wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rekordowa liczba zakażeń, Ministerstwo Zdrowia informuje. Ilość osób zarażonych jest ogromna

1 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Resort podał wiadomości w sprawie nowej, rekordowej liczby zakażeń. Komunikat Ministerstwa Zdrowia może budzić niepokój. Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z drugą, jeszcze gorszą falą zachorowań. Za pośrednictwem Twittera przedstawiono

Polki i Polacy coraz rzadziej stosują się do zasad bezpieczeństwa. Jeszcze na początku pandemii wykazywaliśmy się niesamowitą solidarnością społeczną. Wraz z upływem czasu zwolennicy teorii spiskowych zaczynają poszerzać swoje kręgi. Tymczasem ponownie pobiliśmy rekord dziennych zakażeń. Wiadomości przekazane przez Ministerstwo Zdrowia mówią same za siebie. Zabrakło jedynie 33 osób do przekorczenia bariery 2000 chorych.

Resort podał Wiadomości ws. liczby zakażeń

"Mamy 1967 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (285), mazowieckiego (268), pomorskiego (180), kujawsko-pomorskiego (179), wielkopolskiego (173), śląskiego (148), łódzkiego (117), podkarpackiego (107), warmińsko-mazurskiego (102), lubelskiego (98), dolnośląskiego (96), podlaskiego (64), zachodniopomorskiego (58), świętokrzyskiego (43), lubuskiego (28), opolskiego (21)" - czytamy w wiadomości przekazanej przez Ministerstwo Zdrowia.

W ciągu ostatniej doby doszło do 30 zgonów. Jedynie 92-latka z Łodzi nie cierpiała na inne choroby współistniejące. "Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 49-M Mława, 89-M Elbląg, 81-K Miechów, 82-K Kraków, 75-M, 77-K, 90-K, 85-M, 92-K, 80-K Poznań, 70-M, 81-M Mielec, 82-K Przemyśl, 72-M Jarosław, 58-M Wrocław, 67-M Bielsko-Biała" - podało w wiadomości na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. 

Wciąż nie przekazano wiadomości w sprawie powrotu do ewentualnych obostrzeń. Przypomnijmy, że 25 września mieliśmy do czynienia z kolejnym rekordem. "Mamy 1 tys. 587 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia" - deklarowało wówczas Ministerstwo Zdrowia. 

Źródło: [Twitter/Ministerstwo Zdrowia]

a

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >