrzymał z kolei urzędnik samorządowy, który - zgodnie z wersją prokuratury - miał działać na rzecz spółki reprezentowanej przez współoskarżonych biznesmenów. Według śledczych miał on zaniechać dochodzenia kary za m.in. opóźnienia w przekazaniu miastu Gdańsk czterdziestu siedmiu lokali mieszkalnych.

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszła na jaw porażająca prawda o komunikacji miejskiej. Okropne, odechciewa się wsiadać
  2. Fake news: popularne zdjęcie nie pochodzi z manifestacji w Polsce, tylko na Białorusi
  3. Za tę zbrodnię Tomasz Komenda przesiedział w więzieniu 18 lat. Ireneusz M. może wyjść z aresztu po 2 latach?
  4. Sekretny przepis na babcine pierogi. Doskonałe ciasto i przepyszne nadzienie. Danie stanie się hitem każdej kuchni
  5. Wiadomości TVP w poważnych tarapatach? Media dotarły do zadziwiających informacji, chodzi o "ukryte przekazy"
  6. Przywracają kwarantannę, padły ostre słowa premiera. Kraj, w którym mieszka wielu Polaków

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!