wtv.pl
Wiadomości płynące z Włoch mówią o skazaniu 39-letniego Polaka.

(zdj. ilustr.) ROOKIE23/needpix.com

Znaleźli Polaka w łóżku należącym do dziecka. Dopuszczał się nieludzkich czynów

12 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Wiadomości płynące z Włoch mówią o skazaniu 39-letniego Polaka. Pod koniec roku 2019 mężczyzna włamał się do domu należącego do nieznanej mu rodziny leżącego w miejscowości Forli. Skazany, znaleziony przez rodziców w łóżku ich syna,

Szczegóły oburzającej sprawy za włoskimi mediami przytacza "Fakt". Jak czytamy, w nocy z 30 na 31 grudnia 2019 r. obywatel Polski został znaleziony przez rodziców niepełnosprawnego chłopca w sypialni należącej do ich syna. Z informacji przekazanych przez Telewizję Rai wynika, że liczące poniżej 15 lat dziecko odnaleziono z kolei w łazience. Według relacji małżeństwa ich syn był nagi. Co więcej, para przekazała policji, że chłopiec miał wyraźne zaczerwienienia na ciele.

Wiadomości. Polak skazany przez włoski sąd

Nie jest jasne, w jaki sposób 39-latek przedostał się do mieszkania należącego do nieznanej mu rodziny. Polaka odnaleziono w łóżku niepełnosprawnego chłopca. Mężczyzna był niemal nagi – miał na sobie jedynie bieliznę należącą do dziecka. Zauważywszy obcą osobę, rodzina natychmiast wezwała na miejsce funkcjonariuszy policji. Chwilę później zatrzymano go. Warto dodać, że Polak był pod wpływem alkoholu. Po badaniu stwierdzono, że w momencie zdarzenia miał przeszło 2 promile alkoholu w organizmie.

Wystraszony, niepełnosprawny chłopiec został przewieziony do szpitala. Specjaliści nie stwierdzili śladów napaści seksualnej. Na piżamie oraz pościeli dziecka znaleziono jednak materiał genetyczny należący do Polaka. 39-latek został w efekcie oskarżony o przemoc seksualną wobec nieletniego.

O sprawie w styczniu bieżącego roku informował m.in. serwis "Polacy we Włoszech". Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło w okolicy godziny 2.30. Oskarżony wszedł do budynku, w którym poprzednio mieszkał. Nieoczekiwanie na miejscu zastał jednak pięcioosobową rodzinę: rodziców trójki dzieci, w tym wspomnianej cierpiącego na autyzm chłopca, niezdolnego do porozumiewania się.

Polak był już znany włoskiej policji. W trakcie śledztwa ustalono, że uprzednio był oskarżony m.in. za znęcanie się i przemoc seksualną wobec swojej żony. Po niespełna roku sąd wydał wyrok w tej sprawie. 39-letniego mężczyznę skazano na karę pozbawienia wolności. W więzieniu spędzi najbliższe 17 miesięcy.

Źrodło: fakt.pl / polacywewloszech.com

Tagi:

Policja

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >