wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Są najnowsze, pilne wiadomości ws. zakażonego senatora. Trafił do szpitala, a jeszcze kilka dni temu brał udział w dużym zgromadzeniu

1 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości o Janie Filipie Libickim obiegły media. Okazuje się, że senator Polskiego Stronnictwa Ludowego trafił do szpitala. Przypomnijmy, że kilka godzin temu przekazał informacje o pozytywnym wyniku testu na wirusa. Niewykluczone, że wysoko postawieni

"Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobi test" - czytamy w oficjalnym komunikacje opozycyjnego parlamentarzysty. Ten potwierdził medialne doniesienia w sprawie stanu zdrowia Jana Filipa Libickiego. W ostatniej chwili przekazano najnowsze informacje dotyczące sytuacji senatora współtworzącego większość w izbie wyższej. 

Wiadomości. Jan Filip Libicki trafił do szpitala

Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami na początku lipca przekonywał opinię publiczną, że wirus jest w odwrocie. Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości wytykają premierowi jego wypowiedź. Padły też zarzuty o wprowadzanie w błąd wielu Polek i Polaków. Wyjaśnijmy, że ostatnie dwa dni przyniosły po ponad 600 pozytywnych wyników testów. Łukasz Szumowski razem z Jadwigą Emilewicz ostrzegają przez ewentualną drugą falą zachorowań. W przypadku drastycznego rozwoju wirusa może dojść do zaostrzenia obostrzeń. Należy jednak wskazać, że nie padły żadne konkrety w sprawie powrotu do ścisłych zasad reżimu sanitarnego. Okazuje się jednak, że jeden z parlamentarzystów również zmaga się z zakażeniem. 

Jan Filip Libicki jest senatorem VIII, IX i X kadencji. Wspólnie z 50 innymi politykami Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Lewicy sprawuje władzę w izbie wyższej plarlamentu. Przypomnijmy, że jeszcze nie dawno pojawiały się spekulacje i plotki na temat jego transferu do obozu Zjednoczonej Prawicy. Sam przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego wielokrotnie dementował pogłoski. Wskazywał też, że jego miejsce jest po stronie senackiej większości.

Wiadomości o stanie zdrowia senatorka PSL-u przekazał rozgłośni RMF FM lider ugrupowania, Władysław Kosiniak-Kamysz. Z przekazanych przez niego informacji wiemy, że polityk czuje się dobrze. Szczególny niepokój budzi jednak fakt, że w ostatni wtorek brał udział w posiedzeniu czołowych polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nie wiemy, ile osób mogło mieć kontakt z działaczem. Warto podkreślić, że Libicki współpracuje z sanepidem. Niewykluczone, że osoby zagrożone zarażeniem będą musiały poddać się przymusowej kwarantannie. 

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >