wiadomości. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 11 Maja 2020

Jeden kraj otwiera swoje granice dla Polek i Polaków. Trwa dopracowywanie szczegółów

Wiadomości dotyczące otwarcia granic dla Polek i Polaków są pozytywne. Francja zapowiedziała, że przyjmie pracowników sezonowych z krajów UE. Związki rolnicze oświadczyły, że liczą oni również na Polaków, a ich praca, trud, zaangażowanie są bardzo cenne dla rozwoju rolnictwa i gospodarki.

Dyrektor z zrzeszającej sadowników organizacji ANPP Josselin Saint-Raymond wydał oświadczenie, że nowe dyrektywy ws. pracowników z UE wejdą od poniedziałku. Jest to dość pozytywna informacja dla osób poszukujących pracy i trudniących się pracą sezonową. 

Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażuZwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażuCzytaj dalej

Wiadomości dotyczące otwarcia granic we Francji

Nie do końca jest wiadome, jaki tranzyt będzie możliwy jeśli chodzi o tranzyt przez Czechy, Niemcy oraz Belgię. Może być to problematyczne, ponieważ te kraje łączą się między Polską a Francją. Aktualnie ograniczenia sanitarne uniemożliwiają w pojeździe osobowym jazdy ponad dwóm osobom. Jest to poważny kłopot, a przyznaje to sam Saint-Raymond. Jeśli w maju nie powstaną połączenia lotnicze między Polską i Francją, zostaną wynajęte czartery.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski w zaskakujących słowach: "Gdyby nie zakażenia koronawirusem na Śląsku, mielibyśmy już tendencję spadkową"
2. Polacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe kraje

- Jak się wydaje są już europejskie porozumienia w sprawie dojazdów do pracy, i z każdym dniem znoszone są obostrzenia - mówił sam Prezes ANPP Daniel Sauvaitre, który wierzy w pracę Polaków.

Francuski dziennik "Le Figaro" opisuje ogromne straty dla okolicznych rolników: "Jeśli w ciągu tygodnia do dziesięciu dni nie będę miał wystarczająco ludzi, to duża część mojej produkcji pójdzie na straty". Straty liczone są w milionach, a dotyczą one obecnie głównie upraw truskawek i szparagów. Dla wielu francuskich rolników uprawy te stanowią podstawę ich dochodów. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naczelny polski epidemiolog oskarża Ministra Szumowskiego o szerzenie paniki
  2. Łowca burz ostrzega przed trąbą powietrzną. IMGW wydało pilny komunikat
  3. Jednak wyjedziemy na wakacje poza granice kraju? Wiceminister uchylił rąbka tajemnicy, ale jest haczyk
  4. Ratownicy przyjechali do leżącego na chodniku 55-latka. W karetce mogło dojść do tragedii, nagle wyjął nóż
  5. Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich szybciej niż się wszyscy spodziewali. Jest data
  6. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek

Źródło: [Polsat News]