warszawa. (zdj.il.) Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj.il.) Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 14 Sierpnia 2020

Pilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumy

Warszawa będzie dziś świadkiem bardzo ważnego marszu. Polacy chcą wesprzeć Białorusinów walczących o wolność od polityki Aleksandra Łukaszenki. Z tego powodu planowany jest przemarsz, mający okazać solidarność naszym wschodnim sąsiadom.

Marsz zbierze się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Następnie przejdzie ulicą Nowy Świat w kierunku Placu Trzech Krzyży, kolejno Alejami Ujazdowskimi i ulicami Gagarina, Powsińską oraz Wiertniczą uda się pod ambasadę Białorusi.

Magdalena Ogórek i Jakimowicz w TVP przekroczyli wszelkie granice. Śmiali się w głos, gdy ośmieszano drugiego człowiekaMagdalena Ogórek i Jakimowicz w TVP przekroczyli wszelkie granice. Śmiali się w głos, gdy ośmieszano drugiego człowiekaCzytaj dalej

Warszawa: Marsz Wolności 

Organizatorzy manifestacji zapowiedzieli przemarsz na Facebooku. - Pragniemy poinformować, że jutro, 14 sierpnia 2020 r. odbędzie się w Warszawie marsz wolności mający na celu wsparcie narodu białoruskiego w trudnych dla niego chwilach - czytamy na stronie wydarzenia. - Marsz Wolności planowany na dzień jutrzejszy jest wspólną inicjatywą młodzieży białoruskiej oraz polskiej, uczącej się i pracującej w Warszawie. Wydarzenie będzie miało charakter pokojowy, zaś jego celem będzie zademonstrowanie solidarności z narodem białoruskim w chwili ciężkiej próby oraz udzielenie wsparcia ofiarom represji politycznych, mających obecnie miejsce w związku ze sfałszowanymi wyborami prezydenckimi w Republice Białoruś - piszą organizatorzy.

Zwycięzca Zwycięzca "The Voice of Poland" przekazał radosną nowinę. Jego życie totalnie się zmieniCzytaj dalej

Na Białorusi od kilku dni trwają protesty związane ze sfałszowanymi przez Aleksandra Łukaszenkę wyborami prezydenckimi. Komentatorzy są zgodni, że Łukaszenka jeszcze nigdy nie był tak osłabiony, a skala protestów wskazuje na to, że mogą one trwać jeszcze wiele dni. Pewne natomiast jest to, że prezydent nie odda władzy w wyniku pokojowych reform. Po sfałszowanych wyborach specjalne oddziały milicji OMON pacyfikują wszystkie zarzewia choćby niewielkich protestów, a zatrzymani donoszą o straszliwych torturach, jakich doświadczyli po aresztowaniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tak źle jeszcze nigdy nie było, sytuacja jest fatalna. Media obiegła ponura wiadomość
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Twoją przyszłą emeryturę możesz sprawdzić już dzisiaj. Wystarczy zgłosić się do ZUS

Na wydarzenia na Białorusi zareagowały już władze sąsiednich państw. Oświadczenie w tej sprawie wydali również prezydenci Polski oraz Litwy. - Jako sąsiedzi Białorusi, apelujemy do władz białoruskich o pełne uznanie i przestrzeganie podstawowych standardów demokratycznych. Wzywamy do powstrzymania się od przemocy i do respektowania podstawowych wolności, praw człowieka i obywatela, w tym praw mniejszości narodowych i wolności słowa - napisali Andrzej Duda oraz Gitanas Nauseda.

Źródło: Facebook | Marsz Wolności

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pożar, cały budynek w ogniu. Sytuacja jest poważna. Mamy wideo
  2. Fałszywe zdjęcie z Cezarym Żakiem trafiło do sieci
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Polska gwiazda zdradziła, ile zapłaciła za wczasy. Nie zostawiła na Chałupach suchej nitki

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!