Wiadomości nagranie. Streamable/WykopŹródło: Streamable/Wykop
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Września 2020

Skandaliczne nagranie z polskiej szkoły wyciekło do sieci. Dzieci nie miały litości dla swojej koleżanki

Wiadomości o wydarzeniach ze szkolnej łazienki obiegły media społecznościowe. Opublikowano nagranie, na którym widzimy, jak jedna z uczennic, jest bita przez inne osoby. Nikt nie reagował na skandaliczny przejaw przemocy w placówce oświaty.

Polski system edukacji od wielu lat nie potrafi znaleźć odpowiedzi na problemy młodzieży. W dobie rozwoju technologii dochodzi do eskalacji mowy nienawiści i cyberprzemocy. Konflikty między uczniami często narastają do niebotycznych rozmiarów. Dzieci potrafią krytykować się za wygląd, nadmierną naukę, sympatię do nauczyciela lub orientację seksualną. Nie wiemy, co wywołało bójkę w jednej ze szkolnych toalet. Wiemy zaś, że nic nie usprawiedliwia skandalicznej postawy uczennic.

Edward Miszczak w zaskakujących słowach, nie owija w bawełnę. Byłym gwiazdom TVN może być niemiłoEdward Miszczak w zaskakujących słowach, nie owija w bawełnę. Byłym gwiazdom TVN może być niemiłoCzytaj dalej

Wiadomości z polskiej szkoły porażają. Nagranie z ubikacji obiegło sieć

W ostatni piątek w mediach społecznościowych opublikowano nagranie oprawcy jednej z uczennic. Materiał opatrzono tytułem "Sokołów style". Jak podaje portal O2.pl, zdarzenie najprawdopodobniej zostało zarejestrowane przez jedną z "koleżanek". Do bójki doszło w Zespole Szkół numer 1 w Sokołowie Podlaskim. Widzimy na nim, jak dwie uczennice biją się w damskiej ubikacji. Cały incydent obserwowały inne osoby, które nie zareagowały. Nie wezwano też pedagoga, by odzielił prowokatorkę od ofiary.

Wydano ostrzeżenie na jutro i środę. Szczególnie zagrożone są osoby w konkretnym wiekuWydano ostrzeżenie na jutro i środę. Szczególnie zagrożone są osoby w konkretnym wiekuCzytaj dalej

Wydarzenie ze szkoły w Sokołowie Podlaskim spotkało się jednak z reakcją władz placówki oświaty. Dyrekcja oraz funkcjonariusze ścigania, jak podaje O2.pl, zadecydują o karę dla jednej z nastolatek. Warto jednak podkreślić, że przemoc między młodzieżą staje się zjawiskiem powszechnym. Ofiary często nie informują pedagogów ani rodziny o swoich prześladowcach. W skrajnych przypadkach dochodzi do przypadków samobójstw lub problemów ze zdrowiem psychicznym. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Sklep z Rancza istnieje naprawdę. Klienci masowo pytają o jeden produkt, właścicielka zaciera ręce
 

Wiadomości z polskiej szkoły mogą zaskakiwać. Reagowanie na przemoc jest niezwykle ważne, szczególnie w środowisku nastolatków. Młodzież coraz rzadziej potrafi wyznaczyć granice między dobrem a złem. Część rodziców również ma problem, by dobrze wychować swoje pociechy. W niektórych przypadkach to właśnie opiekunowie przekazują dzieciom patologiczne wartości. Również nie każdy pedagog potrafi odpowiednio zareagować na pierwsze przejawy przemocy w swojej klasie.

Wydano ostrzeżenie na jutro i środę. Szczególnie zagrożone są osoby w konkretnym wiekuWydano ostrzeżenie na jutro i środę. Szczególnie zagrożone są osoby w konkretnym wiekuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd będzie majstrował przy przepisach związanych z wymiarem czasu pracy. Zmiany niedługo
  2. Właśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznych
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie 

Źrodło: [O2.pl]