Watykan. Pixabay/furud
Źródło: Pixabay/furud
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 30 Lipca 2020

Atak na Kościół? Hakerzy mieli dokonać kilku włamań na watykańskie serwery

Chińscy hakerzy zaatakowali Stolicę Apostolską? W ich ręce mogła wpaść prywatna korespondencja najważniejszych kapłanów.

Portal o2.pl podaje, że włamania były regularnie dokonywane przez ostatnich kilka miesięcy. Warto zaznaczyć, iż hakerzy prawdopodobnie działali na zlecenie chińskiego rządu. Wszystko podczas istotnych negocjacji.

Czeka nas gigantyczny protest? Kolejna grupa grozi wyjściem na ulice, Czeka nas gigantyczny protest? Kolejna grupa grozi wyjściem na ulice, "są gotowi do bardzo radykalnych działań"Czytaj dalej

Hakerzy zaatakowali Watykan

Chińczycy mieli wykorzystać sposób podrzucenia ukrytego pliku, który miał umożliwić zdobycie kontroli nad komputerami w Watykanie. Plik został wysłany w fałszywych kondolencjach od watykańskiego sekretarza, kardynała Pietro Parolina, pod którego podszyli się hakerzy. Ataki odkryła amerykańska firma Recorded Future, która twierdzi, iż celem hakerów nie było szkodzenie, a uzyskanie jak największej ilości cennych informacji. „New York Times” donosi, iż w ciągu ostatnich kilku miesięcy chińscy cyberprzestępcy mieli kilkakrotnie atakować Watykan.

Mateusz Morawiecki nie zamierza czekać, składa wniosek. Na konferencji przekazał właśnie informacje ws. konwencji antyprzemocowejMateusz Morawiecki nie zamierza czekać, składa wniosek. Na konferencji przekazał właśnie informacje ws. konwencji antyprzemocowejCzytaj dalej

Ataki hakerskie na społeczności religijne


To nie pierwszy taki atak chińskich hakerów. Wcześniej dokonywali oni włamań na komputery przedstawicieli różnych religii – buddyzmu, islamu oraz wyznawców nielegalnej w Chinach medytacji Falun Gong. Pekin od pewnego czasu stara się kontrolować grupy religijne obecne na terenie Chin. Wszystko po to, aby działały one „zgodnie z chińskim interesem”.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski 2. Rząd przyjął pakiet mieszkaniowy. Tysiące Polaków otrzyma dopłaty do czynszu. Nawet 1500 zł miesięcznie 3. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw

Wiele z nich jest bowiem uznawane za popierające chińska opozycję polityczną. Ataki chińczyków miały skupić się na pozyskaniu informacji odnośnie katolickich misjonarzy na terenie Chin oraz działalności kościoła w tracącym autonomię Hongkongu.

Źródło: [„New York Times”, o2.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wrócą obostrzenia? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, informacje zasmucą wielu Polaków
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy kluczowe szczegóły
  7. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!