WHO wydało niepokojący komunikat. zdjęcie ilustracyjne: Jakub Kamiński/East NewsŹródło: zdjęcie ilustracyjne: Jakub Kamiński/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Maja 2020

Zatrważające słowa eksperta WHO: "Wirus SARS-CoV-2 może nigdy nie zginąć"

WHO nie pozostawia złudzeń. Eksperci postanowili odnieść się do przyszłości wirusa COVID-19. Jak się okazuje, pozbycie się go może być niemożliwe. Dręcząca nasz świat choroba może pozostać z nami na dłużej. Organizacja wskazuje, że nie da się przewidzieć dalszego rozwoju pandemii.

Wciąż trwają spekulacje na temat daty, w której pandemia koronawirusa dobiegnie końca. Choroba ta jednak rozwija się na tyle dynamicznie, że trudno cokolwiek przewidzieć. Niewykluczone, że pozostanie z nami na zawsze. To właśnie dlatego niezwykle ważnym jest, aby przestrzegać zasad higieny. Eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia zabrali głos w tej sprawie. Przedstawiają zarówno pozytywne, jak i te niepokojące informacje. 

Kobieta opluta przez pasażera na dworcu nie żyje. Mężczyzna wykrzykiwał niepokojące rzeczy, tragiczne doniesienia z UKKobieta opluta przez pasażera na dworcu nie żyje. Mężczyzna wykrzykiwał niepokojące rzeczy, tragiczne doniesienia z UKCzytaj dalej

WHO: Ile czasu będzie trwać pandemia COVID-19

W ostatnich dniach odbyła się konferencja prasowa z ekspertami ze świata medycyny. Odpytywani przez PAP wyjaśnili, jak może rozwinąć się pandemia. Mike Ryan ostrzegł, że wirus ten może na stałe zagościć w karcie chorób naszego społeczeństwa. Podkreśla jednak, że dynamiczny rozwój sytuacji uniemożliwia jakiekolwiek prognozy. Jego zdaniem może on stanowić problem przez długi czas. Może też zniknąć nagle. Ryan zawezwał kraje całego świata do wielkiego wysiłku w walce z pandemią.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Nowy wirus, podobny do SARS-CoV-2 został właśnie odkryty. Przejmujące doniesienia naukowców
2. Ile zarabia się w Rossmannie? Najpopularniejsza w Polsce drogeria wręcza nie tylko gotówkę

Wskazuje również pozytywy. W wyniku długich walk z pandemią zaczęły powstawać kolejne szczepionki. Cały czas trwają badania nad ich skutecznością. Z relacji PAP wiemy, że jest to ponad 100 preparatów. Część z nich jest już na etapie testów klinicznych. Przypomnijmy, że na całym świecie zakażonych jest ponad 4 miliony ludzi. W wyniku koronawirusa globalnie zmarło aż 291 tysięcy osób.

- Ważne jest, aby wyłożyć karty na stół: ten wirus może stać się kolejnym endemicznym wirusem w naszych społecznościach i może nigdy nie zniknąć. Myślę, że musimy być realistami i nie sądzę, aby ktokolwiek mógł przewidzieć, kiedy ta choroba zniknie. Nie należy składać żadnych obietnic i nie podawać żadnych dat. Ta choroba może przerodzić się w długi problem lub może zniknąć nagle - powiedział w środę ekspert Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Mike Ryan.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupowałeś w polskich sklepach internetowych? Natychmiast sprawdź swoje konto bankowe, mogłeś stracić fortunę
  2. Złodzieje ukradli samochód ratownikowi LPR. W środku był sprzęt, bez którego nie może latać
  3. Edyta Górniak niebezpiecznie straszyła internautów. Dostała odpowiedź, której nie mogła się spodziewać
  4. Wierny człowiek Tadeusza Rydzyka wystosował niebezpieczny apel. Miejmy nadzieję, że zostanie potraktowany z przymrużeniem oka
  5. “Ja jestem od traktora do internetu”. Lech Wałęsa w bardzo trudnej sytuacji, szuka nowej pracy
  6. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do Polaków. Bardzo ważne słowa

Źródło: [PAP]