wtv.pl

WTV.pl

Pilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumy

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Marsz zbierze się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Następnie przejdzie ulicą Nowy Świat w kierunku Placu Trzech Krzyży, kolejno Alejami Ujazdowskimi i ulicami Gagarina, Powsińską oraz Wiertniczą uda się pod ambasadę Białorusi.

Warszawa: Marsz Wolności 

Organizatorzy manifestacji zapowiedzieli przemarsz na Facebooku. - Pragniemy poinformować, że jutro, 14 sierpnia 2020 r. odbędzie się w Warszawie marsz wolności mający na celu wsparcie narodu białoruskiego w trudnych dla niego chwilach - czytamy na stronie wydarzenia. - Marsz Wolności planowany na dzień jutrzejszy jest wspólną inicjatywą młodzieży białoruskiej oraz polskiej, uczącej się i pracującej w Warszawie. Wydarzenie będzie miało charakter pokojowy, zaś jego celem będzie zademonstrowanie solidarności z narodem białoruskim w chwili ciężkiej próby oraz udzielenie wsparcia ofiarom represji politycznych, mających obecnie miejsce w związku ze sfałszowanymi wyborami prezydenckimi w Republice Białoruś - piszą organizatorzy.

Na Białorusi od kilku dni trwają protesty związane ze sfałszowanymi przez Aleksandra Łukaszenkę wyborami prezydenckimi. Komentatorzy są zgodni, że Łukaszenka jeszcze nigdy nie był tak osłabiony, a skala protestów wskazuje na to, że mogą one trwać jeszcze wiele dni. Pewne natomiast jest to, że prezydent nie odda władzy w wyniku pokojowych reform. Po sfałszowanych wyborach specjalne oddziały milicji OMON pacyfikują wszystkie zarzewia choćby niewielkich protestów, a zatrzymani donoszą o straszliwych torturach, jakich doświadczyli po aresztowaniu.

Na wydarzenia na Białorusi zareagowały już władze sąsiednich państw. Oświadczenie w tej sprawie wydali również prezydenci Polski oraz Litwy. - Jako sąsiedzi Białorusi, apelujemy do władz białoruskich o pełne uznanie i przestrzeganie podstawowych standardów demokratycznych. Wzywamy do powstrzymania się od przemocy i do respektowania podstawowych wolności, praw człowieka i obywatela, w tym praw mniejszości narodowych i wolności słowa - napisali Andrzej Duda oraz Gitanas Nauseda.

Źródło: Facebook | Marsz Wolności

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Tagi:

Warszawa

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Wiktor Ćwikliński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]