wtv.pl
Wiadomości płynące z Włoch mówią o skazaniu 39-letniego Polaka.

(zdj. ilustr.) ROOKIE23/needpix.com

Znaleźli Polaka w łóżku należącym do dziecka. Dopuszczał się nieludzkich czynów

12 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Wiadomości płynące z Włoch mówią o skazaniu 39-letniego Polaka. Pod koniec roku 2019 mężczyzna włamał się do domu należącego do nieznanej mu rodziny leżącego w miejscowości Forli. Skazany, znaleziony przez rodziców w łóżku ich syna,

Szczegóły oburzającej sprawy za włoskimi mediami przytacza "Fakt". Jak czytamy, w nocy z 30 na 31 grudnia 2019 r. obywatel Polski został znaleziony przez rodziców niepełnosprawnego chłopca w sypialni należącej do ich syna. Z informacji przekazanych przez Telewizję Rai wynika, że liczące poniżej 15 lat dziecko odnaleziono z kolei w łazience. Według relacji małżeństwa ich syn był nagi. Co więcej, para przekazała policji, że chłopiec miał wyraźne zaczerwienienia na ciele.

Wiadomości. Polak skazany przez włoski sąd

Nie jest jasne, w jaki sposób 39-latek przedostał się do mieszkania należącego do nieznanej mu rodziny. Polaka odnaleziono w łóżku niepełnosprawnego chłopca. Mężczyzna był niemal nagi – miał na sobie jedynie bieliznę należącą do dziecka. Zauważywszy obcą osobę, rodzina natychmiast wezwała na miejsce funkcjonariuszy policji. Chwilę później zatrzymano go. Warto dodać, że Polak był pod wpływem alkoholu. Po badaniu stwierdzono, że w momencie zdarzenia miał przeszło 2 promile alkoholu w organizmie.

Wystraszony, niepełnosprawny chłopiec został przewieziony do szpitala. Specjaliści nie stwierdzili śladów napaści seksualnej. Na piżamie oraz pościeli dziecka znaleziono jednak materiał genetyczny należący do Polaka. 39-latek został w efekcie oskarżony o przemoc seksualną wobec nieletniego.

O sprawie w styczniu bieżącego roku informował m.in. serwis "Polacy we Włoszech". Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło w okolicy godziny 2.30. Oskarżony wszedł do budynku, w którym poprzednio mieszkał. Nieoczekiwanie na miejscu zastał jednak pięcioosobową rodzinę: rodziców trójki dzieci, w tym wspomnianej cierpiącego na autyzm chłopca, niezdolnego do porozumiewania się.

Polak był już znany włoskiej policji. W trakcie śledztwa ustalono, że uprzednio był oskarżony m.in. za znęcanie się i przemoc seksualną wobec swojej żony. Po niespełna roku sąd wydał wyrok w tej sprawie. 39-letniego mężczyznę skazano na karę pozbawienia wolności. W więzieniu spędzi najbliższe 17 miesięcy.

Źrodło: fakt.pl / polacywewloszech.com

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >