wtv.pl > Polityka > Wielu Polaków było w błędzie? Zakaz nie obowiązuje wszystkich, ministerstwo potwierdza
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:31

Wielu Polaków było w błędzie? Zakaz nie obowiązuje wszystkich, ministerstwo potwierdza

wtv
WTV.pl

Drastycznie rozwijający się kryzys epidemiczny wymusił na rządzących podjęcie radykalnych decyzji. Jedną z nich było zawieszenie ośrodków sportowych. Wiadomości podawane przez media wskazywały wprost na całkowite zamknięcie basenów i siłowni. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii tłumaczy jednak, że ośrodki te wciąż prowadzą działalność.

Najnowsze wiadomości zaskakują. Pewne grupy mogą korzystać z basenów i siłowni

Szczegółowe informacje przekazało Radio Zet. Dziennikarze medium skierowali pytania do resortu dotyczące najnowszego rozporządzenia Rady Ministrów. Chodzi o akt z 16 października, zgodnie z którym "do odwołania ustanowiony został zakaz prowadzenia działalności basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness". 

Miejsca te zostały zamknięte jedynie dla osób, które korzystają z placówek z celach rekreacyjnych. Wiadomości opublikowane przez Radio Zet mówią same za siebie. Każdy, kto chce uprawiać sport w ramach współzawodnictwa, zajęć lub wydarzeń sportowych, może korzystać z wyżej wymienionych ośrodków. 

Decyzja rządu, choć wynika ze słusznych pobudek, stanowi szkodę dla przedsiębiorców. Przedstawiciele poszkodowanej branży deklarują, że są w stanie prowadzić działalność bez narażania ludzi na zakażenie wirusem. Jak wynika z rządowych wiadomości, nic nie wskazuje na zrezygnowanie z restrykcyjnych obostrzeń.

"W zajęciach sportowych, ćwiczeniach indywidualnych lub zajęciach ogólnorozwojowych na otwartej przestrzeni wymagany jest udział trenera, w tym zewnętrznego trenera personalnego, instruktora lub osoby wyspecjalizowanej w prowadzeniu tego typu zajęć, która sprawuje nadzór nad osobą lub osobami uprawiającymi sport podczas określonych zajęć" - czytamy w wiadomości resortu, cytowanej przez Radio Zet.

Przypomnijmy, że już dziś o godzinie 14 odbędzie się pilna konferencja członków Rady Ministrów. Jak wynika z wiadomości podawanych przez media, Zjednoczona Prawica ma wprowadzić lockdown na terenie całego kraju. Doniesienia, jeśli okażą się prawdziwe, skutecznie uniemożliwią nawet dopuszczonej grupie społecznej dopuszczenie do korzystania z basenów, siłowni i klubów fitness.

Źródło: [Radio Zet]

Tagi: Facebook
Powiązane