wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jeden kraj otwiera swoje granice dla Polek i Polaków. Trwa dopracowywanie szczegółów

11 Maja 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

Wiadomości dotyczące otwarcia granic dla Polek i Polaków są pozytywne. Francja zapowiedziała, że przyjmie pracowników sezonowych z krajów UE. Związki rolnicze oświadczyły, że liczą oni również na Polaków, a ich praca, t

Dyrektor z zrzeszającej sadowników organizacji ANPP Josselin Saint-Raymond wydał oświadczenie, że nowe dyrektywy ws. pracowników z UE wejdą od poniedziałku. Jest to dość pozytywna informacja dla osób poszukujących pracy i trudniących się pracą sezonową. 

Wiadomości dotyczące otwarcia granic we Francji

Nie do końca jest wiadome, jaki tranzyt będzie możliwy jeśli chodzi o tranzyt przez Czechy, Niemcy oraz Belgię. Może być to problematyczne, ponieważ te kraje łączą się między Polską a Francją. Aktualnie ograniczenia sanitarne uniemożliwiają w pojeździe osobowym jazdy ponad dwóm osobom. Jest to poważny kłopot, a przyznaje to sam Saint-Raymond. Jeśli w maju nie powstaną połączenia lotnicze między Polską i Francją, zostaną wynajęte czartery.

- Jak się wydaje są już europejskie porozumienia w sprawie dojazdów do pracy, i z każdym dniem znoszone są obostrzenia - mówił sam Prezes ANPP Daniel Sauvaitre, który wierzy w pracę Polaków.

Francuski dziennik "Le Figaro" opisuje ogromne straty dla okolicznych rolników: "Jeśli w ciągu tygodnia do dziesięciu dni nie będę miał wystarczająco ludzi, to duża część mojej produkcji pójdzie na straty". Straty liczone są w milionach, a dotyczą one obecnie głównie upraw truskawek i szparagów. Dla wielu francuskich rolników uprawy te stanowią podstawę ich dochodów. 

Źródło: [Polsat News]

Weronika SzatkowskaAutor

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Terapeutka LGBTQ+ FRIENDLY i pedagożka specjalna. Prywatnie wokalistka, zajmuje się tworzeniem i produkcją muzyki. Interesuje się też arteterapią, czyli terapeutycznym wpływem sztuki na psychikę

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/pasja1000

Polska

Ruszyła rejestracja na trzecią dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się zapisać?

Czytaj więcej >

Polska

RMF FM: stan wyjątkowy prawdopodobnie zostanie przedłużony

Czytaj więcej >
pixabay.com/mirkosajkov

Polska

26 września spis wiernych we wszystkich kościołach katolickich w Polsce. Powrót do tradycji po przerwie

Czytaj więcej >

Polska

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

Czytaj więcej >
wtv,pl

Polska

Nie warto unikać rachmistrzów. Może nas czekać wysoka kara

Czytaj więcej >
Kielce

Polska

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwego noworodka. Ojcem okazał się 71-latek, który wkrótce później zmarł

Czytaj więcej >