Warszawa stała się miejscem czwartego protestu. Facebook/TuObywatele/screenŹródło: Facebook/TuObywatele/screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Czerwca 2020

Kolejny wielki protest w Warszawie, ludzie krzyczą na ulicach, sytuacja jakiej jeszcze nie było. Do czego dzisiaj dochodzi?

Warszawa. Tłumy młodych zebrały się w samym centrum stolicy. Własnie teraz wyrażają swój sprzeciw wobec polityki homofobii i strachu. Proszą o zaprzestanie nagonki medialnej na osoby nieheteroseksualne. Na miejsce znajdują się funkcjonariusze policji.

W Warszawie właśnie ma miejsce czwarte zgromadzenie. Młodzieżówki lewicowych ugrupowań postanowiły sprzeciwić się narracji stosowanej przez Prawo i Sprawiedliwość i sprzyjające mu organizacje. W wiecu udział wzięli posłowie Lewicy. Maciej Konieczny ostrzegł zgromadzonych przed "ideologią PiS i Ordo Iuris". W samym centrum stolicy Polski zgromadziły się tłumy, które mają dość homofobicznych wypowiedzi skrajnych konserwatystów. 

Widok grobu dziecka Eleni odbiera mowę. Po 26 latach wygląd zaskakuje, nikt się nie spodziewałWidok grobu dziecka Eleni odbiera mowę. Po 26 latach wygląd zaskakuje, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Warszawa stała się miejscem czwartego protestu

 - Po naszej stronie jest równość, większość i racja - grzmiał Konieczny. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie prawa społeczności LGBT stały się głównym tematem kampanii prezydenckiej. To z ust polityków Zjednoczonej Prawicy padały skandaliczne słowa, takie jak "Ci ludzie nigdy nie będą równi ludziom normalnym" czy "LGBT to nie ludzie. To ideologia". Te skandaliczne deklaracje padły z ust posła Przemysława Czarnka i Jacka Żalka. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz bez żadnych ogródek „Wykorzystywaliśmy ślepego chłopca, było nas dziesięciu! Bóg mi wybaczy”. Najbardziej zatrważająca historia w Kościele
2. Genialna wiadomość już w pierwszy weekend wakacji. Potężne zmiany w całym kraju, nareszcie

Oburzona młodzież apelowała o uszanowanie praw mniejszości seksualnej. Wskazują, że w ostatnim czasie stali się ofiarą nagonki ze strony homofobicznych polityków. Protestujący oczekują od posłów i posłanek przyjęcia ustaw o związkach partnerskich i równości małżeńskiej. Tłumaczą, że chcą takich samych praw jak osoby heteroseksualne.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z transmisji "TuObywatele" z 20 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aż 4 tys. zł dodatku do emerytury i to co miesiąc. Coraz więcej emerytów ma szansę się załapać
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. Prezydent podpisał 1400+. Tysiące Polaków dostaną pieniądze już w czerwcu, jeden warunek