wtv.pl > Polska > Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:36

Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą

wtv
WTV.pl

O nietypowej awarii, do której doszło w podwarszawskim Marysinie, jako pierwszy poinformował portal Piasecznonews.pl. Na mieszkańców miejscowości, zamiast spokojnego piątkowego wieczoru, czekała przykra niespodzianka. – Najprawdopodobniej w wyniku tragicznej w skutkach pomyłki, ktoś podłączył nam do ujęcia wody pitnej, rurę do ścieków – opowiadają miejscowi, cytowani przez wspomniany serwis.

Pod Warszawą z kranów poleciały ścieki

W efekcie w licznych domach zanieczyszczenia dostały się także do urządzeń nieświadomych mieszkańców, w tym pralek, zmywarek, a także uzdatniaczy wody. Informację o usterce potwierdził już Łukasz Grochala, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Lesznowola, który na ulicę Góralską w Marysinie, udał się wczoraj po godzinie 22. – Fekalia wpłynęły do mieszkań, narażając zdrowie mieszkańców. Wiemy przecież, że w ściekach znajdują się bakterie E.coli – wskazał samorządowiec.

Wyjaśniono, że przyczyną tragicznej w skutkach awarii było zapewne nieprawidłowe podłączenia przyłączą przez wykonawcę, który pracował na jednej z miejscowych posesji. – Wczoraj bez wiedzy LPK doszło do rozruchu tego przyłącza i na skutek tej fatalnej pomyłki zanieczyszczono część wodociągu w ulicy – wskazał, cytowany przez Piasecznonews.pl, wicewójt Marcin Kania, który także przybył do Marysina.

Prace naprawcze koordynuje Lesznowolskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Dezynfekcja jest prowadzona przy użyciu związku podchlyronu. Mieszkańcom, którzy wobec awarii pozostali bez wody pitnej, zapewniono dostęp do przetransportowanej na miejsce specjalnej beczki. 

Źródło: Piasecznonews.pl

Tagi: Warszawa