wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Skandaliczne nagranie z polskiej szkoły wyciekło do sieci. Dzieci nie miały litości dla swojej koleżanki

12 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości o wydarzeniach ze szkolnej łazienki obiegły media społecznościowe. Opublikowano nagranie, na którym widzimy, jak jedna z uczennic, jest bita przez inne osoby. Nikt nie reagował na skandaliczny przejaw przemocy w placówce oświaty.

Polski system edukacji od wielu lat nie potrafi znaleźć odpowiedzi na problemy młodzieży. W dobie rozwoju technologii dochodzi do eskalacji mowy nienawiści i cyberprzemocy. Konflikty między uczniami często narastają do niebotycznych rozmiarów. Dzieci potrafią krytykować się za wygląd, nadmierną naukę, sympatię do nauczyciela lub orientację seksualną. Nie wiemy, co wywołało bójkę w jednej ze szkolnych toalet. Wiemy zaś, że nic nie usprawiedliwia skandalicznej postawy uczennic.

Wiadomości z polskiej szkoły porażają. Nagranie z ubikacji obiegło sieć

W ostatni piątek w mediach społecznościowych opublikowano nagranie oprawcy jednej z uczennic. Materiał opatrzono tytułem "Sokołów style". Jak podaje portal O2.pl, zdarzenie najprawdopodobniej zostało zarejestrowane przez jedną z "koleżanek". Do bójki doszło w Zespole Szkół numer 1 w Sokołowie Podlaskim. Widzimy na nim, jak dwie uczennice biją się w damskiej ubikacji. Cały incydent obserwowały inne osoby, które nie zareagowały. Nie wezwano też pedagoga, by odzielił prowokatorkę od ofiary.

Wydarzenie ze szkoły w Sokołowie Podlaskim spotkało się jednak z reakcją władz placówki oświaty. Dyrekcja oraz funkcjonariusze ścigania, jak podaje O2.pl, zadecydują o karę dla jednej z nastolatek. Warto jednak podkreślić, że przemoc między młodzieżą staje się zjawiskiem powszechnym. Ofiary często nie informują pedagogów ani rodziny o swoich prześladowcach. W skrajnych przypadkach dochodzi do przypadków samobójstw lub problemów ze zdrowiem psychicznym. 

Wiadomości z polskiej szkoły mogą zaskakiwać. Reagowanie na przemoc jest niezwykle ważne, szczególnie w środowisku nastolatków. Młodzież coraz rzadziej potrafi wyznaczyć granice między dobrem a złem. Część rodziców również ma problem, by dobrze wychować swoje pociechy. W niektórych przypadkach to właśnie opiekunowie przekazują dzieciom patologiczne wartości. Również nie każdy pedagog potrafi odpowiednio zareagować na pierwsze przejawy przemocy w swojej klasie.

Źrodło: [O2.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >