wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą

21 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Pod Warszawą doszło do fatalnej w skutkach awarii wodociągowej. W piątkowy wieczór mieszkańcy Marysina (gmina Lesznowola) odkryli, że odkręcając kran, zamiast wody płynie z niego szambo. Najbardziej prawdopodobną przyczyną usterki jest nieprawidłow

O nietypowej awarii, do której doszło w podwarszawskim Marysinie, jako pierwszy poinformował portal Piasecznonews.pl. Na mieszkańców miejscowości, zamiast spokojnego piątkowego wieczoru, czekała przykra niespodzianka. – Najprawdopodobniej w wyniku tragicznej w skutkach pomyłki, ktoś podłączył nam do ujęcia wody pitnej, rurę do ścieków – opowiadają miejscowi, cytowani przez wspomniany serwis.

Pod Warszawą z kranów poleciały ścieki

W efekcie w licznych domach zanieczyszczenia dostały się także do urządzeń nieświadomych mieszkańców, w tym pralek, zmywarek, a także uzdatniaczy wody. Informację o usterce potwierdził już Łukasz Grochala, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Lesznowola, który na ulicę Góralską w Marysinie, udał się wczoraj po godzinie 22. – Fekalia wpłynęły do mieszkań, narażając zdrowie mieszkańców. Wiemy przecież, że w ściekach znajdują się bakterie E.coli – wskazał samorządowiec.

Wyjaśniono, że przyczyną tragicznej w skutkach awarii było zapewne nieprawidłowe podłączenia przyłączą przez wykonawcę, który pracował na jednej z miejscowych posesji. – Wczoraj bez wiedzy LPK doszło do rozruchu tego przyłącza i na skutek tej fatalnej pomyłki zanieczyszczono część wodociągu w ulicy – wskazał, cytowany przez Piasecznonews.pl, wicewójt Marcin Kania, który także przybył do Marysina.

Prace naprawcze koordynuje Lesznowolskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Dezynfekcja jest prowadzona przy użyciu związku podchlyronu. Mieszkańcom, którzy wobec awarii pozostali bez wody pitnej, zapewniono dostęp do przetransportowanej na miejsce specjalnej beczki. 

Źródło: Piasecznonews.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >