wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wielu Polaków było w błędzie? Zakaz nie obowiązuje wszystkich, ministerstwo potwierdza

4 Listopada 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Podano wiadomości w sprawie obostrzeń. Okazuje się, że z siłowni oraz basenów mogą skorzystać pewne grupy społeczne. Wielu z nas, przekonanych o całkowitym zamknięciu branży sportowej, żyło w błędzie. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii wyjaś

Drastycznie rozwijający się kryzys epidemiczny wymusił na rządzących podjęcie radykalnych decyzji. Jedną z nich było zawieszenie ośrodków sportowych. Wiadomości podawane przez media wskazywały wprost na całkowite zamknięcie basenów i siłowni. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii tłumaczy jednak, że ośrodki te wciąż prowadzą działalność.

Najnowsze wiadomości zaskakują. Pewne grupy mogą korzystać z basenów i siłowni

Szczegółowe informacje przekazało Radio Zet. Dziennikarze medium skierowali pytania do resortu dotyczące najnowszego rozporządzenia Rady Ministrów. Chodzi o akt z 16 października, zgodnie z którym "do odwołania ustanowiony został zakaz prowadzenia działalności basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness". 

Miejsca te zostały zamknięte jedynie dla osób, które korzystają z placówek z celach rekreacyjnych. Wiadomości opublikowane przez Radio Zet mówią same za siebie. Każdy, kto chce uprawiać sport w ramach współzawodnictwa, zajęć lub wydarzeń sportowych, może korzystać z wyżej wymienionych ośrodków. 

Decyzja rządu, choć wynika ze słusznych pobudek, stanowi szkodę dla przedsiębiorców. Przedstawiciele poszkodowanej branży deklarują, że są w stanie prowadzić działalność bez narażania ludzi na zakażenie wirusem. Jak wynika z rządowych wiadomości, nic nie wskazuje na zrezygnowanie z restrykcyjnych obostrzeń.

"W zajęciach sportowych, ćwiczeniach indywidualnych lub zajęciach ogólnorozwojowych na otwartej przestrzeni wymagany jest udział trenera, w tym zewnętrznego trenera personalnego, instruktora lub osoby wyspecjalizowanej w prowadzeniu tego typu zajęć, która sprawuje nadzór nad osobą lub osobami uprawiającymi sport podczas określonych zajęć" - czytamy w wiadomości resortu, cytowanej przez Radio Zet.

Przypomnijmy, że już dziś o godzinie 14 odbędzie się pilna konferencja członków Rady Ministrów. Jak wynika z wiadomości podawanych przez media, Zjednoczona Prawica ma wprowadzić lockdown na terenie całego kraju. Doniesienia, jeśli okażą się prawdziwe, skutecznie uniemożliwią nawet dopuszczonej grupie społecznej dopuszczenie do korzystania z basenów, siłowni i klubów fitness.

Źródło: [Radio Zet]

Podobne artykuły

(screen) Kancelaria Premiera

Polityka

Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję z samego rana. Tematem bezpieczeństwo drogowe

Czytaj więcej >

Polityka

Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiego

Czytaj więcej >

Polityka

Znamienne słowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. "Nie wolno ci zwątpić w wolność"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Początek końca Zjednoczonej Prawicy? Gowin nic nie wiedział o lex TVN

Czytaj więcej >

Polityka

Babcia Kasia spotkała się na światłach z Antonim Macierewiczem. Do sieci trafiło zdjęcie

Czytaj więcej >

Polityka

"Wiadomości" TVP odpowiedziały na materiał "Faktów". Padły poważne zarzuty

Czytaj więcej >