wtv.pl > Polska > Znaleźli Polaka w łóżku należącym do dziecka. Dopuszczał się nieludzkich czynów
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:44

Znaleźli Polaka w łóżku należącym do dziecka. Dopuszczał się nieludzkich czynów

Wiadomości płynące z Włoch mówią o skazaniu 39-letniego Polaka.
(zdj. ilustr.) ROOKIE23/needpix.com

Szczegóły oburzającej sprawy za włoskimi mediami przytacza "Fakt". Jak czytamy, w nocy z 30 na 31 grudnia 2019 r. obywatel Polski został znaleziony przez rodziców niepełnosprawnego chłopca w sypialni należącej do ich syna. Z informacji przekazanych przez Telewizję Rai wynika, że liczące poniżej 15 lat dziecko odnaleziono z kolei w łazience. Według relacji małżeństwa ich syn był nagi. Co więcej, para przekazała policji, że chłopiec miał wyraźne zaczerwienienia na ciele.

Wiadomości. Polak skazany przez włoski sąd

Nie jest jasne, w jaki sposób 39-latek przedostał się do mieszkania należącego do nieznanej mu rodziny. Polaka odnaleziono w łóżku niepełnosprawnego chłopca. Mężczyzna był niemal nagi – miał na sobie jedynie bieliznę należącą do dziecka. Zauważywszy obcą osobę, rodzina natychmiast wezwała na miejsce funkcjonariuszy policji. Chwilę później zatrzymano go. Warto dodać, że Polak był pod wpływem alkoholu. Po badaniu stwierdzono, że w momencie zdarzenia miał przeszło 2 promile alkoholu w organizmie.

Wystraszony, niepełnosprawny chłopiec został przewieziony do szpitala. Specjaliści nie stwierdzili śladów napaści seksualnej. Na piżamie oraz pościeli dziecka znaleziono jednak materiał genetyczny należący do Polaka. 39-latek został w efekcie oskarżony o przemoc seksualną wobec nieletniego.

O sprawie w styczniu bieżącego roku informował m.in. serwis "Polacy we Włoszech". Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło w okolicy godziny 2.30. Oskarżony wszedł do budynku, w którym poprzednio mieszkał. Nieoczekiwanie na miejscu zastał jednak pięcioosobową rodzinę: rodziców trójki dzieci, w tym wspomnianej cierpiącego na autyzm chłopca, niezdolnego do porozumiewania się.

Polak był już znany włoskiej policji. W trakcie śledztwa ustalono, że uprzednio był oskarżony m.in. za znęcanie się i przemoc seksualną wobec swojej żony. Po niespełna roku sąd wydał wyrok w tej sprawie. 39-letniego mężczyznę skazano na karę pozbawienia wolności. W więzieniu spędzi najbliższe 17 miesięcy.

Źrodło: fakt.pl / polacywewloszech.com

Tagi: Policja
Powiązane