wtv.pl

WTV.pl

Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

O nietypowej awarii, do której doszło w podwarszawskim Marysinie, jako pierwszy poinformował portal Piasecznonews.pl. Na mieszkańców miejscowości, zamiast spokojnego piątkowego wieczoru, czekała przykra niespodzianka. – Najprawdopodobniej w wyniku tragicznej w skutkach pomyłki, ktoś podłączył nam do ujęcia wody pitnej, rurę do ścieków – opowiadają miejscowi, cytowani przez wspomniany serwis.

Pod Warszawą z kranów poleciały ścieki

W efekcie w licznych domach zanieczyszczenia dostały się także do urządzeń nieświadomych mieszkańców, w tym pralek, zmywarek, a także uzdatniaczy wody. Informację o usterce potwierdził już Łukasz Grochala, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Lesznowola, który na ulicę Góralską w Marysinie, udał się wczoraj po godzinie 22. – Fekalia wpłynęły do mieszkań, narażając zdrowie mieszkańców. Wiemy przecież, że w ściekach znajdują się bakterie E.coli – wskazał samorządowiec.

Wyjaśniono, że przyczyną tragicznej w skutkach awarii było zapewne nieprawidłowe podłączenia przyłączą przez wykonawcę, który pracował na jednej z miejscowych posesji. – Wczoraj bez wiedzy LPK doszło do rozruchu tego przyłącza i na skutek tej fatalnej pomyłki zanieczyszczono część wodociągu w ulicy – wskazał, cytowany przez Piasecznonews.pl, wicewójt Marcin Kania, który także przybył do Marysina.

Prace naprawcze koordynuje Lesznowolskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Dezynfekcja jest prowadzona przy użyciu związku podchlyronu. Mieszkańcom, którzy wobec awarii pozostali bez wody pitnej, zapewniono dostęp do przetransportowanej na miejsce specjalnej beczki. 

Źródło: Piasecznonews.pl

Tagi:

Warszawa

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Konrad Wrzesiński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]