wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zatrważające słowa eksperta WHO: "Wirus SARS-CoV-2 może nigdy nie zginąć"

14 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

WHO nie pozostawia złudzeń. Eksperci postanowili odnieść się do przyszłości wirusa COVID-19. Jak się okazuje, pozbycie się go może być niemożliwe. Dręcząca nasz świat choroba może pozostać z nami na dłużej. Organizacja wskazuje, że nie da się przewidzieć

Wciąż trwają spekulacje na temat daty, w której pandemia koronawirusa dobiegnie końca. Choroba ta jednak rozwija się na tyle dynamicznie, że trudno cokolwiek przewidzieć. Niewykluczone, że pozostanie z nami na zawsze. To właśnie dlatego niezwykle ważnym jest, aby przestrzegać zasad higieny. Eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia zabrali głos w tej sprawie. Przedstawiają zarówno pozytywne, jak i te niepokojące informacje. 

WHO: Ile czasu będzie trwać pandemia COVID-19

W ostatnich dniach odbyła się konferencja prasowa z ekspertami ze świata medycyny. Odpytywani przez PAP wyjaśnili, jak może rozwinąć się pandemia. Mike Ryan ostrzegł, że wirus ten może na stałe zagościć w karcie chorób naszego społeczeństwa. Podkreśla jednak, że dynamiczny rozwój sytuacji uniemożliwia jakiekolwiek prognozy. Jego zdaniem może on stanowić problem przez długi czas. Może też zniknąć nagle. Ryan zawezwał kraje całego świata do wielkiego wysiłku w walce z pandemią.

Wskazuje również pozytywy. W wyniku długich walk z pandemią zaczęły powstawać kolejne szczepionki. Cały czas trwają badania nad ich skutecznością. Z relacji PAP wiemy, że jest to ponad 100 preparatów. Część z nich jest już na etapie testów klinicznych. Przypomnijmy, że na całym świecie zakażonych jest ponad 4 miliony ludzi. W wyniku koronawirusa globalnie zmarło aż 291 tysięcy osób.

- Ważne jest, aby wyłożyć karty na stół: ten wirus może stać się kolejnym endemicznym wirusem w naszych społecznościach i może nigdy nie zniknąć. Myślę, że musimy być realistami i nie sądzę, aby ktokolwiek mógł przewidzieć, kiedy ta choroba zniknie. Nie należy składać żadnych obietnic i nie podawać żadnych dat. Ta choroba może przerodzić się w długi problem lub może zniknąć nagle - powiedział w środę ekspert Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Mike Ryan.

Źródło: [PAP]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >